Přeskočit navigaci.

Reportáž z letního tábora Záchranná mise 1 - 2012

Reportáž z letního tábora Záchranná mise 1 v roce 2012. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění z našeho letního tábora letošní Záchranné mise 1 (30.6.-13.7.2012) a nějaké fotečky.

 

 

ZTRÁTY A NÁLEZY:

V rámci tábora jsme každý den na nástupu vyhlašovali ztráty a nálezy, většina věcí se vždy udala. Nutno podotknout, že ztrátovost a zapomínání věcí dětmi byla enormní a v porovnání s minulostí se rok od roku zhoršuje schopnost dětí zapamatovat si své věci a dbát o ně.

Po táboře zbyla krabice oblečení, dále několik igelitek se špinavým prádlem a několik balíčků s léky (ty si rodiče u busu prostě nepřevzali). Věci máme ve skladu sdružení. V případě chybějících věcí nás kontaktujte.

Na posledním nástupu se nikdo nehlásil o tyto věci:

ztraty_nalezy_zm1_2012-nahled

 

A JSME DOMA… Doufáme, že jste si těch 14 dní užili stejně jako my. Děkujeme všem dětem za nadšení, s nímž si užívaly program, který jsme pro ně během posledního roku připravili, zejména celotáborovku Hvězdná brána, Vesmírný karneval, divadla Cesta kolem světa, Diskohrátky, táborovou pouť, noční bojovky, záchranářství, vysoká lana, nízká lana, PŘEKVAPENÍ vrtulník a mnohé další. Velké poděkování patří i všem rodičům, a to za důvěru, se kterou nám svěřili svých 170 dětí. Doufáme, že se s vámi všemi sejdeme příští rok a s některými třeba už letos na našich dalších turnusech našich letních táborů.

za všechny vedoucí hlavas Martin

 

Hvězdný čas: 13.7.2012

Rozkaz dne: Odjezd do Prahy!

Výsledek: Splněno!

 

Hvězdný čas: 12.7.2012

Rozkaz dne: Táborová pouť, ohňostroj!

Výsledek: Splněno!

 

Hvězdný čas: 11.7.2012

Rozkaz dne: Policejní den, Finále celotáborové hry.

Výsledek: Splněno!

Zpráva ze základny: Dnes dopoledne byl policejní den! Do tábora nám hned ráno přijela Policie ČR, včetně zásahové jednotky a následně Městské police Praha – kynologové. Laskavá paní mluvčí řekla dětem něco o policejních technikách a prevenci. Drsní policisté od zásahovky ukázali dětem výstroj a výzbroj a děti si mohly všechno z toho vyzkoušet. Kynologové Městské policie přivezli s sebou policejní psy cvičené na vyhledávání pohřešovaných osob, pověděli nám něco o své práci a výcviku psů a ukázali nám (resp. pejsek) vyhledávání ztracených osob.

Odpoledne nás čekala finálová část celotáborové hry Hvězdná brána, při které jsme bojovali s Emzáky, abychom závěrem zjistili, že Emzáci jsou docela milí ufonci, avšak jsou pod krutou vládou jejich generála Xinemuse. Ten nejprve zajal kapitány všech Star gate týmů a s nimi i nejmenší dětičky. V poslední bitvě se s Xinemusem utkal Star gate Alpha tým a zvítězil nad ním. Co se dělo potom bylo k neuvěření: Xinemus padl a s ním i zlo ovládající Emzácké mimozemšťany a z nich se rázem staly velice přátelské osoby, které dětem za všeobecného veselí rozdávaly plné hrstě bonbónů. Za zvuků triumfální hudby a ohňostroje z konfetových děl (novinka a pecka!) vystoupili z Hvězdné brány kapitáni posádek vedoucí za ruce své nejmenší členy týmů, všichni tak byli osvobozeni. Následovala krátká veselá diskotéka pod širým nebem plná radosti a euforie z vítězné celotáborové hry. A pak nás čekala večere premiérovou formou – DĚTSKÝ TÁBOROVÝ RAUT!  Rautové stoly se prohýbaly pod kuřecími miniřízečky, minikarbanátky, domací sekanou, těstovinovým salátem, talíři se zeleninou, sýrem, salámy a šunkou, samozřejmě nesměly chybět hranolky a sladké dezerty! Dětem moc chutnalo a líbilo se jim, že si mohou několikrát přidat.

Po rautu jsme se věnovali už jen klidovým činnostem a brzy zalehli do postýlek, abychom byli svěží na zítřejší poslední táborový den.

 

Bouřkové hlášení: všude klid.

 

Hvězdný čas: 10.7.2012

Rozkaz dne: Vracíme se na Zem.

Výsledek: Splněno!

Zpráva ze základny: Dnes nás čekaly dvě etapy. V té první se SG týmy snažily na neznámé planetě zjistit od jejích podivných obyvatel (viz foto – pán krabice, zatoulaná solární družice) adresu pro zadání do Hvězdné brány, která by je přivedla domů. Obyvatelé byli sice přátelští, nicméně měli různé požadavky a hádanky a nebylo lehké je přesvědčit, aby nám adresu prozradili. Nicméně se to všem povedlo a po průchodu Hvězdnou bránou jsme se, po mnoha dnech v neznámém vesmíru, ocitli zpět na Zemi. Odpoledne jsme se šli na koně (děti, které si tuto činnost objednaly v přihlášce) a radovali ze sluníčka, nejmenší děti využily vodní skluzavku a pouštěly megabubliny. Večer si jednotlivé kategorie udělaly své táboráky a opekly buřtíky. Od táboráků jsme se postupně po kategoriích přesunuli na další etapu celotáborovky, tentokrát na noční. Úkolem bylo přesunout se potichu (ve skupinkách po 3) nočním lesem po svíčkách na místo určení a tam proniknout nepřáteli střeženým územím až do vesmírné lodi Emzáků. Nejlepší bojovníci byli z nejmenší kategorie! Všechny děti etapu úspěšně zvládly, a to včetně přesunu nočním lesem, za což si zaslouží velkou pochvalu a sladkou odměnu. Unavení jsme se vrátili do tábora a rychle usnuli.

Bouřkové hlášení: všude klid.

10_7-8-_resize-nahled 10_7-9-_resize-nahled 10_7-10-_resize-nahled

 

 

 

10_7_resize-nahled 10_7-11-_resize-nahled 10_7-6-_resize-nahled

 

 

 

10_7-5-_resize-nahled10_7-3-_resize-nahled 10_7-4-_resize-nahled

 

 

 

10_7-1-_resize-nahled

10_7-7-_resize-nahled 10_7-2-_resize-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

Hvězdný čas: 9.7.2012

Rozkaz dne: Celodenní výlet – stanoviště IZS a Aquapark.

Výsledek: Splněno!

Zpráva ze základny: Dnes nás čekal celodenní výlet. Ráno pro nás přijely do tábora autobusy a odvezly nás na stanoviště Integrovaného záchranného systému v Příbrami (hasiči, záchranka). Prohlídka hasičské garáže byla moc zajímavá a garáž plná velkých červených hasičských aut nejrůznějšího určení. Děti si mohly auta prohlédnout, na některá mohly i vylézt a vidět je seshora a během prohlídky se mohly ptát pánů hasičů na zajímavosti z jejich práce. Děti pak navštívily hasičský výcvikový polygon a zkusily si pohyb v uzavřeném prostoru klecového systému ve dne i při simulaci černočerné tmy. Obdobná prohlídka nás čekala u záchranky, dokonce jsme viděli několik urgentních výjezdů sanitek. Po přesunu do města a krátkém řízeném rozchodu k nákupu suvenýrků a sladkostí se většina dětí přesunula do aguaparku (ty, které si tuto možnost přiobjednaly v přihlášce) a užila si tam vodních radovánek na tobogánech, výřivkách a v bazénu. Neaquaparkové děti se podívaly procházkou na Svatou horu a prošly se po jejím okolí. Večer jsme se autobusy vrátili zpět do tábora a odpočatí a plní zážitků jsme si užili další táborovou diskotéku.

Bouřkové hlášení: všude klid.

p7090618_resize-nahled p7090620_resize-nahled p7090622_resize-nahled

 

 

 

 

p7090640_resize-nahled p7090644_resize-nahled p7090647_resize-nahled

 

 

 

p7090648_resize-nahled p7090655_resize-nahled p7090658_resize-nahled

 

 

 

 

p7090666_resize-nahled p7090673_resize-nahled p7090695_resize-nahled

 

 

 

 

Hvězdný čas: 8.7.2012

Rozkaz dne: Lanové překážky – vysoké, Cesta kolem světa.

Výsledek: Splněno!

Zpráva ze základny: Dnes pokračovaly lanové překážky, a to vysoké, neboť nízké jsme již úspěšně všichni překonali včera. Během celého dne si oddíly připravovaly divadelní scénky na večerní divadelní večer, ve kterém každý oddíl zahraje jednu scénku, čímž přehrajeme celý film – Cesta kolem světa za 80 dnů. Večerní show byla úžasná, všechny oddíly se výborně připravily a tak bylo na co koukat. Poslední závěrečnou scénu filmu sehráli sami vedoucí a příjemně tak ukončili dnešní divadelní večer.

Bouřkové hlášení: všude klid.

p7080510_resize-nahled p7080514_resize-nahled p7080516_resize-nahled

 

 

 

 

 

p7080545_resize-nahled p7080557_resize-nahled p7080569_resize-nahled

 

 

 

 

p7080574_resize-nahled p7080579_resize-nahled p7080615_resize-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hvězdný čas: 7.7.2012

Rozkaz dne: Lanové překážky – nízké a vysoké

Výsledek: Splněno!

Zpráva ze základny: Dnes byl den ve znamení lanových překážek. V táboře jsme si sami postavili park nízkých lanových překážek, včetně nízké lanovky a nad táborem nám vyrostl profi park vysokých mobilních lan. Nízké lanové překážky zvládl celý tábor a všichni byli velice šikovní. Vysoká lana pod vedením profesionálních isntruktorů absolvovala polovina oddílů, druhá půlka má lana na programu zítra.

Bouřkové hlášení: všude klid, v táboře bylo příjemné letní počasí.

p7070437_resize-nahled p7070434_resize-nahled p7070433_resize-nahled

 

 

 

 

p7070426_resize-nahled p7070425_resize-nahled p7070414_resize-nahled

 

 

 

 

p7070412_resize-nahled p7070405_resize-nahled p7070404_resize-nahled

 

 

 

 

Hvězdný čas: 6.7.2012

Rozkaz dne: Praktická první pomoc – rescue day.

Výsledek: Splněno!

Zpráva ze základny: Dnes byl celý den ve znamení praktického záchranářství s výjimkou nejmenších dětí, které se věnovaly výrobě táborových amuletů v naší keramické dílně. Dopoledne probíhala praktická školení a nácviky řešení modelových situací. Před odpolední částí jsme se osvěžili v bazénu a potom děti vyrazily do „terénu“, kde řešily na jednotlivých stanovištích modelové situace pod hodnotícím dohledem lektorů. Všechny skupinky prošly poměrně úspěšně, naši malí záchranáři jsou šikovní.

Bouřkové hlášení: všude klid

p7060368_resize-nahled p7060381_resize-nahled p7060384_resize-nahled

 

 

 

 

p7060389_resize-nahled p7060394_resize-nahled p7060401_resize-nahled

 

 

 

 

 

Hvězdný čas: 5.7.2012

Rozkaz dne: Utéct z emzáckého vězení.

Výsledek: Splněno!

Zpráva ze základny: Dopoledne probíhaly oddílové činnosti a pak nás přepadlo vedro. Opět nás zachránil bazén. Po svačině jsme zjistili, že z Hvězdné brány vyskočila zlá cizí rasa a odtáhla nás do svého vězení. Úkolem Star gate týmů bylo z vězení utéct za pomoci vysílačky od hodného mimozemšťana a následně se vyhnout všem pronásledovatelům, dostat se k Hvězdné bráně, aktivovat ji a projít na jinou planetu. Všechny týmy tento nelehký úkol úspěšně zvládly a zachránily se. Teď máme diskotéku a trsáme. P.S. bouřky se nám stále vyhýbají i když všude kolem nás bouří, u nás mírnbý déšť.

p7050265_resize-nahled p7050270_resize-nahled p7050276_resize-nahled

 

 

 

 

p7050288_resize-nahled p7050289_resize-nahled p7050292_resize-nahled

 

 

 

 

p7050296_resize-nahled p7050301_resize-nahled p7050306_resize-nahled

 

 

 

 

 

Hvězdný čas: 4.7.2012

Rozkaz dne: Vesmírný karneval.

Výsledek: Splněno!

Zpráva ze základny: Dopolední počasí bylo zamračené, nicméně po obědě se vyčasilo a sluníčko svítí celé odpoledne na náš vesmírný karneval. Děti si přivezly kostýmy či materiál na výrobu vesmírných masek a tak se nám tento netradiční karneval skvěle povedl! (první foto: nejlepší masky malé kategorie, druhé foto: výherci si mohli vybrat odměny, třetí foto: výherci ze všech oddílů včetně porotců).

Za chvíli budeme končit, protože v 17:45 startuje z Prahy naše velké překvapení a v 18:00 je tady!!!

p7040215_resize-nahled p7040217_resize-nahled p7040218_resize-nahled

 

 

 

 

PŘEKVAPENÍ TÁBORA – VRTULNÍK S VOJÁKY

Dnes, 4.7.2012, v 18:21 přistál na našem tábořem zásahový vrtulník s vojáky. Vojáci zajistili prostor, zajali hlavního vedoucího a vyvolali jména 3 lidí, které následně zatkli a nastoupili je do vrtulníku, který s nimi ihned opustil tábor. Vojáci drželi našeho hlavase a nedovolili nám se k nim přiblížit, a to ani s bílou vyjednávací vlajkou. Po chvíli vrtulník přistál a naši 3 vedoucí byli propuštěni. Tolik úvodní zásahová show. Následovala prohlídka vrtulníku, děti si mohly sednout dovnitř a doslova si ho „osahat“. Mezitím se zvědavě vyptávaly vojáků na jejich zbraně, výstroj a měly různé všetečné otázky. VOjáci nám ukázali i tzv. „kouřovou stěnu“ složenou z mnoha dýmovnc. Nejmenší děti si mohly nechat namaskovat obličej. Nakonec jsme se všichni u vrtulníku vyfotili a zamávali vrtulníku a vojákům na rozloučenou… děkujeme všem, kteří se na této úžasné exhibici podíleli!

p7040225_resize-nahled p7040227_resize-nahled p7040228_resize-nahled

 

 

 

p7040230_resize-nahled p7040237_resize-nahled p7040238_resize-nahled

 

 

 

 

p7040240_resize-nahled p7040241_resize-nahled p7040242_resize-nahled

 

 

 

p7040244_resize-nahled p7040248_resize-nahled p7040254_resize-nahled

 

 

 

 

p7040258_resize-nahled p7040260_resize-nahled p7040261_resize-nahled

 

 

 

 

 

Hvězdný čas: 3.7.2012

Rozkaz dne: Prozkoumat terén cizí planety (kam jsme se omylem dostali při zpětném průchodu Hvězdnou bránou), opatřit si jídlo a další propriety pro přežití v divočině.

Výsledek: Splněno! (i když tak napůl)

Zpráva ze základny: Počasí se nám stále střídá co chvíli – sluníčko, zamračeno, déšť, v dálce občas slyšíme bouřku. Velké děti se školily v první pomoci, střední a nejmenší měly oddílovky. Odpoledne nás čekalo divadlo (kde jsme zjistili, že SG týmy jsou na cizí planetě a ne na Zemi a musejí prozkoumat terén a najít jídlo k přežití). Hned po něm vyrazili všechny SG týmy na etapovku. Cílem bylo prozkoumat terén a najít v něm vše potřebné k přežití. Etapu nám narušil déšť a blížící se zvuky bouřky (ihned jsme hru ukončili a vrátili se v pořádku do tábora). Bouřka nás nakonec, jako už poněkolikáté (ufff) minula a večer jsme strávili sledováním filmu Cesta kolem světa za 80 dní (v dalších dnech budou oddíly připravovat scénky z tohoto filmu a následně je zahrají před celým táborem a uvidíme tak celý film znovu a určitě trochu jinak a o hodně lépe :-) ). Venku je klid a trošku prší. Dobrou noc...... zítra nás čeká veliké PŘEKVAPENÍ!!! ale pštttt dětem ani muk!!!

p7030180_resize-nahled

 

 

 

 

 

Hvězdný čas: 2.7.2012

Rozkaz dne: Meziplanetárními obchody získat materiál na stavbu Nakadahové bomby.

Výsledek: Splněno!

Zpráva ze základny: Dopolední oddílovky v příjemném počasí, minigolf, nejmenší se školí v první pomoci. Dnes jsme otevřeli keramickou dílnu, kde si děti budou moci vlastníma rukama vyrobit keramické výrobky (viz foto). Odpoledne byly sestaveny všechny SG týmy (posádky na celotáborovou hru), shlédli instruktážní divadlo z jednání mezi zástupci mocností a týmem SG Alfa (viz foto). Ihned potom týmy vyrazily na první akci dle rozkazu dne. Po namáhavé misi se všem SG týmům podařilo projít Hvězdnou bránou a umístit na nepřátelské planetě Nakadahovou bombu a projít bránou zpět. Zda jsme se ale dostali skutečně zpět na Zemi zjistíme až zítra. Pro dnešek máme splněno. Večerní promítání filmu nám narušila bouřka kroužící kolem tábora. Nám se však bouřka vyhnula a v táboře ani nezapršelo. Jdeme spát.

 

p7020113_resize-nahled p7020114_resize-nahled p7020115_resize-nahled

 

 

 

p7020116_resize-nahled p7020120_resize-nahled p7020147_resize-nahled

 

 

 

p7020155_resize-nahled p7020164_resize-nahled p7020171_resize-nahled

 

 

 

 

 

Hvězdný čas: 1.7.2012

Rozkaz dne: Představit Hvězdnou bránu veřejnosti.

Výsledek: Splněno!

Zpráva ze základny: Tropy pokračují… Opět nás zachránil bazén… V odpoledních hodinách nám byla představena Hvězdná brána (viz foto).  Během její prezentace však došlo k překvapivému transferu nepřátelské mimozemské civilizace na základnu a speciální tým Star gate alfa (SGA) byl povolán ihned do akce. Po lítém boji (viz foto) v rámci první etapy celotáborové hry jsme všechny útočníky úspěšně zahnali zpět do HB. Pro tuto chvíli je naše planeta zachráněna. Avšak hlavní velitel mimozemšťanů, kterého jsme chtěli zajmout, utekl! Unavení jsme se vrátili na základnu a věčer zakončili diskotékou (viz foto). S mírným letním deštěm se nám příjemně ochladilo (bouřky se nám vyhnuly) a tak se bude dobře spát.

p7010060_resize-nahled p7010070_resize-nahled p7010074_resize-nahled

 

 

 

dsc_0494_resize-nahled dsc_0498_resize-nahled dsc_0499_resize-nahled 

 

 

 

Hvězdný čas: 30.6.2012

Rozkaz dne: Dostat se na základnu Star gate (SG, Hvězdná brána – HB).

Výsledek: Splněno!

Zpráva ze základny: Dorazili jsme dle předpokladů všichni v pořádku. Rozdělili jsme se do oddílů, ubytovali a seznámili se. Vzhledem k tropickému počasí na základně jsme zamířili ihned k bazénu! (viz foto) Osvěžení jsme vyslechli první nástup, poznali všechny vedoucí na základně a věnovali se svým oddílům. Unavení z prvního dne jsme šli spokojeně spát, byť v tropické noci to nebyl snadný úkol. Těšíme se na rozkaz příštího dne.

p6300003_resize-nahled

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]