Přeskočit navigaci.

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 4 - 2012

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 4 v roce 2012. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění z našich letního tábora Léta bez hranic 4 (6.8.-18.8.2012) a nějaké fotečky.

NA TÁBOŘE MÁME ŠPATNÉ INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ, PROTO JSOU REPORTÁŽE S MÍRNÝM ZPOŽDĚNÍM.

 

16.8.

Dopoledne jsme se věnovali naposled zručnostem správného piráta, večer totiž představíme výsledky naší práce za celý tábor ostatním. Už se těšíme na divadelní představení, natočený film i výstavu v galerii. Odpoledne nás čeká poslední úkol v ovládnutí oceánů – najít a usmířit admirály Střevokrutě a Krkolama. Přišli jsme asi na šestnáct míst, kde by se mohli nacházet a nezbývá nám nic jiného než probrázdit moře křížem krážem a všechna tato místa prozkoumat. Nebudeme vás dlouze napínat a prozradíme, že vše dobře dopadne, bratry usmíříme a ve světových vodách po letech opět zavládne klid. Že to ale dalo práci :-)

15.8.

Pirátský jarmark není každý den a proto se na něj musíme pořádně přípravit. Každý pirát si může otevřít krámek se svými službami, kterými ypestří ostatním obyvatelům našeho přístavu den. Pan inspektor všechno řádně zkontroloval: jestli živnost dodržuje hygienické normy, jestli nemají přemrštěné ceny a čím případně zpestřit svou nabídku, pokud je už v přístavu konkurence. Následně si navzájem višchni nabídli krásné odpoledne s masážemi, tetovacím salonem, poštovním úřadem, reklamní agenturou i tréninkovým centrem pro bojové sporty. K večeru na pirátský jarmark přijeli pěvecké hvězdy světového formátu, ano – např. Shakira nebo Beatles. To byl mejdan. Ale dost zábavy, musíme myslet na to, kdepak máme Černé bratry a jak je usmířit.

 

14. 8.

Je to tady! Konečně jsme objevili Tajemství temné sasanky… S mapou v ruce a odvahou v srdcích jsme se vydali do Mrtvého moře, kde se sasanka nachází. Nebylo to však tak jednoduché, jak možná myslíte. Mrtvé moře je totiž plné nástrah, které si obyčejný smrtelník nedokáže ani představit. Nakonec jsme ji objevili úplně vysušenou a kdybychom nepřinesli rychle živou vodu její tajemství by se možná nikdo nedozvěděl. Každopádně bylo pro všechny překvapením – máme prý usmířit Černé bratry, jinak se oceány nikdy nespojí a budou mezi sebou bojovat až do úplného konce. Rychle jsme se vydali na místo, kde jsme je viděli předtím soupeřit, ale nebyli tam. Nebyli nikde. Kde jsou?

13.8.

Dnes jsme se vydali na pirátské lodi na celodenní plavbu. Výlet k příbramskému moři (Aquapark pro děti, které si ho přiobjednaly v přihlášce na tábor) si všichni pořádně užili – odpočinuli si ve vířívkách s mořskou vodou, plavali k pustým ostrovům a svezli se na hřbetě místního draka, kterému se říká Tobogán. Následně jsme prolezli místní přístav a podívali se, co nabízejí zdejší obchodníci, abychom nakoupili dárky našim pirátským maminkám a tatínkům. Mezitím, co jsme si užívali, druhá posádka měla tajný úkol v březnických vodách – kapitán Žlutý drak přišel s tím, že se v blízkosti zámeckého parku nachází poklad! To bychom ale nesměli být piráti, abychom ten poklad nenašli. Večer jsme pokračovali v radovánkách – tancovali jsme totiž na pirátské zábavě.

131-nahled 124-nahled

 

 

 

 

 

12.8.2012

To je radosti v našem přístavu! Kapitán Greg si vzal Žíznivou Mary! Vystrojili jsme přenádhernou svatbu, připravili dort i svatební dary. Je pravda, že kapitán Žlutý drak trochu žárlil, ale má smůlu, protože Greg Mary opravdu miluje. Byli oddáni starým rituálním pirátským obřadem, při kterém si museli zatancovat namlouvací tanec a políbit se před svědky. Teď už jsou navždy spolu a nic je nerozdělí. Všichni v přístavu oslavují tento velký den.

121-nahled 122-nahled 123-nahled

 

 

 

 

11.8.2012

Stalo se to, čeho jsme se obávali! Bájné mořské obludy povstali z hlubin a vrhli se na naše piráty! Ze začátku to vypadalo, že jsme bezmocní, jenže pak se obrátila karta. Přecejen naši piráti už jsou na moři nějaký ten pátek. Dalo nám opravdu moc práce uspat alespoň na okamžik „Černé bratry“, jak se admirálům Střevokruťovi a Krkolamovi v pirátských kuloárech přezdívá, protože kdyby se dozvěděli, že jsme spojení, pravděpodobně by z toho nebyli nadšení a bůhví, co by se stalo. Někteří z vás asi tuší, jaké to mezi bratry občas je. Nakonec jsme porazili jak krakatici, tak i jejich gigantického krále, jehož jediný zub je veliký jako dospělý člověk. Úplnou náhodou jsme se od zajatce Sekerouna dozvěděli, že v útrobách se nachází mapa k Tajemství temné sasanky… Na večeři v našem hostinci jsme nabrali síly a večer se vydáme do žaludku krále pro mapu. Pravděpodobně to tam bude žít vlastním životem a pravděpodobně tam bude úplná tma… Snad ji najdeme… A co je vlastně Tajemství temné sasanky?

111-nahled 112-nahled

 

 

 

 

 

 

10.8.2012

První den příměří začal poklidně. Vypadá to, že mořské příšery buď usnuli nebo osnují veliký útok. Nesmíme usnout na vavřínech a být pořád ve střehu, vždyť největší mořská obluda má až šedesát metrů! Každopadně jsme se dopoledne byli podívat na mořské koníky a dokonce se na nich i povozit a odpolede piráti relaxovali v přístavu pořádáním různých soutěží a her. Doufejme, že mořské obludy zůstanou v hlubinách i na večer, protože si všichni piráti užívají příměří mezi stoupenci admirála Krkolama a Střevokrutě. Vydrží tohle spojení věčně?

1081-nahled 1082-nahled

 

 

 

 

 

9. srpna

Hned po snídani se všichni piráti vydali po oddílech do všech různých koutů velkého moře, které obklopuje přístav Sobay. Připravovali své schopnosti- postřeh, rychlost, hbitost, atd…- na odpolední bitvu.

Ještě před započetím velké námořní bitvy mezi Krkolamem a Střevokruťem si všechny posádky připravili vlajku, kterou chtěli náležitě oslavit svého kapitána.

Zástupci Střevokrutě a Krkolama se setkali na moři. Taková velká bitva, která z toho vznikla, se nekonala snad tisíc let. Když spolu válčí Krkolam a Střevokruť, dva nejmocnější piráti celého oceánu, nemůže to být jen nějaká přestřelka. Jenže hluk bitvy probudil k životu dávné mořské příšery. Ty poté vypluly na hladinu a piráti před nimi museli prchnout – samozřejmě proto, že se nacházeli v nevhodné strategické pozici, nikdo netvrdí, že by se snad piráti báli- ovšem zůstává záhadou, jak dokážou piráti porazit tak obrovská monstra. Možná nezbude jiná možnost, než vytvořit pirátskou alianci. Ta se projednávala večer u ohně.

91-nahled 92-nahled 93-nahled

 

 

 

 

 

8. 8.

8. srpna vklouzla pirátská posádka po másle a medu do počínajícího slunečného dne. V dopoledních hodinách se piráti zdokonalovali v aktivitách, které je přiživují v zimních měsících: hráli divadlo, navlékali podmořské korále, psali noviny, odlévali ze sádry mořské obludy, malovali…

Na odpoledne už si piráti museli nabrousit háky – získat duši Střevokruta nebo Krkolama z rukou podlých mořských ďasů vůbec nebylo jednoduché. Nakonec to většina mořeplavců dokázala. Stalo se ale to, čeho se všichni nejvíc obávali. Nebyl oživen jen jeden vládce – Střevokrut, ale duši získal zpět i jeho bratr Krkolam!

Mezi piráty panuje rivalita. Který z bratrů usedne na trůn a stane se vládcem Temného moře? To teď nelze uhodnout. Snad malým pirátům vyčistila koupel i mysl a oni nakonec dokážou vymyslet, jak druhého bratra přelstí…

81-nahled 82-nahled 83-nahled

 

 

 

 

 

7.8. 2012

Ráno jsme vstali do krásného slunečného dne, na nebi ani mráček. Po snídani si děti poklidily svoje chatičky a pokoje na baráčcích, aby se vyhnuly případnému praseti a mohli třeba vyhrát na konci tábora nějaké ceny za úklid. Poté se již odebraly na oddílové činnosti se svými vedoucími, se kterými strávily celé prosluněné dopoledne.

Po obědě a po poledním klidu se ukázalo, že piráti se rozdělili na dvě skupiny. Jedni chtějí obživit černého bratra Střevokrutě a druzí Krkolama. K tomu ovšem potřebovali naverbovat posádky a tak děti běhaly po táboře od jednoho piráta k druhému, kdy o nich zjišťovaly bližší informace, až se konečně dostaly k registru pirátů. Poté se se svými novými kapitány seznámily.

Po večeři následovala koupání prvního až třetího oddílu a ještě sedmého, aby všichni byli voňavý na večerní diskohrátky. Ty jsme si užili a spokojení a lehce unaveni zalezli do svých postýlek na kutě.

 

 

6.8. 2012

Poté co jsme se všichni úspěšně nalodili do našich silničních korábů, vydali jsme se směrem ostrov Rožmitál pod Třemšínem. Za plavby nikdy netrpěl mořskou ani jinou nemocí a tak jsme na místo dorazili zcela bezproblémově. V táboře jsme si vyměnili přátelské pozdravy s účastníkama předchozího tábora a šli jsme se rozdělit do oddílů. Po úspěšném roz-oddílování následoval oběd. S plným žaludkem nastal polední klid. Poté začla oddílová činnost, která spočívala v důkladném seznámení malých táborníků s táborovým řádem a po ní následovalo podobně důkladné seznámení účastníků navzájem. Seznamování pak pokračovalo, teď však v podobě mrazíka, fotbalu, cukrkávylimonády a podobných her. Po večeři následovalo úvodní divadlo, které ustanovilo táboru pirátský nádech. Poté šli táborníci spát, jakoby je do moře hodil.

6_8-nahled

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]