Přeskočit navigaci.

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 4 - 2013

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 4 v roce 2013 – Hvězdné války. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění z našeho letního tábora letošního Léta bez hranic 4 5. – 17. 8. 2013) a nějaké fotečky.

 

 

SOBOTA 17.8.2013

PŘÍJEZD DĚTÍ Z TÁBORA LBH 4 BUDE PODLE PLÁNU VE 13:00 HODIN. 

 

Středa – 14.8.2013

Den 10

Dnešní dopoledne naši učedníci pracovali na divadlech, která měla obsahovat historii nějakého slavného Jediho nebo Sitha. Odpoledne se vydali Jediové i Sithové pátrat po starém paktu příměří rytířů Jedi a pánů ze Sithu. Všichni úspěšně našli alespoň část této staré listiny, kde se dozvěděli nové informace o minulosti a spojenectví.

Na večer nám učedníci předvedli svá divadla, která zkoušela celé dopoledne společně se svými mistry. Po divadlech následovala krátká diskotéka.

 

Úterý – 13.8.2013

Den 9

Dnes naše mladé Sithy a Jedi čekala poslední část dílen. Už se moc těšíme na vystoupení z divadelního workshopu.

foto-13-8-1-nahled foto-13-8-2-nahledOdpoledne jsme se utkali ve vesmírné bitvě – lodě proti lodím, droidi proti droidům. Všichni následně shlédli souboj Puka Skywalkera a Dartha Bladea na povrchu planety Koriban, na jejímž orbitě jsme svedli bitvu. Zjistili jsme, že Darth Blade je téměř nesmrtelný pán zla a porazit ho nebude jednoduché.

Večer se mladí rytíři Jedi a mladí Sithové vydali se svými mistry na speciální úkoly, které byly vybrány jejich mistry pouze pro ně. Po těchto úkolech jsme všichni ulehli do postelí..

 

Pondělí – 12.8.2013

Den 8

Už jsme se dočkali celodeního výletu! Čekal nás aquapark (děti, které si návštěvu aquaparku přiobjednali v přihlášce) a ti co jej nenavštívili, se vydali na pěší výlet po Příbrami s návštěvou místních parků a památek (jako třeba Svatá hora). Po návratu z celodeního výletu jsme si dali chívíli pauzu, abychom si po náročném dni odpočinulu.

Večer na nás čekala již tradiční povýletová diskotéka, kde si všichni pořádně zatančili a pobavili se.

 

Neděle – 11.8.2013

Den 7

Po ránu se část padawanů probudila jako rytíři Jedi a druhá jako páni ze Sithu. Proto si tyto dvě frakce síly zahrály proti sobě výzvy, kde pro druhé připravovaly nejrůznější úkoly a testovaly, zda to jejich soupeři doukážou zdolat. Odpoledne se dohrály poslední výzvy, tak aby se férově všichni prostřídali. Pak stavěli naši rytíři Jedi a páni ze Sithu galaktickou dráhu z nejrůznějších materiálů, které našli po celém vesmíru. Ještě nás čekala pomoc Ewokům, abychom jim pomohli osídlit novou planetu. Na večer se děti dozvěděly, jaké okolnosti vedly k tomu, že se polovina našich padawanů dala na temnou stranu síly, pomocí retrospektivního divadla. Poté už se děti zabalily do aquaparku a tešily se na výlet.

foto-11-8-1-nahled foto-11-8-2-nahled foto-11-8-3-nahled

 

 

 

 

 

Sobota – 10.8.2013

Den 6

Naše padawany čekal nabytý den. Nejdříve si procvičili svoji jízdu na koni a následně trénovali své „akrobatické“ schopnosti při lezení na nízkých a někteří i na vysokých lanech (děti, které si vysoká lana přiobjednaly v přihlášce). Odpoledne jsme společně evakuovali Ewoky z planety a tím jsme je úspěšně zachránili. Večer jsme se sešli u ohně, kde jsme si upekli špekáčky pod dohledem našich mistrů Jedi. Od ohně šli padawani se svými mistry na zkoušku síly, která spočívala v projití trasy potmě, kde se na konci své cesty mladí padawani dozvěděli, jestli se vydají na temnou stranu síly či zůstanou na světlé. Po tomto zjištění odešli všichni napjatě spát s očekáváním nového dne.

foto-10-8-1-nahled foto-10-8-2-nahled foto-10-8-3-nahled

 

 

 

 

 

Pátek – 9.8.2013

Den 5

foto-9-8-1-nahledDnešní den naše padawany čekali další workshopy, kde trénovali jednu z mnoha schopností jako třeba přežití v divočině, umění herectví či žurnalistiku. Na odpoledne nás zastihl déšt, proti kterému jsme se však obrnili pláštěnkami. Nenechali jsme se rozhodit a padawani hráli různé hry pod střechou či v místnosti, abychom zůstali suší. Večer si padawani prozkoušeli svoje znalosti ve vesmírné hře Riskuj, kde měli několik témat (Tábor, Pohádky, StarWars, Příroda…). Poté už se všichni chystali do svých ubykačních kójí ke spánku. Mistři Jedi mezitím v klidu meditovali v Chrámu Jedi, aby zahnali déšť a šťastné počasí nám přálo.

 

Čtvrtek – 8.8.2013

Den 4

Naše padawany čekala dopoledne oddílová činnost. 5. a 6. oddíl vyrazil mimo tábor, aby si užil hry v lese. 3. a 4. oddíl si trochu zasportoval a 1. a 2. oddíl hrál společenské hry.

Po obědě se padawani vydali na planetu Naboo, kde hledali informace od porouchaného droida, kterého všichni úspěšně našli a následně vyluštili a dali dohromady zprávu od zesnulého mistra Rag-ni-smoga.

Jako odměna za splněnou misi si dali padawani k večeři zapečené brambory s masem z Nabooského blablažrouta a posléze si všechny skupinky vylosovaly v kole štěstí sladkost nebo věcnou odměnu.

Protože byli naši padawani velice unavení, šli se po nástupu umýt do našich galaktických umýváren, aby čistí ulehli do svých kajut v raketoplánech.

foto-88-1-nahled foto-88-2-nahled foto-88-3-nahled

 

 

 

 

 

Středa – 7.8.2013

Den 3

Stejně, jako předchozí ráno, nás do dnešního dne probudilo sluníčko. Po noční bouřce, která se prohnala kousek od tábora nebylo ani stopy. Mladí padawani se tak krásně mohli soustředit na výcvik v Síle. Ještě než podstoupili trénink v Akademii rytířů Jedi, zdokonalovali se formou kroužků v novinařině, tábornictví, deskových hrách, sportovních dovednostech a divadle.
Po obědě a po poledním klidu se znovu sešla slovutná rada mistrů Jedi, kterou čekal zprvu šok. Sithský útočník se znovu objevil, a to rovnou v místnosti rady Jedi a svým rudým světelným mečem odpravil údržbáře, který snad nalezl stopu, která by mohla vést k identifikaci útočníka. Tedy bylo jasno, že nové rytíře skutečně potřebujeme. Všichni padawani – někteří úspěšněji než jiní – absolvovali Akademii a tak bylo večer co slavit. Někteří juchali na diskotéce, zatímco jiní zpívali u táborového ohně a nechali si vyprávět historky z historie různých rytířů Jedi. Večerka byla krátce prodloužená, ale v jedenáct večer už byli i nejstarší padawani v posteli a spokojeně usínali, natěšení, co přinese další den.

3-den-lbh4-1-nahled 3-den-lbh4-2-nahled 3-den-lbh4-3-nahled

 

 

 

 

 

6.8.

Den 2.

První celý den na planetě Sobeňák započal. Dopoledne se padawani trénovali v galakticko-tábornických dovednotech, které jistě během našeho pobytu ještě využijí. Po obědě v naší kantýně a  polední relaxaci Jediská rada oznámila přijetí nových padawanů do řádu rytířů Jedi. Proto byli všichni noví mladí padawani vysláni na stanoviště, kde testovali, jestli zvládají správně užívat vesmírnou sílu. Což všichni padawani prokázali dostatečně a byli přijati. Večer se seznamovali se svými novými mistry. Doufejme, že je naši mistři připraví na novou hrozbu v podobě možného návratu Sithů.

5.8.

Den 1.

1-den-lbh4-2-nahledNaší mladí padawani úspěšně dorazili do naší galaxie na planetu Sobeňák k rybníku Sobenus. Ubytovali se do svých kójí a rozřadili se ke svým mistrům, kteří je budou opatrovat po celý pobyt. Večer se mladí padawani dozvěděli o hrozbě, která poráží Jedi po celé galaxii na všech planetách. Zvládnou naši padawani takouvoto situaci?

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]