Přeskočit navigaci.

Reportáž z letního tábora Záchranná mise 1

Reportáž z letního tábora Záchranná mise 1 v roce 2011. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění z našeho letního tábora letošní Záchranné mise 1 (30.6.-13.7.) a nějaké fotečky.

 

13.7.2011

A JSME DOMA… Doufáme, že jste si těch 14 dní užili stejně jako my. Děkujeme všem dětem za nadšení, s nímž si užívaly program, který jsme pro ně během posledního roku připravili, zejména celotáborovku Starověký Egypt, večerní programy: ZM SuperStar, Miss divoženka a divomuž, divadelní scénky na oslavu Panoramixe, živnosti, táborovou pouť, noční bojovky, záchranářství, vysoká lana a mnohé další. Velké poděkování patří i všem rodičům, a to za důvěru, se kterou nám svěřili své dětičky. Doufáme, že se s vámi všemi sejdeme příští rok a s některými třeba už letos na našich dalších turnusech našich letních táborů.

za všechny vedoucí hlavas Martin

 

9. 7.

Ahoj,

 

ráno jsme se probudili snad do nejhezčího rána. Dopoledne bylo strašně teplo a tak jsme šli do lesa, kde jsme hráli hru broučky. Musí se sbírat různí broučci (nakreslení na papírku) ústy (a to třeba i ze kmene stromu nebo ze země).  Někdy je to dost těžké. Po obědě, teda po poledňáku, jsme se šli koupat do  blízkého bazénu, kde ale byla příšerně studená voda, takže jsme tam mohli být jen chvíli. Po koupání jsme šli na nízké i vysoké lanové překážky, které nám připravili horolezci. Byla tam vysoká síť, tunel, kříž a třeba i stanoviště, kde nás vtáhli do vzduchu a mi jsme pak zatáhli za provázek a spustili jsme se dolů. Bylo to jakoby si člověk otvíral padák a bylo to bezva!

A večer nás čekalo vyvrcholení Superstar spolu s našimi porotci: Pavolem Haberou, Helenou Zeťovou, Martinou Jandovou a Rytmusem. Divil jsem se, že se na táboře najde tolik lidí, kteří umí takovou spoustu věcí a navíc tak dobře, jak nám to předvedli. Výsledky ještě nevíme, ale doufám, že vyhraje můj favorit. Těsně po večerce k nám do tábora přišla strašlivá bouřka a to bylo celý den tak hezky. Pořád ještě prší, hrozně hřmí a každou chvíli jsou vidět blesky. Doufám, že se mi podaří brzy usnout. Moc vás všechny zdravím a přeju dobrou noc. Snad je u vás lepší počasí než tady.

 

8. 7.

 

Ahoj maminko a tatínku,

 

dnes jsem si uvědomil, jak to všechno strašně rychle utíká. Za chvíli se ani nenaděju a bude konec tábora. Dopoledne jsme se vypravili do lesa, kde jsme hráli různé hry (jako třeba pyramidy), stavěli jsme ohniště a úkryty. A taky jsme se začali  připravovat na Miss divoženka/ divomuž, to byla strašná legrace. Bylo několik disciplín a asi nejlepší byla ta, kde měli soutěžící předvést rituální divotanec. Dopoledne nás jinak čekala další etapa a také úvodní divadlo. V divadle jsme se dozvěděli, že se Kleopatra již probrala ze zaklínadla a zjistila, že se v Egyptě vylodili Římané a pochodují na Káhiru. Kleopatra se se svými velekněžími rozhodla svolat všechny bojeschopné Egypťany do zbraně a na cvičiště, aby ověřila jejich připravenost k bitvě. A tak jsme dneska měli olympijské hry. Hráli jsme si na sochaře, házeli vším možným (třeba i cihlou) a dělali jsme vozatajské závody. Nejvíce se mi líbil úkol, který se jmenoval Fakebelix, kdy jsme na nejmenšího člena naší posádky museli navléci co nejvíce oblečení.

Teď večer máme oddílovou činnost a půjdeme brzy spát. Tak já musím běžet, mějte se fajnově a všechny vás zdravím!

 

7. 7.

Ahoj,

tak dneska ráno jsme vyrazili na celodenní výlet. Neměli jsme rozcvičku. Do Příbrami jsme jeli autobusem, moc jsem se těšil do aquaparku. Dojeli jsme na hlavní náměstí, kde byl veliký kostel a pak jsme měli se svými oddílovými vedoucími rozchod. Šli jsme do různých obchodů, třeba i do hračkářství, kde jsem pomalu nevěděl, co si mám koupit, protože tam toho bylo strašně moc zajímavého. Pak jsme se rozdělili, jedni šli do aquaparku, ostatní na výlet kolem do Příbrami. V aquaparku to bylo bezva! Bylo tam několik tobogánů, výřivka, pára, divoká řeka a spoustu dalších atrakcí. Byl jsem úplně všude a vůbec se mi nechtělo vracet do tábora.

Druhá skupina, co nešla do aquaparku se vydala na Svatou Horu po Svatohorských schodech. Na vrcholu byl nově zrekonstruovaný klášter, tradiční poutní místo a tak si ho šli prohlídnout. Byly tam nádherné obrázky na zdech (prý se jim říká fresky) a taky malé modely různých hradů ze dřeva i kovu. Pak pokračovali dál k rybníku, kde byly různé prolízačky, houpačky a kolotoče a také se tam dalo koupat. Poté již nastal čas, abychom se vrátili do tábora.

Večer budeme mít diskotéku. Tak zatím papa a zítra zase napíšu! Tak dobrou noc.

7_707072011406_resize-nahled 7_7dsc01646_resize-nahled 7_7img_8173_resize-nahled

 

 

 

 

7_7img_8173_resize-nahled 7_7img_8142_resize-nahled 7_7img_8175_resize-nahled

 

 

 

 

  

6. 7.

Nazdar mami a tati,

dnes toho bylo opravdu hodně. Dopoledne jsme hráli vybíjenou, přehazku a ti, co nechtěli hrát ani jedno, tak byli na fotbale, někteří byli i na minigolfu. Taky jsme hráli městečko Palermo a další hry. Mimochodem je tady v táboře velká trampolína a na té jsme byli taky. Pak jsme šli na oběd. Vaří tu opravdu moc dobře, dneska jsme například měli výbornou vepřovou pečeni, moc mi chutnala.

Odpoledne nás čekala etapa, před kterou jsme viděli úvodní divadlo. Tam jsme se od starého druida dozvěděli, že je Kleopatra zakleta mocným zaklínadlem zlé kněžny Hatšepsut. Kletba je velmi starodávná a odklít ji může jen velmi staré zaklínadlo, které je bezpečně uloženo na různých místech Egypta. Tak jsme se s našimi posádkami vydali do Egypta, kde jsme procházeli různými zkouškami a plnili různé úkoly, za které jsme od strážců zaklínadla dostali klič k sestavení celého kouzla. Cesta byla náročná, šli jsme do neznámých končin a byli jsme odkázáni jen na starou mapu. Ale nakonec jsme to všichni zvládli J

Dnes večer jdeme  brzy spát, abychom byli odpočatí na výlet, který nás zítra čeká. A tak už musím končit, máme dnes kratší večerku. Mějte se všichni fanfárově a zatím čau!

6_7img_0837_resize-nahled 6_7img_0845_resize-nahled 6_7img_0854_resize-nahled 6_7img_0859_resize-nahled

 

 

 

 

 

6_7img_0863_resize-nahled 6_7img_0879_resize-nahled

6_7img_0876_resize-nahled

6_7img_0871_resize-nahled

 

 

 

 

 

6_7img_0882_resize-nahled 6_7img_0896_resize-nahled 6_7img_0934_resize-nahled 6_7p1060383_resize-nahled

 

 

 

6_7p1060437_resize-nahled 6_7p1060431_resize-nahled6_7p1060394_resize-nahled6_7p1060413_resize-nahled

 

 

 

 

   

5. 7.

Ahoj rodino,

dnes ráno nás zase přivítal déšť, ale aspoň jsme díky tomu neměli rozcvičku. Dopoledne jsme tedy šli do kluboven, hráli jsme různé hry a dostali jsme úžasné egyptské omalovánky. Později se ale naštěstí vyčasilo a tak jsme se vydali na další obhlídku okolí tábora. Poté jsme se začali připravovat na hru Živnosti, která se měla odehrát odpoledne. Hra spočívá v tom, že si děti připraví ve skupinkách nějaký obchůdek, stánek nebo atrakce – prostě živnost. Snaží se nalákat co nejvíce zákazníků, aby si vydělali peníze, které potřebují na vstupy a zaplacení různých služeb. My jsme měli info centrum, kde jsme každému radili, kde může najít co potřebuje. Měli jsme docela úspěch, chodilo k nám hodně lidí J Jinak tady byly i salóny krásy, doručovací služby, galerie, květinářství, úklidové služby a dokonce i svatební síň. Nejvíce mě pobavila skupinka, která čistila boty lidem, to bych opravdu nechtěl dělat.

Večer nás pak čekalo prví kolo Superstar. Bohužel jsme nemohli vystoupení vidět, ale aspoň jsme slyšeli porotce, mezi kterými byli Pavol Habera, Helena Zeťová, Martina Jandová a přišel i Rytmus. Skrz dveře jsme mohli zaslechnout zpěv a různé hudební nástroje. Už se těším na finále, kde je všechny konečně uvidíme. Určitě to bude stát za to!

Zdravím všechny domů a dobrou noc.

img_8070_resize-nahled img_8081_resize-nahled img_8093_resize-nahled

 

 

 

 

p1060177_resize-nahled p1060196_resize-nahled p1060199_resize-nahled p1060205_resize-nahled p1060214_resize-nahled p1060343_resize-nahled

 

 

 

 

 

 

 

4. 7.

Ahoj, všechny vás zdravím.

Dnes se konečně počasí umoudřilo a měli jsme po dlouhé době teplý slunečný den. Dopoledne jsme hráli fotbal, volejbal a další hry, šli jsme do lesa, kde jsme stavěli domečky a luštili různé šifry. Bylo teplo, občas ale foukal studený vítr. Někteří se byli projet na koních. Bál jsem se, že to budou velcí koně a že na ně nevylezu, ale nakonec byli různě velcí pro různě velké děti. Moc se mi to líbilo a ani jsem se nebál.

4_7_2011-07-04-15-28-19_resize-nahled

4_7_2011-07-04-15-29-17_resize-nahled

4_7_2011-07-04-16-39-09_resize-nahled

 

 

 

 

Odpoledne si někteří připravovali své vystoupení pro druida Panoramixe, aby mu ukázali, že si Egypťané jeho cenných rad váží, snad pomohou zachránit Kleopatru. Panoramixovi se vtipné scénky velmi líbily a smál se. Viděli jsme třeba galskou olympiádu v čele s Asterixem a Obelixem, galskou hostinu i Caesara. Taky jsme dnes hráli minigolf a měli diskotéku. Diskotéka se dnes opravdu velmi povedla, pořád jsme tancovali. Ještě jsem vám zapomněl napsat, že tu máme spoustu zvířátek, která můžeme navštěvovat, některá si můžeme i hladit. Jsou tu třeba králíci, kamerusnké kozy a vietnamská prasátka a taky jedna andulka, která je ale zavřená v kleci a kterou si nemůžeme ani hladit  a to je velká škoda (zobla by nás).

Už musím běžet do postele, tak dobrou noc a zase zítra napíšu!

4_7_img_0059_resize-nahled 4_7_img_0080_resize-nahled 4_7_img_0091_resize-nahled 4_7_img_0092_resize-nahled 4_7_img_0095_resize-nahled 4_7_img_0101_resize-nahled 4_7_img_0104_resize-nahled

 

 

 

 

 

 

  

3. 7.

Ahoj mami a tati,

podle včerejšího slibu vám píšu, jak je na táboře. Dnes bohužel téměř celý den propršelo a tak jsme se uchýlili do kluboven, hráli jsme různé hry, kreslili jsme, vyráběli náramky. Nejstarší, ti velcí, měli školení první pomoci. Kvůli zimě nám začali topit na domečcích, to je paráda. Odpoledne následovala už třetí etapa, na kterou jsme už s nedočkavostí čekali. Jako vždy jsme zhlédli divadlo, kde jsme se dozvěděli, že je na tom Kleopatra čím dál tím hůře, už o ni začínám mít strach. Pak se ale Sinuhet (její osobní lékař) rozpomněl na svého dávného přítele ze studií, který je druidem léčitelem v Galii. Nezbylo nám než se vydat za druidem s mnoha zajímavými dary, abychom uspokojili jeho představivost. Cesta byla dlouhá, plná překážek a těžkých úkolů, ale nakonec jsme ji všichni zvládli a starý druid Panoramix nám slíbil, že nám pomůže zachránit Kleopatru. Spolu s ním se za námi do Egypta vydají i dva jeho strážci: Asterix a Obelix.

Po náročné cestě nás čekal odpočinek a výborná večeře – buchtičky se šodó! Moc jsem si pochutnal, až jsem se přejedl. Dneska jsme šli brzo spát, všichni jsme byli unavení jak z cesty, tak z počasí. Už se všichni těšíme, až bude svítit sluníčko a budeme se moct jít koupat. Snad to bude brzy. Mějte se hezky a dobrou noc!

3_7-1-nahled 3_7-2-nahled 3_7-3-nahled

 

 

 

 

 

 

2. 7.

Probudili jsme se do chladnějšího rána. Dopoledne jsme zhlédli divadlo uvádějící druhou etapu, kde jsme se dozvěděli, že královna Kleopatra vážně onemocněla a tak se Sinuhet spolu s velekněžími a studenty snaží vyrobit elixír – lék, který by Kleopatru zachránil.Co nejdříve jsme zahájili druhou etapu, neboť se schylovalo k dešti. Nakonec během etapy několikrát sprchlo a etapa musela být na chvíli přerušena, i přes tyto překážky se ale studentům podařilo najít recept na elixír, který v minulosti pomohl. Kleopatra se však neuzdravila. Odpoledne se trochu vyčasilo a tak některé oddíly vyrazily do lesa, kde se děti učily různým táborovým dovednostem (jak připravit oheň, morseovce, orientaci s pomocí kompasu a mnohým dalším užitečným věcem). Střední kategorie absolvovala školení první pomoci pod vedením Standy Vlka, ostatní měli oddílovou činnost. Večer se děti šly osprchovat, menší šly poté hned spát, velké děti ještě měly vlastní minietapu, ve které hledaly ztracený klíč od Anubisovy knihy mrtvých a plnily další zajímavé úkoly. Všichni se po náročném dni těšili na odpočinek. Doufáme, že se nám počasí brzy zlepší.

2_7-1-nahled 2_7-2-nahled 2_7-3-nahled 2_7-4-nahled 2_7-5-nahled

 

 

 

 

 

 1.7.2011

Ráno jsmese probudili do sluníčkového počasí, navzdory špatné předpovědi. Dopoledne jsme zahájili školení první pomoci (u nejmenších dětí) a ostatní měli oddílovou činnost. Odpoledne jsme shlédli divadlo uvádějící první etapu celotáborové hry a odstartovali jsme ji. Na etapě nás zastihl déšť, který nás ale nezastavil a etapu jsme zdárně dokončili. Děti – studenti Starověké egyptské univerzity vedené lékařem SInuhetem – se touto etapou rozdělily do tří kolejí – Thoftova kolej (nejmenší děti), Ráova kolej (středňáci) a Anubisova kolej (velké děti), etapu zahájila samotná královna Kleopatra a její velekněží. Večer nás čekala diskotéka, na které se nejdříve vyblbli nejmenší trpaslíci, následovaní poněkud tanečně pasivnějšími středňáky a velkými dětmi. Po diskotéce nás čekal zasloužený odpočinek.

1_7-1-nahled

1_7-11-nahled 1_7-12-nahled 1_7-2-nahled 1_7-3-nahled 1_7-4-nahled 1_7-5-nahled 1_7-6-nahled 1_7-7-nahled 1_7-8-nahled

 

 

 

 

  

30.6.2011

Odjezd jsme zvládli v pohodě, stejně jako cestu do tábora. Všechny děti dojely v pořádku, rozdělily se do oddílů, ubytovaly se a už se těší na večeři. Po večeři bude první táborový nástup a úvodní divadlo do naší celotáborové hry – Starověký Egypt.

30_6-1-nahled 30_6-2-nahled 30_6-3-nahled 3o_6-nahled

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]