Přeskočit navigaci.

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 3 - 2013

 

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 3 v roce 2013 – Fantasy tábor – Hra o trůny. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění z našeho letního tábora letošního Léta bez hranic 3 (24.7.-5.8.2013) a nějaké fotečky.

lbh3_2013_2407_2

 

PŘÍJEZD DO PRAHY PODLE PLÁNU.

4.8.2013

DNEŠNÍ BOUŘKY JSME PŘEČKALI BEZ POTÍŽÍ, POMĚRNĚ ZDÁLI NÁS MINULY.

31.7.

kronika den 8

lbh3_2013_3107_1-nahled lbh3_2013_3107_2-nahledBoje se o trůn se stále více vyhrocují a vyhrocují. Dnes dopoledne se rody sešly, aby si to mezi sebou rozdaly v deskových hrách. Po herním dopoledni se všechny rody najedly v naší královské jídelně. Odpoledne krále Mormonta navštívil opět Brendon Stark, kterého na svých bedrech nosí hodný HODOR a něžně ho usadil královi na klín. Brandon ho poprosil o pomoc s poznáním jeho schopností. V jeho snech se mu zdá o trojoké vráně, která by měla mít informace o tom, co se s mladým Starkem děje. Je možné, že mu pomůže nabít schopností, o které jednotlivé rody budou stát.

K večerním hodinám nás na královském nástupu navštívil otrokář, který nám za zlato, které jsme vydělali stavěním výdělečných budov ve městě, prodal pozice v královské radě a jednotlivé výpady našich vojsk. Poté co jsme si dokoupili, přišla na nás přírodní katastrofa. Museli jsme vynaložit zlato na napravení škod. Tak snad nás už žádná přírodní katastrofa nepostihne. Mohl by však přijít mor…

30.7.

Kronika den 7

Do dalšího dne jsme vstoupili námořní bitvou mezi jednotlivými rody. Některé rody vyhlásily zároveň válku o území jiným rodům. Ztratily nemalé námořnictvo a přeživší dopluly do královského města. Odpoledne král Khal drogo povolal do královského města jezdectvo a naši jezdci měli možnost výcviku na koňských kolbištích.

Konečně si rody jdou po krku. Khal dorgo předal trůn Lordu Mormontovi a zbylým rodům, které usilovaly o královský trůn, zbyly jen oči pro pláč. Chtěly vyhlásit válku Khal drogovi, a chopit se trůnu. Na scéně se však objevil nečekaně tywin lanister, který s celou svojí armádou vyhlásil rebelii již Králi mormontovi a  utkal se s nimi v bitvě 5ti rodů. Tywin lanister prohrál, ale uštědřil nepříteli těžké ztráty.  Nejmenší  targarieni sispolu s noční hlídkou poté na oslavu toho všeho zatančili na královské diskotéce a hned po ní je čekala bojovka, kdy společnými silami zrodili draky a získali obsidianové zbraně. Udrží král mormont trůn pro sebe? A co zbylé rody, dodrží spojenectví a chopí se trůnu? A Co na to Jan Tleskač????

29.7.

Kronika den 6

Dnešní den žába rosnička dávala najevo, že příde nelítostná bouřka.  Přesto se rody vydaly osvobodit meze nájezdníka, který ovládá své vojsko divochů a dokonce má prý i obry na mamutech. Byl však zajat nepřáteli a aby nám propůjčil své vojsko, museli jsme ho osvobodit. Dorazili jsme k nepřátelské pevnosti a ihned jsme zahájili útok. Zde se ukázalo, kdo s kterým rodem uzavřel spojenectví a který rod má opravdu sílu. Za zvuků hromů a pálení blesku jsme Menze osvobodili a úprkem za 5 minut 12 jsem se dostali do úkrytu královského města. Žába rosnička nakonec pravdu neměla. Přišel sice přívalový déšť (který nic neprovedl), ale očekávaná bouřka nikde. Po náročném odpoledni si pro nás král připravil Improshow – Divadelní vystoupení v imrpovizovaném divadle v podání našich lordů a nejstarších dětí. Nakonec jsme  dostali ještě jednoho překvapení. Za dobře odvedenou práci, král rodům povoli královskou pařbu plnou tanečních kreací a hlasité dunivé hudby. Unaveni bojem a pařbou rody ulehají ke spánku…

 

28.7.2013

Kronika den 5.

lbh3_2807_2013_1-nahled lbh3_2807_2013_2-nahledDnes králův rádce přišel se zajímavou informací od svých špehů. Dozvěděl se, že Starkův syn Brandon uprchl na Sever. Mohl by nám pomoci se dozvědět, kdo ve skutečnosti stojí za útoky bílých chodců. A zároveň oplývá schopností vtělovat se do různých zvířat i lidí. Král Khal Drogo, aby napravil chybu svého předchůdce, který nechal popravit Brandonova otce, nařídil okamžitě se vydat na sever. Brendona najít a zajistit jeho bezpečnost. Rody vyrazily, přeplavaly rybník plný malinkatých kapříků a jedné štiky a vydaly se na dlouhý pochod bažinami, džunglí, potoky, komáry, repelenty a po dlouhé cestě se jim podařilo handicapovaného Starkova syna najít. Po strastiplné cestě se utábořily, založily oheň a upekly si řízky s chlebem, kečupem a hořčicí. S plným břichem se odebraly na lože. Co se bude dít zítra? Je ve hvězdách, které zaplály nad Sobeňákem.

27.7.2013

Kronika den 4.

Dnešní den v našem království zavládlo příměří. Naše rody dostaly od našeho krále možnost, aby se vycvičily v lezení po lanech a zabralo jim skoro celý den. Než se všichni na lanovém cvičišti vystřídali (děti, které měly v přihlášce přiobjednána vysoká lana), král na základě hromadícího pachu v táboře zavelel k hromadnému koupání v našem rybníce plném malých kapříků. Brzy jsme tak byli nabaženi příměřím, který celý den panovalo a všechnu naši spokojenost zhatil až král ve večerních hodinách, kdy i přes odpor některých rodů, nechal popravit Eddarda Starka, pobočníka zesnulého krále Baratheona. To rozhořčilo některé rody natolik, že vyhlásily králi Joffremu válku. Po bitvě pěšáků, lučištníků, šermířů a jezdců byl král poražen a vzešel nový král z barbarského rodu Dothraků – Khal Drogo. Vybral si své strážce západu, východu, severu a jihu. Začal panovat po svém, uvidíme jak se mu podaří dlouho vydržet. Jako první královský počin vyhlásil mezirodový táborák a nařídil jednotlivým rodům, aby pobavily krále dobovým divadlem. Zároveň nečekaně ohlásil svou svatbu s Daenerys za bouře zrozené a ustanovil tak mocné spojenectví mezi jeho rodem a Targarieny. Po královských buřtech, když se jednotlivé rody vydaly spát, nejmenší oddíly držely čestnou stráž a u ohně rozbalily ležení. Přečkaly noc ve zdraví.

26.7.2013

Kronika – den 3.

Mezirodové boje se konečně vyostřují. Vznikly spory ohledně následníka trůnu, krále Jofreyho – je to bastard! Králův pobočník, pán severu Stark se postavil proti králi a hodlal ho zatknout a dosadit na trůn právoplatného krále. Ovšem přišla na řadu lidská zrada a lord Baelish, který měl podpořit pobočníkovy plány zradil, aneb Stark přijde brzy o hlavu za velezradu krále. Plánovaná poprava Starka z králových zvýšených daní a odvod vojsk vyhrotily mezirodové konflikty, které vyústily v bitvu o vlajky.

Po královské hostině se k nám navrátil tajemný Tywin, děd Jofreyho a okamžitě začal jednat. Vydal rozkaz a ihned vyslal rody na sever, aby objasnily informace o bílých chodcích. Při pochodu byly napadeny vojskem bílých chodců. A po krátké bitvě se naše rody musely stáhnout a zajistit si obranný post. Postavily pevnosti a začaly čelit neúprosným bílým chodcům. Nakonec se je lstí podařilo přemoci a naše rody uprchly do bezpečí. Přežili jsme, ale né na dlouho…

lbh3_2607_2013_1-nahled lbh3_2607_2013_2-nahled lbh3_2607_2013_3-nahled

 

 

 

 

 

25. 7. 2013

Kronika den 2

Jsem starý kronikář a budíčky v osm hodin ráno jsou na mne již moc…. Nicméně jsem zaznamenal, že rekruti, seč po včerejší bitvě, jsou plní síly. To je dobře. Lordi rodů potřebují nutně shromáždit jednotky a vyrazit na sever vstříc nelítostným podmínkám zimy. Rekruti si vybrali lorda, kterému přísahali svojí  věrnost a již se zapojili do příprav na pochod. Zástavy, erby, štíty, bojové písně a vlajky si připravili k reprezentování jejich rodu a večer se již bavili na Královské tancovačce, která pro mnohé bude možná poslední. A abych nezapomněl. Král je mrtev… Dnes v noci se uskutečnil pohřeb na uctění jeho památky a zítra vyrážíme vstříc svému osudu.

lbh3_2013_2507_ lbh3_2013_2507_1

 

 

 

 

 

 

Kronika den 1.

Konečně Královo přístaviště po dlouhém tichu opět ožilo. Přivezli nové rekruty ze vzdálených zemí. Čerství rekruti byli neprodleně rozděleni do oddílů a ubytovali se v místních kasárnách. Po dlouhé době strávené na cestách byli vyhládlí, vyhublí a tak jsme je v naší Jedovaté boudě pohostili hostinou. Odpoledne se mezi sebou vzájemně seznámili a zahráli si společenské hry. Večer se zúčastnili královské porady, kde král Sedmi Království pozval lordy jednotlivých rodů. Během hostiny se objevil starý Targaryen, který přinesl strašlivé zprávy o útocích daleko na severu a bytostech, které nejsou ani živé ani mrtvé. Postupně zabírají a plení vesnice, města a zabíjejí bez slitování. Lordi, zaslepeni věčnými spory o území a právo na trůn, informaci nebrali moc vážně. Naštěstí Král vydal rozkaz k okamžitému přesunu rekrutů na výcvikové bojiště a jejich neprodlené vyslání na sever. Zjistit co pravda je a co není.  Ještě během noci se udála vzájemná bitva bez ztrát na životech, která prověřila jejich schopnosti. Všichni prošli…. ale kdo ví, až je potká skutečná bitva… Zima přichází…

lbh3_2013_2407_ lbh3_2013_2407_1

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]