Přeskočit navigaci.

Reportáž - Zimní tábor v Alpách - Praha 6-10 (12.2.-17.2.2012)

Reportáž ze Zimního tábora v Alpách Prahy 6 až 10 v roce 2012. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění na našem zimním táboře a nějaké fotečky.

Pro rodiče: Prosím sledujte tuto reportáž v pátek večer 17.2. Kdyby se náš autobus někde zasekl v zácpě, budeme vás takto informovat. Děkujeme.

17.2.2012

JSME VŠICHNI V POŘÁDKU DOMA. DĚKUJI VŠEM DĚTEM A VEDOUCÍM, BYLO TO PRIMA A PŘÍŠTÍ ROK SE TĚŠÍM NA SHLEDANOU. Martin 

16.2.2012

16-2_1-nahled 16-2_2-nahled Po odpočinkovém dni jsme všichni byli plní sil a tak jsme se s chutí vrhli na sjezdovky. Všichni jsou již rozježdění a tak jsme lyžovali ostošest. Během uplynulých dní jsme si vyzkoušeli různá cvičení, která nás měla zdokonalit v naší technice lyžování. Dnes byl skvělý den, abychom si vše zopakovali a připomněli, dokonce počasí se umoudřilo a dnes nám přálo. Ačkoliv dopoledne ještě lehce sněžilo, odpoledne bylo dokonalé – na sjezdovkách ležel čerstvý prašan a na nás se usmívalo sluníčko. Dnes se lyžovalo parádně…

Večer opět patřil celotáborové hře. Dnes jsme učinili převratný objev. Našli jsme způsob, jak efektivně zatočit s Trifidy. Jelikožjsme odhalili všechny fáze vývoje Trifida, objevili jsme mimo jiné také látku, která Trifidatotálně zničí. Díky našemu objevu má lidstvo vyhráno!

Po litém souboji o poznání evoluce Trifida mezi jednotlivými skupinkami, jsme měli krátkou, ale pěknou diskotéku. Na závěr večera proběhlo celkové vyhodnocení celotáborové hry, během něhož byly rozdány diplomy a sladké odměny. Dnes si všichni přišli na své.

Zítra ještě jednou hurá na sjezdovky a pak už šup domů. Škoda…

15. 2. 2012

15-2_1-nahled 15-2_2-nahled 15-2_3-nahled Po třech dnech intenzivního lyžování nám vedoucí na dnešek naplánovali odpočinkový den. Docela jsme to uvítali, protože zdejší sjezdovky jsou opravdu náročné. Dokonce jsme měli posunutý budíček. Dopoledne jsme koukali na Asterixe a Obelixe a potom na par dílů Futuramy. Sice opět celý den sněžilo, ale to nám nevadilo abychom se šli ven trochu provětrat. Dostali jsme za úkol postavit nějakou stavbu ze sněhu. K vidění byli sněhuláci, pevnosti či věže. Nebylo by to správné sněhové dovádění kdybychom si nedali pořádnou koulovačku a pár skoků do hlubokého sněhu.

Večer patřil jak jinak než celotáborové hře. S pomocí lektvaru od čarodějnice z minulé etapy jsme se dostali na pobřeží a teď se musíme doplavit na ostrov. Naším dnešním úkolem bylo sehnat dříví na stavbu lodí a vyhnout se místním osleplým obyvatelům. Do toho nás stále otravovali Trifidi, takže to nebyla žádná legrace. Postupně se všichni členové posádek proplížili složitým terénem, získali potřebný materiál a mohli se pustit do stavby lodí. Nyní už nás čeká poslední fáze naší cesty, vymyslet v bezpečí ostrova jak přemoci Trifidy jednou pro vždy.

 

14.2.2012

Reportáž za úterý. Dnes v noci začalo sněžit a s různou intenzitou to vydrželo celý den. Naštěstí nefoukal vítr, takže to při lyžování ani nevadilo. Naopak lepší lyžaři se radovali, neboť si mohli vyzkoušet jízdu v prašanu. Ti méně zdatní zůstali na nižších sjezdovkách, které byly upravené, takže si každý přišel na své. :-) Oběd kousek od sjezdovky byl opět vynikající! Pani kuchařky opravdu umí. Po večeři jsme se opět pustili do boje s Trifidy. Z vyprávění jednoho starce, kterého jsme zachránili, jsme se dozvěděli o samotařské čarodějnici žijící v lesích. Úspěšně odolává útokům Trifidů a mohla by nám tak být nápomocna. Museli jsme však na oplátku splnit její úkoly, abychom jí dokázali, že nejsme žádní zoufalci co ji jen chtějí využít, ale že to se záchranou Země myslíme vážně. S jejím kouzlem nyní můžeme bezpečně dojít na ostrov bez Trifidů, kde budeme mít klid na výrobu látky, která všechny Trifidy zničí.

13. 2. 2012

zt_a2_13_2_ii-nahled zt_a2_13_2_i-nahled zt_a2_13_2_iii-nahled Dnes jsme se probudili do třeskuté zimy. Vedoucí dokonce přemýšleli, zda vůbec půjdeme lyžovat. Nakonec jsme ale byli všichni rádi, že jsme šli, protože se nebe zatáhlo a rychle se oteplilo. Nejzdatnější lyžaři se podívali na černou sjezdovku a potvrdili, že do nejlepšího oddílu lyžařů právem patří. Někteří se vydali zdolávat nejvyšší svahy 2000 m vysoko, jiní se prozatím drželi více při zemi a pilovali své dovednosti. Príma bylo, že jsme na oběd nemuseli nikam daleko, ale jenom par metrů od lanovky. Moc jsme si pochutnali a po krátké pauze už jsme opět stoupali na svahy.

Po celosvětové katastrofě, kdy většina obyvatel Země oslepla a kdy Zemi zaplavila spousta nebezpečných a chodících rostlin, takzvaných Trifidů, jsme se rozhodli zformovat úderné jednotky, které mají za úkol tuto hrozbu vyřešit. Nejdříve jsme se naučili maskovat, tak abychom unikli naprosto neomylným útokům Trifidů. Ale to nestačí. Náš trénink pokročil a konečně jsme přišli na to, jak Jednotlivé Trifidy zlikvidovat. Ale stále nás čeká spousta práce. Musíme osvobodit Zemi a Trifidů se zbavit jednou pro vždy. Držte nám palce.

12.2.2012

Přijeli jsme do prosluněného horského dne a nemohli jsme se dočkat až se postavíme na lyže. Nejdříve jsme se posilnili ještě z domácích zásob a pak už jsme celé odpoledne zkoumali krásné a dlouhé sjezdovky. Na závěr dne nás vedoucí rozdělili do tři skupin, ve kterých budeme lyžovat další dny. Večer jsme se ubytovali, prohlédli si chatu a po večeři jsme se ponořili do celotáborové hry. Budeme muset zničit nebezpečné Trifidy, kteří ohrožují Zemi. Po časném vstávání, dlouhé cestě a lyžování jsme byli unaveni, a tak jsme šli brzo spát a nabírat síly na další dny.

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]