Přeskočit navigaci.

Reportáž z letního tábora Záchranná mise - 2014

 

Reportáž z letního tábora Záchranná mise 2014 – Ninjové x Samurajové. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění z našeho letního tábora letošní Záchranné mise (28.6.-10.7.2014) a nějaké fotečky.

ČLÁNEK, KTERÝ O NAŠEM TÁBOŘE VYŠEL V PŘÍBRAMSKÉM DENÍKU

10.7. ODJEZD Z TÁBORA A PŘÍJEZD DO PRAHY PROBĚHNE PODLE PLÁNU, TEDY V 11:30 V PRAZE 

 

DEN 11.: 8. 7.

11_1-nahled 11_2-nahled Dnešní den patřil živnostem. Děti si dopoledne po skupinkách vymyslely vlastní podnik, kde nabízely různé služby. Někdo masíroval, jiný věštil z ruky nebo z karet. Nejmenší děti nám připravily strašidelný dům, kadeřnictví i reklamní agenturu. Mohli jsme se nechat pokřtít ve svatém chrámu, nechat se „potetovat“ nebo si nechat nakreslit obrázek či portrét. A samozřejmě nechybělo místečko lásky, kde jsme se mohli nechat sezdat! Večer jsme se vrátili k poslední a finální výzvě! Vyčerpaní vlastním podnikáním jsme spokojení ulehli do svých postelí.

 

DEN 10.: 7. 7.

psi_mp-nahled

10_1-nahled

Dopoledne k nám přijeli opět policisté. Tentokrát sebou měli psi. Belgičtí vlčáci vyhledávali zraněné osoby, poslouchali nejen na slovo, ale i na gesto. A dokonce se nechali pohladit.

 

kone1-nahled konemp3-nahled Poté jsme se přesunuli na louku, kde čekali pražští policisté se svými koňmi (vůbec poprvé na Záchranné misi). Vyvrátili nám fámy o tom, že kůň nešlápne na člověka nebo na pet lahve. Zkrátka stačí mít dobrého jezdce. Zvyknou si i na vlajku. Největším zážitkem pro nás ovšem byl koňský fotbal. Velký míč a brána. Ukázali nám, že i koně mají své koníčky. Potom jsme je nakrmili, koně suchým pečvem, policisty naším obědem (velké poděkování policistům od městské policie Praha), a odpoledne jsme se věnovali etapovým hrám. Večer se naše jídelna proměnila v arénu, plnou fandících diváků. Konaly se totiž výzvy! A to mezi nejstaršími dětmi a vedoucími.

10_2-nahled 10_3-nahled 10_4-nahled

 

 

 

 

 

DEN 9.: 6. 7.

den-9-1-nahled den-9-2-nahled

Někteří ještě zdolávali vysoká lana, ale odpoledne jsme už všichni společně vydali hledat poslední část artefaktu. Teda ne tak úplně společně. Vyvrcholil boj mezi samuraji a ninji! Cesta lesem byla dlouhá a posádky mezi sebou po celou dobu nesměly promluvit ani slovíčko, přesto však s vervou plnily každý úkol. アーティファクト!

Konečně se nám udělalo tak hezky, že jsme se mohli jít koupat!

den-9-3-nahled

DEN 8.: 5.7.

den-8-1-nahled den-8-2-nahled V sobotu k nám přijeli lanaři a vysoko mezi stromy natáhli několik vysokých lanových atrakcí. Ve vzduchu jsme si mohli např. zahrát hokej, vylézt po žebříku až do nebes nebo se zkrátka jen zhoupnout. Odpoledne nám nejstarší děti pomohly s modelovými situacemi. Staly se figuranty, tedy obyvateli vesnice, která byla pobita nepřátelskou skupinou. Oddíly 7, 8, a 9 se ovšem nezalekly a proměnily se ve vynikající felčary.  Zbylá střední kategorie zase zachraňovala naše praktikanty.

den-8-3-nahled den-8-4-nahled

Zahráli jsme si taky živé pexeso, města, bingo a další táborové hry! Stejně jako předešlý den získali Samurajové první část artefaktu, druhou ukořistili praví ninjové!  ロープ万歳!

 

 

DEN 7.: 4. 7.

den-7-2-nahled den-7-3-nahled Náš celodenní výlet začal výtečnou snídani  – pochutnávali jsme si nejen na rybí pomazánce, ale i na párcích. Po příjezdu do Příbrami jsme navštívili IZS – výjezdové stanoviště hasičů a zdrasvotnické záchranné služby. Hasiči nám ukázali hasičská auta, vodní čluny, svá další vozidla a jejich vybavení, dokonce i jejich posilovnu a cvičiště (tzv. polygon), které jsme si mohli vyzkoušet. Zjistili jsme, že pokud se chceme stát hasiči, je nejvyšší čas začít cvičit. Záchranáři nám ukázali své sanitky a pověděli zase něco o své práci. Poté jsme se v rychlosti mrkli do centra a jedna naše část vyrazila směr aquapark, druhá i nadále obdivovala krásy Příbrami. Večer jsme opět jídelnu přetvořili na diskoparket a během večera nás navštívily slavné hvězdy jako např. Visací zámek, Helena Vondráčková, AquaBabes nebo princezna z pohádky Kouzla králů. A právě díky nim byla celý večer zábava v plném proudu! 旅の成功を!

den-7-1-nahled

DEN 6.: 3. 7.

6_1-nahled A je to tady! Dnes nás navštívila příbramská policie! Naštěstí jen na ukázku své činnosti :-) Dopoledne jsme se rozdělili na tři stanoviště. Na prvním jsme se dozvěděli základní informace o jejich oddíle, o výjezdech k výtržnostem, a policisti nám ukázali všechnu svoji výzbroj, dokonce nám dovolili si ji ozkoušet. Plácek před jídelnou se tak na chvíli hemžil mladými nadšenci se štíty, helmami a pouty. Na druhém jsme se dovídali o protidrogové problematice. Odpoledne jsme se rozdělili na dva tábory. Jedni se projeli na koních (děti které to měly v přihlášce), druzí si společné zahráli velkou hru „férovku“. Nejstarší úspěšně zdolali modelové situace první pomoci. A zítra hurá na celodenní výlet! 6_3-nahled

6_2-nahled 6_4-nahled

 

 

 

 

 

DEN 5.: 2. 7.

5_1-nahled 5_2-nahled Dnes naši nejmenší zachraňovali zraněné při modelových situacích – namaskovaná zranění na figurantech – první pomoci pod vedením našich mladých nadšených záchranářů Honzy a Ondry. Poslušně hlásíme, že všichni naši namaskovaní figuranti přežili! Ostatní se věnovali oddílové činnosti a oddávali se míčovým i společenským hrám, někteří si vyzkoušeli ruční fotbal! Bohužel jsme se stali svědky prvního vyostřeného sporu mezi našimi bojovníky, který přerostl až v boj. Ninjové a samurajové byli naštěstí přerušeni v boji bezejmenným mnichem, který je upozornil, že jejich spor je směšný, vzhledem k tomu, že artefakt od zlého Kuwuzeie je stále nezvěstný! Obě frakce zjistily, že musí získat spoustu peněz, za které si mohou koupit informace o artefaktu na černém trhu. Na celé odpoledne jsme se proto stali pašeráky a snažili se přes hranice načerno přenášet Informace, zbraně a dokonce i sushi. A protože jsme byli úspěšní a vydělali hodně peněz pro obchodníky na černém trhu, odměnili jsme se a založili jsme velké táborové ohně! Naši nejmenší nakonec prokázali odvahu v tento den znovu, tentokrát však ne zachraňováním, ale při noční bojovce!

5_3-nahled

 

DEN 4.: 1. 7.

Úterý patřilo etapovým dobrodružstvím. Dopoledne jsme na různých stanovištích porazili Kuwuzeiovi přívržence, ať už v hádankách, v přetahování lanem, ve hře vis major nebo v lukostřelbě. Odpoledne jsme porazili nejen zbytek Kuwuzeiovi armády, ale dokonce i jeho samotného. A tak byl při večerním nástupu zlý Kuwuzei veřejně zneškodněn. Také nám ninjové i samurajové předvedli svá bojová umění, díky čemuž si každý z těchto táborů našel své obdivovatele a naše etapové skupinky se tak rozdělily mezi ně. V noční bojové hře musely střední a starší kategorie prokázat své bojové nasazení a taktiku.

4_1-nahled 4_2-nahled 4_3-nahled

 

 

 

 

 

DEN 3.: 30. 6.

3-den-1-nahled 3-den-2-nahled Pondělí jsme si zvolili jako klidnější den. Celý tábor už ví, jak správně poskytnout první pomoc, a to díky školení našich záchranářů Honzy a Ondry. I nejmenší oddíly navíc úspěšně zvládly překonat nízká lana. Proto jim dobrá nálada vydržela i přes nepřízeň počasí. Díky prudkému dešti jsme se také dovzdělali v kulturní oblasti, konkrétněji ve filmové kategorii. Všichni jsme s úlevou lehli do postele, abychom nabrali síly na zítřejší etapová dobrodružství.

3-den-3-nahled

DEN 2.: 29.6.

2-den-1-nahled 2-den-3-nahled Nedělní dopoledne jsme začali pořádnou rozcvičkou. Děti z nejstarší kategorie tak snadno překonaly nízká lana. Střední kategorie se proškolila v první pomoci a mladší oddíly pokračovaly v dalším seznamování. Někteří se oddávali míčovým aktivitám, jiní si vyzkoušeli minigolf nebo si prošli blízký les. Císařúv násilný skon dnes vyvolal vlnu nevole a málem došlo ke střetu mezi samuraji a ninjy. Naštěstí však spojili své síly a dokonce do svých řad přijali jednoho člena císařské gardy, který v boji prokázal svoji odvahu, bojové dovednosti a mohl se tak zařadit mezi samuraje. První etapovou výpravu Celotáborové hry (dále bude říkat jen Ceteh) bohužel přerušil déšť. Odpoledne jsme se tedy věnovali hraní deskových a jiných společenských her. Mohli jsme tak pořádně nabrat síly na večerní diskohrátky, kde jsme se všichni krásně vyřádili.

DEN 1.: 28. 6.

odjezd-nahled

 

Odjezd 180 detí (rekord našich táborů) na letní tábor Záchranná mise proběhl zcela bez problémů, všechny děti dorazily do tábora v pořádku.

 

 

 

Dnes jsme dorazili do tábora v plném počtu dětí, kufrů i vedoucích. Slunné počasí nás mile překvapilo. V pořádku jsme se ubytovali, převlékli si své postele a vydali se prohlédnout si areál tábora. Po výtečném obědě nás zdravotník Honza zkontroloval, jak jsme všichni hezky zdraví. První oddílové činnosti probíhali venku. Všichni jsme se navzájem seznámili, namátkou:

1-2oddil-jpg-nahled naše nejmenší dětičky, 1. a 2. oddíl:

 

 

 

 

4oddil-jpg-nahled nejmenší středňáci ze 4. oddílu:

 

 

 

 

oddil_zais-nahled velký středňáci z desítky od vedoucího Ondry:

 

 

 

 

diavdlo_1den-nahled

dsc_0106-nahled

Večerní nástup a hned po něm první úvodní divadlo do naší Celotáborové hry (dále jen Ceteh) Ninjové x Samurajové pokazila zrada čísařova chráněnce zlovolného KUWUZEIE, který před celou císařskou gardou zneškodnil našeho hodného a spravedlivého císaře MANTA. Tato informace nás natolik vyčerpala, že jsme všichni rádi ulehli do svých postelí ve velmi brzkém čase a pod peřinou spřádali plány na zítřejší den, protože Ninjové i Samurajové budou chtít ukázat své schopnosti a je potřeba být připraven. 

 

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]