Přeskočit navigaci.

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 3 - 2014

 

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 3 v roce 2014 – VIKINGOVÉ. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění z našeho letního tábora letošního Léta bez hranic 3 (22.7.-3.8.2013) a nějaké fotečky.

 

PŘÍJEZD DĚTÍ DO PRAHY PODLE PLÁNU V NEDĚLI 3.8. VE 12. HODIN. 

 

2.7.

Už je to tady, tábor končí. Dopoledne nás čekala poslední oddílová činnost, pak poslední oběd a po poledním klidu během, kterého jsme se zvěčnili na památku po oddílech, pro nás vyvrcholila celotáborová hra, měli jsme totiž poslední etapu. Přišel čas osvobodit poslední svět od vlivu Pánů ledu. Přišel čas získat sídlo bohů – Ásgard – pro nové bohy. Úkol to ale nebyl vůbec jednoduchý. Moc Pánů ledu přemostila celý svět silným kouzlem, které značně omezovalo moc nových bohů. Potřebovali jsme obnovit Artefakty moci, ty, které jsme přinesli ze světa Ljósálfheimu. Páni ledu naštěstí udělali chybu. Kouzlo, které je chránilo proti moci bohů, nám zároveň umožnilo posílit Artefakty moci a využít jejich síly. Nepřátelé se však nevzdali lehce. Uvrhli na nás mocné kletby. Bohové pomohli alespoň trochu. Vikingové se mohli nepříjemných kouzel zbavit. Bohužel je bylo možné předat pouze jiné skupince. Jarlové a jejich skupinky ale tuto výzvu zvládli. To však nebyl konec. Večer přišel čas korunovat nového velekrále a jeho šlechtice. Stal se jím nejlepší taktik z řad mladých Vikingů, ten, který dokázal odvládnout většinu Midgardu. A nastal i okamžik, na který čekali bohové. Starý panteon si zvolil nového vůdce. Nejlepší z jarlů byl Nornami Přítomnosti, Minulosti a Budoucnosti pozvednut mezi bohy. Stal se jejich pánem a přijal jméno Ódin. Velekrál spolu s otcem bohů poté zaveleli k cestě za poslední bitvou – Ragnarökem. Nastal čas vyzvat Pány ledu. Bohové tak nestáli v bitvě osamoceni. Jarlové se zapojili do epické bitvy. Bok po boku s bohy a Nornami udolali poslední z vůdců Pánů ledu. Mocným kouzlem, které prozářilo celou oblohu, Norny ztvrdily své vítězství. Nejmenší Vikingové pak přinesli sazeničku světového stromu Yggrasilu. Jejich úsilí se vyplatilo. Přes celý tábor šlechtili rostlinku, která navrátí rovnováhu do všech světů. Vládněte moudře…Pak už jsme se jen přemístíli na závěrečnou diskotéku.

 

1.7.

breznice-nahled vylet-nahled Dneska jsme absolvovali celodenní výlet, který byl jedním slovem vyčerpávající. Spousta zážitků, které začaly hned po snídani. Ráno jsme se rozdělili na ty, kteří šli do aquaparku a ty, kteří šli na výlet do Březnice. První skupina vyrazila autobusy do Příbrami, kde jsme zamířili rovnou do bazénu. Užili jsme si tobogán, výřivku i bazén samotný. Pak jsme měli rozchod po Pražské ulici, kde jsme si mohli koupit hračky, dobroty a dárky. Druhá skupina došla do Rožmíku, kde nastoupila na vláček a jela do Březnice, kde si dala romantický oběd v zámeckém parku a pak vyrazila do města na nákupy. Každý koupil něco sobě a něco rodičům, takže se máte na co těšit J. Potom jsme se pěšky vydali na zpáteční cestu. Bylo hezké počasí, ani sluníčko, ani déšť. Už jsme se těšili do postele, ale přišla nečekaná zpráva. Svět Vanaheim zavolal o pomoc. Páni ledu připravili obrovský útok. Zprávu jsme naštěstí dostali včas. Měli jsme proto možnost se připravit a postavit mohutné pevnosti, které tlaku Pánů ledu bez problému odolaly.

bazen-nahled

 

31.7.

Bůh Thór se svými hromy, blesky a deštěm pomalu ustupoval a nový den nám nekazil svým hněvem. Dopoledne jsme se proto mohli naplno věnovat oddílové činnosti. Odpoledne nás čekala další část celotáborové hry. Stateční Vikingové pokračují ve svém boji proti Pánům ledu. Dnes byl na řadě svět Múspellsheim. Ohnivý svět na jih od propasti Ginnungagap, starší než Niflheim. Na hranici stojí strážce – obr Surt s hořícím mečem. Páni ledu v tomto světě přijali pomoc obra Surta a jeho pirátů. Mladí Vikingové by v bitvě o Múspellsheim proto nemohli zvítězit sami, musí přijmout pomoc. A jediní, kteří jsou ochotni připojit své meče k těm našim, sami sebe nazývají Kumpanie padlých. Za své vojáky však žádají vysokou daň. Musíme proto vzájemným obchodem získat takové množství zboží, které žoldáky uspokojí. Naši jarlové však situace využijí – není žádný důvod, proč nezískat také něco pro sebe. Suroviny, které se jim povedlo ukořistit, se jim budou více než hodit. Blíží se konečná bitva v posledním světě – Ásgardu, je proto třeba, aby si jarlové upevnili svou moc v domovské světě – Midgardu. A také mezi sebou rozhodli, kdo se stane vikingským velekrálem. Jarlové se snažili. Mají nyní možnost ovládnout celý Midgard a rozdělit si ho mezi sebou. Kdo však bude lepší taktik? Kdo získá titul velekrále? Toto rozhodnutí mají jarlové a jejich družiny ještě před sebou…

 

29.7.

d8_1-nahled d8_2-nahled Počasí se zlepšilo a došlo na to, co nám předešlý den bůh Thór překazil svým deštěm. Konečně jsme se totiž mohli mezi sebou utkat ve zcela přátelském duchu, a to na Vikingské olympiádě. Soutěžili jsme nejenom my, ale pomáhali nám i naši bohové. Nejprve jsme museli mrštit co nejdále prasetem, potom nejstarší děti unášely cizí manželky a měly si je odtáhnout domů. Nejzručnější z nás pletli copy na hustém vousu, neminula nás ani plavba lodí, se kterou bylo spojené i zvládnutí mořské nemoci. Při předposlední disciplíně jsme museli pokropit svého boha a jako poslední jsme se museli co nejdéle udržet na stěžni. Vyčerpaní sportovními výkony jsme snědli oběd a po svačině vyrazili směr Zelené peklo.

d8_3-nahled d8_4-nahled

 

 

 

 

d8_5-nahled d8_7-nahled Objevovali jsme totiž svět Ljósálfheim, který je plný houštin, bažin, křovisek, bahna, přesliček, kůry a divných zvířátek. Jak už asi tušíte museli jsme si tímto lesem prošlapat hezky cestičku, abychom našli artefakty moci. K tomu nám měly pomoci indície, které se nacházely na doposud neobjevené stezce. Spojení artefaktů v posvátném rituálu způsobilo ústup Pánů ledu. Strašně mě boleli nožičky, ale dorazili jsme do tábora v pořádku a zvádli jsme to všichni!

 

28.7.

den7_4-nahled Dneska nás poprvé neprobudilo sluníčko, ale zamračená obloha. Nám to ale náladu nijak nezkazilo. Je pravda, že odpolední déšť nám překazil plánovanou Vikingskou olympiádu, ale ale zase nám místo toho několik nejstarších dětí předvedlo improvizační divadlo. Nejdřív jsem vůbec nevěděl, co to má být, ale pak jsem zjistil, že je to jako ten pořad Partička J! Bylo super vidět to naživo a ne jen v televizi.Večer pak starší děti měly diskotéku, na které se tančilo a tančilo. Malé děti byly vyslány na tajnou noční výpravu.

 

 

den7_3-nahled den7_2-nahled Bájný strom Yggrasil, který propojuje všech devět světů, totiž začal schnout. Bylo zapotřebí sehnat  to nejlepší hnojivo, které existuje. Bobečky veverky Ratatosk. Cesta to nebyla vůbec jednoduchá. Páni ledu, obři, bláznivý orangutan (asi hlavas Standa) – kolem těch všech bylo zapotřebí se na cestě k Ratatosk neslyšně proplížit. Všechno klaplo na jedničku, takže Yggrassil se snad opravdu podaří zachránit.

 


27.7.

den6_1-nahled den6_2-nahled Dneska byla správná nedělní snídaně – vánočka a hlavně kakao. Jen co jsme to všechno zpucli, museli jsme si, jako každý den, uklidit chatičky a pokojíčky, abychom při bodování nedostali to ošklivé prase. Po nástupu nás čekala velká námořní bitva. Na rozbouřeném moři se plavily lodě plné zlata a jiných pokladů, které by se nám hodily pro získání surovin a zásob tolik důležitých pro naše další putování a dobývání. Proč je tedy nepřepadnout? Pálili jsme po nich co nám síly stačily, ale naše střely odráželi obří krakeni. Naštěstí se z hlubin vynořily gigantické žahavé medúzy, které svými chapadly dokázaly krakeny likvidovat, takže naše střely nakonec našly svůj cíl. Člověk by ale nevěřil, jak jsou všechny ty bitvy a souboje strašně náročné… Je tedy jasné, že potřebujeme nabrat sil do dalšího boje, takže odpolední klidovější režim byl skvělý plán i provedení.

den6_3-nahled

26.7.

d5_1-nahled Od rána nám krásně svítilo sluníčko, takže jsme celé dopoledne strávili běháním venku a hraním super her s našimi oddíláky. Odpoledne to pak začalo. Se svými posádkami jsme pronikli na území mrazivého světa Jöttenheimu, který jsme se snažili dobýt. Pán ledu na nás ale vyslal děsivou příšeru, která připomínala křížence mezi godzillou a zmutovanou chobotnicí. Zpočátku to vypadalo beznadějně, protože ať jsme útočili sebevíc, brány hradu ne a ne prolomit. Naštěstí jsme to ale nevzdali a nespočet útoků se nakonec vyplatil. Bohužel v závěrečném souboji muže proti muži – teda spíš příšery proti ženě, byla smrtelně zraněna naše statečná Štítonoška. Snad jí ve Valhalle, kam ji večer převozník na drakaru odvezl, čeká další spousta hrdinných bitev.

d5_3-nahled d5_4-nahled Po večeři v táboře probíhala soutěž Miss, které jsme se všichni v rámci svých skupinek účastnili. Nebyla to ale jen tak ledajaká Miss, byla to hrůzostrašná Miss hrůzy. Než jsme se vydali na kutě, ještě jsme si užili diskotéku pod širým nebem, a pak už jen vyčistit rychle zuby a zalézt do postýlek, abychom nabrali síly na další den.

 

 

d5_2-nahled

 

 

25.7.

d4_1-nahled d4_5-nahled Dnešní  celý den jsme strávili hraním celotáborové hry, abychom rošířili své pevnosti na mapě. Dopoledne jsme se tedy snažili na trhu rozšířit svou sbírku surovin, ze ktrerých vybudujeme silné město. Po dlouhém běhu jsme se opět museli ochladit v rybníku a pak už hurá na oběd. Odpoledne jsme se z divadla dozvěděli, že byl ledovými obry unesen

 

d4_2-nahled d4_3-nahled Ragnar Lothbrok – viking, kterého obři zakleli mocným kouzlem a úkolem skupinek bylo jednak Ragnara vysvobodit pomocí sedmi úkolů (tanec, báseň, poklona, dar a jiné). A mimo jiné, ještě po cestě museli bojovat proti obrům a vystopovat, kam ukryli velkou bombu, kterou chtěli zničit svět. Naštěstí se to všem dětem podařilo a vše dobře dopadlo, i když za to někteří zaplatili suchým oblečením :-). Večer byla obvyklá oddílová činnost a krátká večerka, abychom nasbírali síly na zítra.

d4_4-nahled d4_6-nahled

 

 

 

 

 

24.7.2014

d3_2-nahled d3_4-nahled Další slunné dopoledne jsme, po pořádné rozcvičce a vydatné snídani, začali výrobou zviditelnění svého vikingského Boha a výzdobou tábora. Ovšem pořádná výzva nás čekala hned po obědě, kdy k nám zavítaly děti ze spřáteleného blízkého tábora Bělčice, které nás vyzvaly na sportovní utkání. Sportovalo se v displínách – fotbalu, volejbalu a přehazce. Musíme uznat, že CoolCamp, jak se tábor jmenuje byl připraven dobře,  a tak jsme si alespoň odnesli výhru ve fotbale mladší kategorie. Ale ukázali jsme, že umíme prohrávat se ctí a sport bereme pro hru a ne pro vítězství. Do toho všeho si ještě někteří prohlédli svět z ptačí perspektivy na lanech v korunách stromů, to když k nám přijali profíci a natáhli nám vysoká lana (pro děti které měly vysoké lanové překážky přiobjednány v přihlášce). Večer byla ještě nejstarším dětem vysvětlena strategická pravidla celotáborové hry, a tak jsme zvědaví, jak se boj Bohů bude nadále vyvíjet. Dnes toho bylo opravdu hodně, a tak nás po večeři čekala krátká oddílová činnost a zasloužený spánek.

vysoké lanové překážky:

d3_1-nahled d3_3-nahled d3_5-nahled d3_6-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23.7.2014

dsc_0068-nahled 23-7-2014-2-nahled Ráno jsme zahájili činností v oddíle a jelikož bylo hezké počasí někteří z nás se vydali k rybníku, někteří z nás si také vyzkoušeli nízký lanový park aby se připravili na vysoká lana za pár dní. Po obědě nám byli představeni naši Jarlové (Vikingští velitelé posádek) s kterými potáhneme do boje. Následovala první bitva, ve které jsme se snažili ukořistit co největší území. Boj to byl vydatný, a tak nejmenší se brzy šli uložit k spánku. Před tím  se ale ještě z večerního divadla dozvěděli, že jejich Jarlové bohužel prohráli boj se zlými obry. Bylo jim tedy alespoň dopřáno odchodu do nebezské Valhaly, kam je Valkýry doprovodily. Avšak Minulost, Přítomnost a Budoucnost s nimi měla ještě jiné plány, a tak je seslali zpět na zem v podobě Bohů, kteří byli rozděleni mezi děti. Není tak ještě nic prohráno. Nejstarší děti ještě v noci čekalo překvapení v podobě noční nehody, kde mohli ukázat své schopnosti při záhraně života (to víte, náš hlavas je zdravotní záchranář a tak se během tábora, i když není ryze záchranářský, naučíme i zachraňovat raněné vikingy…).

23-7-2014-3-nahled 23-7-1-nahled

 

 

 

 

 

22.7.2014

Odjezd na tábor jsme všichni zvládli bez většího stýskání a již jsme se těšili kolik nových kamarádů a zážitků nám tábor přinese.

22-7-1-nahled 22-7-2014-1-nahled Jakmile jsme přijeli, rozřadili jsme se do oddílů, ubytovali se a seznámili jsme se při oddílových hrách. Prošli jsme si okolí a při nástupu jsme se dozvěděli nejzákladnější pravidla a jak to tady funguje. K velkému překvapení náš hlavas Standa vyhlásil večerní diskotéku a tak jsme se nadšeně začali připravovat na večer. Diskotéka to nebyla dlouhá, protože jsme toho dneska zažili dost, ale den ještě nekončil pro nejstarší oddíly, které čekala první večerní zkouška odvahy. Po úvodním divadle, se všichni dozvěděli, jak vznikl náš vikingský svět a jeho božstva.Jsme zvědaví, co nás čeká zítra.

lbh3_odjezd-nahled

 

Odjezd proběhl podle plánu a 3 autobusy odvězly všechny děti bezpečně do tábora.

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]