Přeskočit navigaci.

Reportáže letní tábory pro rodiče a dětmi 2012

 

Reportáže z letních táborů pro rodiče a dětmi 2012. Zde najdete nějaké fotky a povídání o tom, jak jsme se měli v roce 2012 na našich letních táborech pro rodiče s dětmi (TRDech).

Nejen naše dětské tábory jsou již v plném proudu, ale také  i pobyty pro rodiče s dětmi. Stejně jako loni se konají v Penzionu U skály v Kytlici u Nového Boru. Středisko je jak dělané pro takové rodičovské tábory.

3. Turnus – 12.8.-18.8.2012

táborové téma: KYTLICKÉ KRÁLOVSTVÍ aneb i v podhradí se dějí věci

 

 

Neděle

nedele1-nahled nedele2-nahledVšichni jsme v pořádku dojeli a ubytovali se v chatičkách nebo na pokojích. Po obědě se vedoucí představili formou živého obrazu a všichni šli na procházku po okolí. Večer zahrála Mirka pohádku a když jsme byli v postýlce, přišel nám rytíř Vendelín popřát dobrou noc.

 

Pondělí

pondeli1-nahled pondeli2-nahledDopoledne jsme se učili anglicky, vyráběli si meče a hráli hry na fotbalovém hřišti. Po poledním klidu jsme museli najít babku kořánářku, mlynáře a slepici, abychom měli ingredience na bramboráky. Mezitím co se smažily, jsme šli do lesa, kde nám Vendelín připravil 10 úkolů. Maminky po večerce vyráběly korálky.

Úterý

utery1-nahled utery2-nahledPo snídani byla zase angličtina, taky jsme vyráběli koníky a maminky si mohly zacvičit s těmi nejmladšími dětmi. Odpoledne jsme procvičovali mozkové závity u Rytířova kvízu a soutěžili u vody. Taky byl zahájen pingpongový turnaj. Večer se maminky odreagovaly u Activit.

 

Středa

streda1-nahled

streda2-nahled Dnes jsme byli na celodenním výletě v Děčíně. Absolovovali jsme prohlídku Černý rytíř, kde jsme plnili různé úkoly. Někteří pak navštívili i aquapark nebo zoo. Večer nás čekalo vyhlášení nejmladší kategorie v ping-pongu a  jako vždy pohádka na dobrou noc, tentokrát o Červeném Karkulínovi.

 

 

2. Turnus – 5.8.-11.8.2012

táborové téma: Strašidla i strašidýlka to jsou naši kamarádi

I náš druhý turnus je zaměřen na čarodějnice, skřítky a ježibaby, ale všechny tyto bytosti jsou moc hodné a provází nás od samého začátku tzn. opravdu od té chvíle co jsme vystoupili z auta. Ubytování proběhlo bez problémů a tak jsme se hned po obědě seznámili s vílami, skřítky i diskobabičkou, kteří tu pro děti i dospěláky připravují program. Všechny děti byly slavnostním ceremoniálem – prolezení černočerným tunelem – pasování do klanu nadpřirozených bytostí a získali první medaile.

Vedoucí v čele s hlavaskou Bárou (a s ní Míša, Zuzana, Zuzka, Verča, Hanka, Pája a Jirka) přivítali, převlečení za lesní víly, skřítky a čarodějnice, v neděli 4.8.2012 všechny táborníky TRDu 2.

Následovala malá zkouška odvahy – prolézačka černým rukávem a pro některé lehčí varianta modrého tunýlku. Na konci zkoušky dostali malí táborníci odměnu – táborový přívěsek na krk, který si mohli hned i sami vybarvit. Začátek tábora byl ve znamení střídání sluníčka, bouřky a děště, ale to nám nezabrání užít si krásný týden soutěží a her.

mikado_trd2-nahledJak se přehouply prázdniny do druhé půlky, byl zahájen druhý trunus tábora pro rodiče s dětmi. Rodiče byli opět velmi překvapeni opravdu moc pěkným areálem pro děti i dospělé jakým je Pension U Skály. Paní kuchařka Anička nám vaří dobře a tak máme dost sil na všechny hry a bojovky. I na tomto turnuse se děti podívaly do pohádkového lesa a zjistily jaké mají smysly a ihned si je vyzkoušely v praxi. Čichaly ke kávě či levanduli, zrak zkoušely jak u doktora a např. podle chuti musely poznat citron, čokoládu sůl či palačinku . Dneska budeme čarovat u ohýnku, který nám včera připravili naši tatínkové, tak už se moc těšíme.

karneval_trd2-nahled

 

 

Výroba masek na táborový karneval.

 

 

 

 

1. Turnus – 29.7.-4.8.2012

táborové téma: Strašidla i strašidýlka to jsou naši kamarádi

Náš první turnus je zaměřen na čarodějnice, skřítky a ježibaby, ale všechny tyto bytosti jsou moc hodné a provází nás od samého začátku tzn. opravdu od té chvíle co jsme vystoupili z auta. Ubytování proběhlo bez problémů a tak jsme se hned po obědě seznámili s vílami, skřítky i diskobabičkou, kteří tu pro děti i dospěláky připravují program. Všechny děti byly slavnostním ceremoniálem – prolezení černočerným tunelem – pasování do klanu nadpřirozených bytostí a získali první medaile.

Vedoucí v čele s hlavaskou Bárou (a s ní Míša, Marcela, Zuzka, Verča, Hanka, Pája a Jirka) přivítali, převlečení za lesní víly, skřítky a čarodějnice, v neděli 29.7.2012 všechny táborníky TRDu 1.

 

29img_0932-nahled

Následovala malá zkouška odvahy – prolézačka černým rukávem a pro některé lehčí varianta modrého tunýlku. Na konci zkoušky dostali malí táborníci odměnu – táborový přívěsek na krk, který si mohli hned i sami vybarvit. Začátek tábora byl ve znamení střídání sluníčka, bouřky a děště, ale to nám nezabrání užít si krásný týden soutěží a her.

29img_0942-nahled 29img_0952-nahled 29img_0954-nahled

 


 

 

 

Od druhého dne resp. dopoledne nás čekaly kroužek angličtiny, her na louce a výtvarky. Vyrobili jsme si sovu, havrana a zítra to bude lucernička, a to proto, že máme večerní bojovku.

Jelikož jsme tu se všemi možnými nadpřirozenými bytostmi z pohádek, byli jsme se projít v pohádkovém lese, kde na nás čekaly otázky a kimovka – za odměnu jsme si pak v potůčku vylovili opravdickou duhovku (kuličku).

Abychom se naučili a vyzkoušeli naše smysly, tak pro nás naše víly připravily jednotlivá stanoviště, kde jsme si zrak, sluch, čich, hmat a chuť vyzkoušeli.

Maminky a tatínkové si začali hrát pingpongový turnaj, a to jsou fakt nervy a když víly hlídají nejmenší ratolesti, hrají si rodičové beach volejbal – to vše přímo v areálu.

Každý večer se děti dívají na večerníčky, aby se jim lépe spinkalo.

vecernicek-nahled

 

Právě jsme se přehoupli do druhé poloviny našeho 1. turnusu pobytu pro rodiče s dětmi. Včera jsme si po výrobě lucerniček na noční bojovku a kouzelnické hůlky odpoledne zaběhali zase po místních lesích a poznávali jsme přírodu, hlavně rostliny a zvířátka – otázky byly těžké a tak se něco přiučili i rodiče. Večer byl pak ohýnek s opékáním buřtíků. Bylo to super protože Lískulka Zuzka nám hrála na kytaru a všichni jsme zpívali a naučili se i nové tanečky k ohýnku. Hned po táboráku jsme se po jednotlivcích vydali na noční procházku po svíčkách – děti byly moc statečné a tak se mohly těšit z hezké odměny. Na čtvrtek je naplánován volnější den, kdy některé rodiny odjely na celodenní výlet př. na půldenní výlet. Ti co zůstali v táboře si vyrobili tričko pro čaroděje a čarodějky, zkusili si malou olympiádu a zopakovali angličtinu. Odpoledne nás pak čeká procházka do Kytlice a soutěže na hřišti.

malovani-nahled Ve čtrvtek dopoledne si děti a maminky mohly vyrobit vlastní čarodějnické trička.

 

 

 

 

 

V pátek jsme si vyrobili poslední výrobky – čepici alá Vigo z Arabely, takže naše čarodejnické masky byly kompletní a mohl vypuknout disko karneval. Zaroveň jsme si vyzkoušeli pouťové atrkace: KOLO ŠTĚSTÍ, ZDOBENÍ PERNÍČKŮ, HÁZENÍ MINCÍ DO HRNEČKU, PEČENÍ PALAČINEK I TROCHU HAZARDU

Večer si děti a rodiče dovyrobili poslední korálkové ozdoby a šperky.

Týden se moc vydařil, atmosféra byla skvělá, tak snad se zase všichni sejdem za rok…

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]