Přeskočit navigaci.

Reportáže letní tábory pro rodiče a dětmi 2013

 

Reportáže z letních táborů pro rodiče a dětmi 2013. Zde najdete nějaké fotky a povídání o tom, jak jsme se měli v roce 2013 na našich letních táborech pro rodiče s dětmi (TRDech).

Naše tábory pro rodiče s dětmi neboli zábavné a programem nabité pobyty pro rodiče s dětmi se letos, stejně jako vloni, konají v Penzionu U skály v Kytlici u Nového Boru. Středisko je jak dělané pro takové rodičovské tábory.

 

3. Turnus – 11. – 17.8.2013 – hlavní vedoucí Hanka Hemerková

 

 

Den 4 – Austrálie

Ráno se autobus odebral s polovinou účastníků tábora do Děčína, kde navštívili Zoo. Po příjezdu si holčičky navrhovaly vlastní prstýnky a mohly nějaké i vyhrát. Večerní pohádka byla „O lidožroutce, Jeníčkovi a Mařence“. Odpoledne byl také zahájen ping-pongový turnaj.

trd3_2013_4den-nahled trd3_2013_4den_2-nahled trd3_2013_4den_3-nahled

 

 

 

 

Den 3 – Amerika

Dopoledne proběhla klasicky angličtina, děti vyráběly indiánské čelenky a lapače snů. Nejmladší si zacvičili s rodiči na cvičeníčku.

Odpoledne vysílala Velká medvědice malé indiány na stopovačku, kde se trefovali na terč, plazili a učili se indiánské znaky.

Po večeři jsme zapálili táborák a po setmění, vyrazily děti na bojovku.

trd3_2013_4den_4-nahled trd3_2013_4den_-nahled

 

 

 

 

Den 2 – Evropa

Dopoledne proběhla angličtina. Nejmladší procvičili barvičky, střední zvířátka a nejstarší skupina trénovala abecedu. Mezitím se vyráběly větrníky a náhrdelníky z barevných těstovin.

Odpoledne zapálili známí atleti olympijský oheň a všichni účastníci tábora soutěžili v následujících disciplínách: maraton z Maratonu do Athén, běh ve stížených podmínkách, hod kladivem, šachy, hod netopýrem na cíl, měření síly a Kytlický triatlon.

Večerní pohádka byla tentokrát Americká (jako lákadlo na zítřek) o Outesánkovi.

trd3_2013_-nahled trd3_2013_2-nahled trd3_2013_3-nahled

 

 

 

 

 

 

1. den – Čechy

prijezd2-nahled Během příjezdu vítaly selky a hospodyňky našince i cizince s ošatkou s chlebem a solí.

Odpoledne představili vedoucí státy, po kterých budeme cestovat, formou živého obrazu a poslali všechny děti přezout a převléci do běžeckého. Za znění hudby „za sokolským praporem“ nastoupili vedoucí, zacvičili a děti rozdělené do mnoha skupin mohly začít soutěžit.

spartakiada-nahled

 

zivyobraz-nahled Po večeři jsme shlédli pohádku „O lochnesce“ na motivy pohádky „O zlaté rybce“ a Emilka rozdala první dárek do cestovatelského pytlíčku – evropskou těstovinu.

 

2. Turnus – 3.8. – 10.8.2013 – hlavní vedoucí Bára Kašíková

táborové téma: Hurááá prázdniny jsou tady a můžeme cestovat a poznávat jednotlivé světadíly.

Je neděle a začíná dalším malým a velkým cestovatelům strastiplná výprava po světě. Začali v České republice, konkrétně v RS U Skály v Kytlici, kde se všichni sjeli. Během večera obdrželi cestovní pasy, kam si udělali otisk svého palce a nalepili fotografie. K cestování dostali všichni malí účastníci i žluté šátky, které si vyzdobili. Po Večerníčku pak honem do postýlek, aby byli všichni ráno v Evropě svěží. Na rodiče ještě čekalo malé uvítací pohoštění J

V pondělí  začal evropský den výbornou snídaní ozdobenou vlajkami z různých evropských států. Děti byly rozděleny do tří „kroužkových“ skupinek – tanečky, sportovky a výtvarka. O poledním klidu větší cestovatelé využívají místní trampolínu a hezké dětské hřiště, kde je spousta hracích prvků pro děti všech věkových kategorií. Odpoledne se vydali všichni pak po oranžových fáborcích do lesa poznávat evropskou flóru a faunu. Po Večerníčku na pasovou kontrolu a zítra se všichni těší do Asie.

Asijské úterý začalo opravdu slunečně. Vedoucí se převlékli do asijských kostýmů a seznámili děti s prvky asijské kultury – byl tu Arab, Geiša, Japonka i Samuraj J. Po poledním klidu si děti vyrobily rýžové klobouky a šly se podívat do Kytlic, kde hrály hru „Stařeček měnil až vyměnil“. Hra měla úspěch i mezi rodiči, kteří chodili s dětmi. Protože ve čtvrtek čeká všechny noční procházka lesem, vyrobily si cestovatelé lampionky. Večer pak zase proběhla pasová kontrola a zítra do ….

Ameriky. Děti si vyráběly rakety za pomocí odborníku z Houstonu a na tanečkách dneska zpívaly a tančily mimo jiné s hudebními nástroji.

 

 

­

 

 

1. Turnus – 28.7.-3.8.2013 – hlavní vedoucí Bára Kašíková

táborové téma: Hurááá prázdniny jsou tady a můžeme cestovat a poznávat jednotlivé světadíly.

 

30.7. 2013

Jupí, Hurá zase tu je ráno a vybíháme na rozcvičku. Jééé co se to děje? Potkáváme Gejšu, bojovnici Taekwondo a krásnou japonskou dívku či paní z Vietnamu – my jsme opravdu v Asii.

trd1_2013_1-nahledDopoledne jsme si vyráběli lampiony na noční bojovku a protože celou noc pršelo sportovní hry se přesunuly do altánu, kde jsme hráli „klidnější“ deskové hry. Teď už ale svítí zase sluníčko, tak se těšíme na odpoledne, kdy si vyrobíme rýžové klobouky a půjdeme se s nimi podívat do Kytlice.

29.7. 2013

trd1_2013_2-nahledKaždé ráno začínáme rozcvičkou a pak výbornou snídaní. Dopoledne pak máme zájmové kroužky:  výtvarku, kde jsme si vyrobili dalekohled na odpolední zvířátkovskou bojovku, sportovní hry na hřišti a tanečky a cvičení s Hankou.

Při odpolední „fáborkové“ bojovce jsme si vyzkoušeli v lese jak chodí např. medvěd, žabka, zajíc  či hází šiškami veverka.  Před večeří si pak rodiče mohli zahrát volejbal. Po večerníčku nás čekala opět pasová kontrola, povinná očkování :-D, protože v úterý se přesouváme do Asie.

28.7.2013

V neděli to vše začalo. V penzionu U Skály na nás čekali zkušení cestovatelé Bára, Hanka, Zuzka, Lucka, Radka a Šárka – všechny opravdu parádně vybavené – dalekohledy, šátky proti sluníčku, pohorky a hlavně cestovní pasy.

trd1_2013_3-nahledK velké radosti jsme šátky dostali také a hned jsme si je ozdobili dle svých nápadů. Po večeři nás čekal večerníček Bob a Bobek na cestách – a ten máme každý večer a pak jen vydávání pasů a pasová kontrola, abychom v pondělí mohli hned vycestovat do dalších evropských států.  …. A teď už spinkat, abychom nabrali síly na pondělí.

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]