Přeskočit navigaci.

Reportáž zimní tábor 2 v roce 2010

Reportáž ze Zimního tábora 2 v roce 2010. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění na našem zimním táboře 1 (6/3–12/3) a nějaké fotečky.

Pro rodiče: Prosím sledujte tuto reportáž v pátek 12.3. dopoledne. Kdyby se opět bus někde zasekl v zácpě, budeme vás takto informovat. Děkujeme.

VŠEM RODIČŮM: ZT 2 VYJELA Z MÍSEČEK DLE PLÁNU, V PRAZE BUDEME VE 14 HODIN. PŘÍJEZD JE PLÁNOVÁN NA PÁTEK 12.3.2010 KOLEM 14 HODINY NA MÍSTO OJEZDU (NA MLEJNKU, PRAHA 4).

11. 3. 2010

Poslední lyžařský den začal jako každý správný výcvik závodem ve slalomu. Děti závodily po oddílech, a to dvoukolově. Všichni tento závod zvládli a atmosféra byla skvělá. Děti fandily a povzbuzovaly. Po skončení závodu byly opět přidělené k vedoucím dne a brázdily sjezdovky, jak se dalo. Někteří se vrátily do chalupy na oběd, jiní vydržely celý zbytek odpoledne na sjezdovkách. Všichni se do poté do chalupy vrátily zdraví a těšili se na poslední sněhové radovánky. Poté děti čekalo balení věcí a úklid pokojů. Závěr zimního tábora byl zakončen vyhodnocením táborové hry „Po stopách Yettiho“ a dopoledních závodů. Po vyhlášení výsledků děti předvedly své tanečky na připravené diskotéce. Nakonec ulehly do svých pelíšků a usínaly s dobrým pocitem dobře zvládnutých lyžařských základů a zdokonalování se v nich.

10. 3. 2010

16_ii-novy

Předposlední den byl opět plný lyžování. Všechna družstva se ráno vydala směr Horní Mísečky, kde všichni zůstali celý den. 3. a 4. družstvo se do chalupy vrátilo pouze na oběd. Sluníčko krásně svítilo, vítr byl mírný, a tak si opět nějaké děti opálily brýle :-). Jako každý podvečer se děti koukly na film – dnes to byla pohádka „S čerty nejsou žerty“ a pouklízely pokoje. 17_ii-novy

18_ii-novy

19_ii-novy Večerní program byl formou her na různých stanovištích, rozmístěných po chalupě. Děti zkoušely skládat puzzle na čas, luštily kvízy a rébusy, poznávaly rozdíly, házely míčky do terče a hrály „Kimovku“. O zábavu bylo postaráno až do večerních hodin, kdy nastal čas ulehnout do postelí a připravit se na zítřejší závody ve slalomu.

9. 3. 2010

13-novy

Budíček byl dnes ráno posunut o půl hodiny, což každý z nás uvítal. Děti odpočaté vyskákaly z postelí a připravené na celodenní výlet. Odchod z chalupy byl v půl desáté a cesta do aquaparku utekla rychle. Děti po cestě hrály slovní fotbal, fotily se a jezdily na pytlích z kopce. Byla legrace, která pokračovala vodními hrátkami v bazénu. Pár dětí do aquaparku nešlo, ale našly si spolu s vedoucí Zuzkou jiný program.

16-novy
17-novy

Vyzkoušely velmi oblíbený zimní snowtubing, který je velmi nadchl. Děti v aquaparku jezdily na tobogánu, relaxovaly ve vířivce a nechaly se unášet divokou řekou. Poté jsme se kochali přírodou Krkonoš a na hodinku dostaly v centru Špindlerova Mlýna rozchod. 14-novy

15-novy

Večer proběhl v odpočinkovém duchu, děti si zahrály oblíbenou hru Pyramidy a luštily záhadný kvíz známého vědce Einsteina :-), za který mohly získat body a stopy potřebné k nalezení Yettiho. Na dobrou noc shlédli děti film „Jak vytrhnout velrybě stoličku“.

8. 3. 2010

Mezinárodní den žen začal stejně tak skvěle jako den předtím. Děti se ráno nasnídaly a natěšené na další lyžovačku se vydaly na skibus, který je opět odvezl na Horní Mísečky. Pouze 4. družstvo zůstalo ještě na kopci u chalupy, ale po obědě už spolu s dalšími oddíly vyrazilo na vlek. Od druhého dne děti sbírají stopy s bodovými hodnotami, kterými dopomůžou najít Yettiho. Tyto body získávají za oddílové činnosti a hry, ale mohou je získat i individuálně za chování, úklid na pokojích, ale také i za lyžařské pokroky po dobu zimního tábora. Po stopách Yettiho se děti každý den vydávají a ten kdo postupně získá nejvíce bodů, pak Yettiho snadno najde. Doposud děti získaly body za vymyšlení názvu a pokřiku své skupinky, za hru „Vejcovody“, kdy bylo úkolem popustit uzdu své fantazie a vymyslet co nejdelší dráhu pro tenisový míček z jakýchkoliv předmětů, které na chalupě našly. Některé skupinky byly velmi originální, a tak se jejich bodový stav velmi rychle zvýšil. U jednotlivců se rozdávaly body za snahu postupně zlepšit své lyžařské výkony. Celý den na svahu proběhl bez problémů, počasí i přes vítr bylo celkem dobré a děti se opět vracely do chalupy sice mírně unavené, ale s úsměvem na tváři.

8_3-novy
8_3_i-novy
8_3_ii-novy

Večerním programem bylo povídání o teorii lyžování, snowboardingu dále o chování na horách a i něco málo o první pomoci. Zítra hurá do Špindlu :-).

7. 3. 2010

6-novy
8-novy

Při roztažení závěsů po budíčku jsme zjistili, že je krásné azurové nebe, a tak se naše chuť k lyžování ještě zvýšila. 1. a 2. oddíl spolu se snowboardisty vyrazili na Horní Mísečky, kde strávili celý den. 3. a 4. oddíl zůstal na svahu blízko chalupy, kde se děti rozjezdily a začátečníci začali pomalu zvládat lyžařské základy. 9-novy

11-novy

Po obědě dokonce i 3. oddíl vyrazil na Mísečky, kde spolu s vedoucím Petrem konečně začali jezdit na vleku. Před večeří jsme shlédli film Snowboarďáci, u kterého si všichni krásně odpočinuli. 7-novy

Večer jsme hráli deskové hry, které si děti sami vybraly (Aktivity, Detektivní příběhy, Věž, Poker, Žahour, Twister a mnoho dalších). Také jsme popřáli všem Tomášům, kteří dnes slavili svátek. Příjemně unavení po celém dni jsme zalehli do postelí a usínali natěšeni do dalšího dne.

6.3.2010

1-novy
2-novy

Po zdárném opuštění Prahy nás zastavila hromadná dopravní nehoda na dálnici R10. Než však děti z autobusu udělaly kůlničku na dříví, pan řidič pustil film, a tak i dlouhá chvíle, kterou jsme v autobuse strávili, byla úspěšně překonána. Při příjezdu do hor nás vítala krásná zasněžená panoramata Krkonoš a sluníčko nám na tváři vykouzlilo nemalý úsměv. Po ubytování a následném obědě jsme se pustili do prvních lyžařských výkonů. Děti si musely část kopce hned u pensionu upravit od hlubokého sněhu, ale za odměnu si svah několikrát sjely dolů.

3-novy
4-novy

Během lyžování byly děti rozděleny do pěti družstev. Po návratu do chalupy jsme si dovybalili a začali se seznamovat s novými kamarády. Poté náš milý zdravotník Pepa provedl preventivní prohlídku, která netrvala moc dlouho, protože děti jsou zdravé jako řípy. Nyní se všichni těšíme na večeři, a poté na první seznamovací večer, který bude jistě pro všechny zábavou.

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]