Přeskočit navigaci.

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 4 2011

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 4 v roce 2011. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění z našeho letního tábora Léta bez hranic 4 (6.8. – 18.8.) a nějaké fotečky.

Pro rodiče: Internet nám na táboře při oblačnosti vůbec nefunguje a nejbližší signál je cca 10 km daleko.  Proto jsou reportáže online a fotky dodávány opožděně, omlouváme se.

 

18.8.

PRO RODIČE: PŘÍJEZD PODLE PLÁNU VE 13 HODIN.

14.8.

Dnes to vypadalo na slunný den hned od budíčku. Dopoledne si kapely ještě dodělávaly své videoklipy pod vedením svých manažerů a hotové kapely hrály hru Férovka. Po obědě nás hřálo sluníčko, a proto jsme se šli vykoupat do našeho bazénu. Osvěžení a vyřádění z bazénu jsme se připravili na další etapu celotáborové hry. Na jejím konci vešly děti do „muzea voskových figurín“ a přinesly z něj nos Michaela Jacksona. Na večer byl připraven táborák a zároveň i venkovní diskotéka, avšak déšť nám zkřížil plány a tak se táborák nekonal a diskotéka se přesunula dovnitř. Tento den jsme zakončili prodlouženou večerkou.

13.8.

Dnes kapely získaly další cenný artefakt do naší celotáborové hry – trsátko Johnyho Cashe. Cesta k němu byla dlouhá a namáhavá, mnozí několikrát bloudili, ale nakonec uspěli všichni. Někteří si v lese vystačili s mapou, jiní museli navíc zapojit logické myšlení a spolehnout se i trochu na štěstí. Ve volném čase kapely dál pokračovaly v tvorbě svých videoklipů a večer probíhaly oblíbené workshopy (zájmové kroužky). Zálesáci si odlili otisky svých rukou ze sádry a třetí číslo časopisu Tlesk přineslo nová skandální odhalení a zábavné historky z ostatních workshopů.

12.8.

Dnes jsme měli opravdu zábavný a nabitý den. Vstávali jsme už v 6 hodin ráno a vyrazili na náš celodenní výlet do města Tábora. Na výlet jsme jeli vláčkem, celé dva vagony byly rezervovány pro náš tábor a tak jsme si cestu do Tábora pěkně užívali. V Táboře nám svítilo sluníčko a slibovalo pěkný den. Nasvačili jsme se a vyrazili na průzkum města, resp. jeho historického centra. Část dětí navštívila místní aquapark, kde se vyřádila na tobogánech, divoké řece nebo v teplých vyřivkách. Odpoledne jsme navštívili táborské katakomby, které se nám moc líbili. Krátký řízený rozchod děti využily k nákupu suvenýrků a sladkostí. Cesta vláčkem zpět k nám do tábora uběhla rychle a po večeři jsme se mohli věnovat tancování na diskotéce. Unavení a vyřádění jsme uléhali do hajan…

11.8.

Ráno nám začalo krásně slunečně a my mohli konečně vyběhnout na rozcvičku i v kratších kalhotech. Jelikož jsme ale včera šli později spát, díky noční bojovce, dneska jsme si s chutí přispali, abychom se pak mohli vrhnout podruhé do různých workshopů, kde jsme mimo jiné vyráběli prstýnky, učili se stopovat nebo se naučili novou písničku na flétnu. Slučko vydrželo i celé odpoledne a tak nám přišlo vhod, že jsme se před ním na chvíli schovali do lesa, kde nás čekalo další dobrodružství po pátrání za dalším artefaktem. Čekal nás nelehký úkol, propašovat zboží přes hranice, které ale byly hlídány nekompromisními hlídači a celníky, avšak spoustu dětem to problémy nedělalo. Večer nás už jen čekala klidná a krátká oddílová činnost, neboť zítra brzy ráno vstáváme, abychom stihli vláček na celodenní výlet.

10.8.

Sportovní den!

Dopoledne se všechny děti připravovaly v individuálních sportovních disciplínách a odpoledne propuklo sportovní táborové klání na ostro. Sláva vítězům, čet poraženým, hlavně že všichni přečkali sportivní den bez úrazu. Večer byl táborák s opékáním buřtů a hraním na kytaru od vedoucího Ondry. Od táboráku pak startovala noční bojovka. Nejmenší se trošku báli, středňáci se báli hodně (ale odvážných řečí měli ještě víc) a vékáčko bylo jako vždy v pohodě (ale báli se taky). Z prvu hrůzostašně vypadající bojovka proběhla v poklidném duchu a děti se naučily, že v lese nejsou ani strašidla ani zlá zvířátka. S úlevou z přestálé bojovky jsme šli spát.

9.8.

Ráno si děti z kapely Metal a z kapely Reggae začaly připravovat své klipy na celotáborové vystoupení. Ostatní měly oddílovou činnost. Po poledním klidu následovala etapa, ve které jsme hledali “Tupé” Elvise Presleyho. Najendou se na etapě objevila Madonna a všechny děti převezla, když vzala “Tupé” a utekla. Večer si ostatní kapely začaly připravovat své klipy.

8.7.

V pořádku a ve víru her jsme překonali další deštivý den, doufáme, že snad už poslední. Děti dopoledne tancovaly, navlékaly korálky, psaly noviny a trampovaly v našich workshopech (zájmové kroužky). Odpoledne kapely (celotáborové posádky) soutěžily a vyhrávaly táborové penízky v soutěži Riskuj a, ve slunečných chvílích, lehce sportovaly na hřištích. K večeři byly sladké těstoviny a všem moc chutnali. Vykoupaní jsme šli na večerní diskotéku a v rytmu hudby za doprovodu světelných efektů jsme zapomněli na dnešní ošklivé počasí. S přáním sluníčka na další dny jsme šli spát…

 

7.7.

Vítám Vás rodiče, prarodiče a kamarádi… dneska se na nás počasí moc neusmívalo. Dnešní dopoledne bylo ve znamení rozřazování dětí do nově založených kapel s rozličnými hudebními styly (posádky naší celotáborové hry). Po poledním klidu se odehrála první etapa celotáborovky – Cesta ke hvězdám. Během etapy si kapely připravovaly své první prezentační vystoupení, svůj název, hymnu, maskota a vlajku. Večer se kapely představili celému táboru. Všichni jsme se při tom náramně bavili a když nastal konec, přesunuli jsme se, ač neradi, do svých postýlek…

Skrytý pozorovatel


6.6.

Při odjezdu na tábor v Praze se na nás počasí nepěkně mračilo, ale ve chvíli, kdy jsme dorazili do tábora, se mraky roztrhly na všechny strany a vysvitlo sluníčko a vydrželo se na nás smát až do večera. Sluníčko dětem svítilo na ubytování, odpolední seznamovací hry v oddílech a na důkladný zdravotní filtr, který zjistil, že všechny děti jsou zdravé. Při prvním nástupu se děti seznámily s táborem, táborovým řádem a režimem dne (kdy se vstává, kdy se papá, kdy se hraje a kdy se spí). Po nástupu začaly tábornické dovednosti, kdy se děti naučily základy uzlování, jak správně a jaký typ táboráku postavit, jak vystopovat srnku nebo jak se orientovat v mapě. Po večerní hygieně jsme se schovali pod deky ve svých chatkách a začli snít o tom, jak si naši cestu ke hvězdám na táboře užijeme…

Ondra

 

 

Foto střediska:

 

img_0772-nahled img_0773-nahled img_0774-nahled

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]