Přeskočit navigaci.

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 3 - 2012

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 3 v roce 2012. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění z našich letních táborů Léta bez hranic 3 (25.7.-6.8.2012) a nějaké fotečky.

NA TÁBOŘE MÁME ŠPATNÉ INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ, PROTO JSOU REPORTÁŽE S MÍRNÝM ZPOŽDĚNÍM.

 

3.8.2012

Milí rodiče a kamarádi, přinášíme vám další zprávu z našeho tábora. Včera dopoledne se vypravila skupinka dětí (které měly projížďku na koni přiobjednánu v přihlášce) do Rožmitálu pod Třemšínem na místní ranč, aby si zde zajezdila na koních. Koníci za odměnu dostali jablíčka a všichni byli z vyjížďky nadšeni. Ostatní měli oddílový program – hráli jsme oblíbený boj o vlajky, chytrouše, mrazíka, hrady a další z řady našich oblíbených táborových her. Odpoledne se děti dozvěděly, že zákeřní HOFáci chtějí zničit udílení Oskarů . Uplatili porotce, aby Oskary nevyhráli ti nejlepší. To jsme samozřejmě nemohli jen tak nechat a tak jsme vyslali do soutěže své zástupce. Večerního galavečera se zúčastnili: Rambo, Bart Simpson, Barney Stinson, Marilyn Monroe, Zohan, Střihoruký Edward, Šebestová a Ozzák. Ti museli odpovědět na záludné otázky porotců, pozvat na rande Majora Houlihanovou ze 4077 MASH či Justina Biebera a předvést co nejlepší tanec. Vítězem se nakonec stal Zohan (Viktor Hais) a filmový průmysl  byl na chvíli zachráněn. Po programu proběhla pro starší děti ještě diskotéka a pak už jsme šli všichni spinkat.

48img_2735-nahled 48img_2577-nahled 48img_2800-nahled

 

 

 

 

 

 

 

2.8.2012

Dnes jsme zažili opět jeden z krásných letních dní. Zavítali k nám lezci a v ukolí tábora uvázali 6–7 m nad zemí vysoká lana. Děti se pod dohledem a jištěním zkušených instruktorů dostaly do výšky osmi metrů a zdolávaly nejrůznější překážky.  Ostatní využily čas pro oddílové programy a opět nechybělo ani koupání v rybníku. Večer proběhla Partička – vedoucí se dětem představili v improvizovaných scénkách a tak se celý tábor otřásal smíchem a potleskem. Poté proběhla pro středně staré děti noční hra – museli v lese chránit svíčku, kterou se jim snažilo sfouknout komando rozzuřených Hofáků. Pak se šli všichni pořádně vyspat, jelikož nás zítra čeká předávání Oskarů.

3_8p1090090-nahled 3_8sam_1247-nahled

 

 

 

 

 

 

1.8.2012

18img_2422-nahled 1_8img_2387-nahled Dnešní den jsme se všichni vypravili na táborový výlet. Celkem jsme vytvořili tři výletové skupiny: skupina č. 1 (děti, které si v přihlášce objednaly aquapark) vyrazila do Příbrami, kde navštívila hornické muzem (důl Drkolnov s obrovským vodním kolem a prohlídkou štol), místní aquapark a nechyběly ani nákupy v blízkém okolí. V aquaparku jsme se vyřádili při nejrůznějších vodních hrátkách (tobogány, vířivka, pára, brouzdaliště, soutěže o nejkrásnější skok, vodní polo a další).

18sam_1150-nahled 18sam_1158-nahled Druhá skupinka (mladší neaqua děti) se vypravila pěšky do Rožmitálu pod Třemšínem, kde navštívily místní muzeum. Třetí skupinka tvořená z nejstarších neaqua dětí se ráno svezla vláčkem do Březnice a poté se pěšky procházkou vrátila do tábora. Z výletu se vrátily všichni v pořádku, se spoustou nových zážitků a samozřejmě také nakoupených dobrot a suvenýrů.

 

 

Večer jsme promítali v letním kině film Asterix, Obelix a mise Kleopatra. Nejstarší dva oddíly ještě čekala noční hra – hrůzná stezka odvahy, ve které se naživo potkaly se Samarou z Kruhu a potom už zasloužený odpočinek,

 

31.7.2012

Probudili jsme se do nádherného dne, posnídali a hned se vydali na oddílovou činnost. Byli jsme odpočatí, neboť jsme vstávali o hodinu později, takže jsme měli spoustu energie. Po obědě, který všem moc chutnal, jsme shlédli další divadlo. Kolo novinářské ceny, takzvaný Kazič, určil, jak bude divadlo vypadat. Náhodou padla finanční krize. Takže se naše filmové postavy potýkaly s nedostatkem financí. A to se projevilo na jejich kostýmech.

HOF pronikl do filmu o Harrym Potterovi. Osvobodili tam, za pomoci lorda Voldemorta, mozkomory. A s tím jsme museli něco udělat. Vydali jsme se proto na trasu, kde jsme museli nalézt jednotlivé mozkomory a pomocí kouzel od Harryho je přesvědčit, aby byli na naší straně. Sehnat kouzla však nebylo nic jednoduchého. A ještě složitější bylo je seslat. Naše filmové posádky to však zvládly.

Na nástupu se náš příběh dále posunul. Minule jsme pomocí indiánů zajali některé členy HOFu, kteří cestovali přes svět Vinnetoua. A dnes jsme měli možnost spatřit, že indiánský kmen mluvil pravdu, když přislíbil pomoc. A opravdu, náčelník Tlustý Buben přivedl člena vedení HOFu a my ho mohli vyslechnout. Po dlouhém přesvědčování nakonec souhlasil a prozradil nám, kde najdeme zbytek buňky Hnutí za Osvobození Filmu. Prozradil nám, že je můžeme naleznout v Matrixu. Snad nám Neo pomůže.

Večer jsme se rozešli do oddílů na připravený program, střední kategorie pak šla k ohni. Buřty byly prý dobré… Ale rychle na kutě, zítra nás čeká celodenní výlet.

31_img_2214-nahled 31img_2297-nahled 31img_2321-nahled

 

 

 

 

 

30.7.2012

Další den na táboře jsme opět zahájili probuzením do krásného dne, který jsme si užili do poslední minutky. Ráno proběhl oddílový program. Malé děti sbíraly v lese „orchideje“ a taky borůvky, velké děti hrály férovku – tedy hru, kde kromě rychlých nohou je třeba i pořádná dávka štěstí a ostatní  se vypravily hrát hry do lesa. Odpoledne pokračoval náš celotáborový příběh. V divadle se tentokrát objevili rodiče našich filmových postav, takže se děti setkaly s lehce prošedivělou Samarou, kulhajícím Dannym, Popelčinou macechou či otcem Nea z Matrixu. Cílem bylo získat ohnivou vodu pro indiány, kteří na oplátku slíbili prozradit, kde má svoji centrálu Hnutí za osvobození filmu (HOF).  Vše se podařilo a náčelník Tlustý Buben večer na nástupu všem poděkoval. Pak už nám nic nebránilo zahájit diskotéku. Opět nechybělo podlézání tyče, mašinka, diskotanečky, break dance vystoupení a samozřejmě Pomáda s Dannym a Sandy. Zítra máme budíček o hodinu později, abychom si pořádně odpočinuli na další den.

30_dsc_0071-nahled 30img_2129-nahled 30img_2144-nahled

 

 

 

 

 


 

29.7.2012

Na rozdíl od ostatních dnů nás ráno probudil zvuk deště, naštěstí ale brzy pršet přestalo. Dopolední program děti strávily se svým oddílem. Nejstarší děti si připravily reklamu, nejmladší zdobily tábor podle pohádkových postaviček a středně staré děti hrály turnaje ve fotbale a přehazované. To pravé dobrodružství na nás čekalo po poledním klidu, kdy děti po skupinkách pomáhaly Jamesu Bondovi získat zpět ukradené věci v nedalekém městečku Rožmitál pod Třemšínem. V táboře děti dostaly tyčinku, kterou měly vyměňovat za co nejlepší  jídlo a soutěžilo se o to, jaká skupinka získá nejzajímavější věci. Před večeří se tedy v táboře objevilo kolo, psací stroj, lesní roh, pytle hraček, ale i domácí zavařené okurky, nebo štrůdl.  Večer byly děti z výpravy za poklady tak unaveny, že šly brzy spát, aby načerpaly dost sil na další táborová dobrodružství.

29sam_0851-nahled 29sam_0918-nahled 29sam_0933-nahled

 

 

 

 

 

 

28.7.2012

28nacvik-symfonie-pro-amadea-nahled 28reklama-nahled Včerejší den se opravdu vydařil. Nádherné slunečné počasí jsme využili ke koupání v rybníku (Sobenský rybník je krásný rybník v lese s travnatou pláží pod mohutnými borovicemi a s vždy čistou vodou bez jakýchkoli náznaků sinic (každoročně již 15 let – co pamatujeme)). Kromě toho si nejstarší děti zahrály turnaje v přehazované a lakrosu, nejmladší si připravily reklamy, které potom zahrály na nástupu a ostatní vyzdobily tábor podle svých oblíbených filmových postaviček. Odpoledne proběhla další etapa – Den trifidů. Zlý Hofáci probudili trifidy, kteří oslepili naše hlavní postavičky. Zrak jim mohla vrátit pouze živá voda z kouzelného jezírka, kterou děti musely pronést přes obránce a vylít ji na vedoucího. Děti se do úkolu pustily s vervou a vedoucí byli za chvíli úplně zmáčení. Nakonec proběhlo velké ždímání triček všech zúčastněných. Hru vyhrála skupinka Šmoulinky, nejvíc zmáčený byl Hulk. Na večer jsme připravili táborák a děti si opekly buřtíky a zazpívaly si písničky u kytary. Pro nejmenší děti jsme připravili bojovku – musely se spolu s vedoucími nepozorovaně dostat do nepřátelského území HOFu a získat tajné informace, které pomohou našim postavám v dalších dnech.

27_sam_0598-nahled 28priprava-vodniho-utoku-nahled

28zmacejte-vedouci-nahled

 

 

 

 

 

27.7.2012

Dnešní den začal opět výborně. Sluníčko a báječná snídaně (sýrová pomazánka) odstartovaly den plný her. Ráno si v rámci oddílového programu nejstarší děti zahrály lov dinosaurů a pak se šly vykoupat do rybníka. Čtvrtý, pátý a třetí oddíl si zasportoval – kluci hráli fotbal, holky přehazovanou a ostatní se vypravili zahrát si hry do lesa. K obědu byla sekaná s bramborem a po ní polední klid, abychom nabrali síly na odpoledne. V dalším filmu (Pomáda) se kvůli bandě HOF (Hnutí za osvobození filmu) rozešli ústřední protagonisté Danny a Sandy a děti je musely usmířit tím, že zachránily Sandina mazlíčka – Mufíka a ona pak Dannymu odpustila. Boj o Mufíka byl krutý: nacházel se v kruhu, který chránili vedoucí a nebylo snadné ho získat a byla to opravdová bitva. Večer na nástupu si pak soutěžní skupinky vybraly svého patrona. Objevili se mezi námi: Popelka, Neo, Mindy, Old Shatterhand, James Bond, Samara, Hulk, Šmoulinka, Amadeus a Danny. Pro všechny tyto postavy budou děti v uplynulých dnech plnit úkoly a získávat body pro svůj tým.

Za LBH III Zuzana Davidová, hlavaska

27_p1080649-nahled 27_p1080709-nahled 27_sam_0544-nahled

 

 

 

 

26. 7. 2012

26_7p1080660_resize-nahled 26_7sam_0470_resize-nahled Ráno nás probudilo příjemné sluníčko. Po snídani se děti věnovaly oddílovým činnostem, pořádaly se výpravy do okolí a hrály se hry. K obědu potkalo kuře papriku. Během poledního klidu si děti odpočinuly, sbíraly síly na odpolední celotáborovou hru, která byla uvedena promítáním a divadlem. Cílem hry bylo nashromáždit potřebný materiál na stavbu kravína pro soudruha JZD z Hoštic, aby zachránily film Slunce, seno, jahody, který chtělo zničit Hnutí za osvobození filmu (HOF). Mise byla úspěšná a děti vše skvěle zvládly. Celý den nás provázelo pěkné slunečné počasí, zapršelo až večer. Po večeři proběhla diskotéka, která byla zpestřena diskohrátkami, jako je podlézání tyče, tančení s balónkami, či s míčky.

26_7sam_0502_resize-nahled

 

25.7.2012

Po příjezdu nás přivítal déšť, ale nevadí, při vybalování nám to vůbec nevadilo. Děti se seznámily s táborem, s vedoucími a samozřejmě i mezi sebou. A večer jsme se poprvé ponořili do našeho příběhu.

Hnutí za Osvobození Filmu (HOF) je banda lidí, kteří nesnáší filmy a všechno, co k nim patří. Mají také zvláštní schopnost. Umí vstupovat do filmů a měnit jejich scénář. A to je velký problém. Při premiéře filmu Titanik se poprvé tento problém projevil. Spojeni hlubokou nenávistí k tomuto snímku se HOFáci rozhodli, že unesou Rose, hlavní hrdinku filmu. Tím porušili scénář a film se pomalu rozpadl a přestal existovat… A to byl pouze začátek. HOF chce zničit celý filmový průmysl. A to nesmíme dovolit.

Avšak děti v tomto boji nejsou osamoceni. Otec Fura, známý moudrý dědeček z pevnosti Boyard, totiž snahy HOFu odhalil a sezval na pomoc filmové postavy. Denny z Pomády, Old Shatterhand z Vinnetoua, Samara z Kruhu, Sherlock Holmes ze stejnojmenného seriálu, Amadeus Mozart z filmu Amadeus, Neo z Matrixu a mnozí další.

A zítra náš boj proti HOF započne.

 


Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]