Přeskočit navigaci.

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 1 - 2014

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 1 v roce 2014 – ŘÍŠE SNŮ. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění z našeho letního tábora letošního Léta bez hranic 1 (28.6. – 10.7.2014) a nějaké fotečky.

 

ODJEZD Z TÁBORA A PŘÍJEZD DO PRAHY PROBĚHNE PODLE PLÁNU, TEDY V 12:00 V PRAZE 

 

Reportáž 8.7.14

Ahoj mami a tati,

reportaz8-7_3-nahled reportaz8-7_4-nahled

Tak už jsme tu předposlední den. Dneska jsme měli oddílovku celý den, dopoledne jsme byli v lese a na lanech, to bylo bezva. Odpoledne nám přijeli koně, takže jsme  u rybníka jezdili a bylo to úžasné. Taky tu byl pán, co nás učil tancovat, a byla to ukrutná legrace.

Večer se nám trochu zkazilo počasí, a tak jsme po nástupu hráli v oddílech různé hry. Zítra nás čeká finální střet s Noční můrou a jsem si dost jistá, že ji porazíme levou rukou.

Mějte se krásně, těším se na vás,

Blaženka

reportaz8-7_2-nahled reportaz8-7-nahled

 

Reportáž 7.7.

Ahoj mami a tati,

reportaz-7-7-nahled reportaz7-7_3-nahled Dneska jsme měli poslední workshop a bylo to super. K obědu jsme měli kolínka a pak jsem si šla něco koupit do kiosku. Odpoledne nás čekala jako překvapení další etapa – Noční můra zjistila, že Královna snů unikla z jejího vězení, a aby ji znova chytila, zamkla celou Říši snů na sto zámků. My jsme k nim museli najít klíč, někdy to bylo pěkně těžké! Mohli jsme ale navštívit Studnici moudrosti, a pak to bylo jednodušší.  Takže myslím, že jsme našli těch klíčů dost a Noční můra Královu snů už nenajde, takže ji určitě brzo porazíme, hurá!

reportaz7-7_2-nahled

Večer jsme měli diskotéku a hráli jsme při ní hry. Vyhrála jsem bonbon.

Mějte se krásně!

Vaše Blaženka

 

 

Reportáž 6.7.14

 

Ahoj mami, ahoj tati,

reportaz6-7-nahled reportaz6-7_4-nahled Dneska jsme měli celodenní výlet. Všichni se báli, že to bude třeba sto kilometrů, ale nakonec to bylo kousíček a všichni to v pohodě ušli.

Ráno k nám přišel Lovec snů a tvrdil, že má superzbraň Noční můry, a tak jsme šli podle jeho instrukcí až do Srdce Sentinelu. Cestou jsme dostali zašifrovanou zprávu od Královny snů a soutěžili jsme, kdo ji vyluští nejdřív. Když jsme dorazili do cíle, zjistili jsme, že Lovec snů je pěkný zrádce a nastražil na nás past, a museli jsme překonat pět překážek, abychom se mohli vrátit do tábora. Naštěstí se to všem povedlo.

reportaz6-7_2-nahled reportaz6-7_3-nahled Ještě jsme se zastavili na zmrzlinu a pak jsme se trochu kratší cestou vrátili do tábora. K večeři jsme měli uzené s knedlíkem a se špenátem, a po tom celodenním chození jsem ho slupla jako vlk.

Mějte se

Bláža

 

Reportáž 3.7.

Ahoj mami a tati,

Včera jsme byli v akvaparku a bylo to úžo žůžo. Jela jsme na tobogánu a skočila jsem šipku. Potom jsme šli do centra Příbrami a měli jsme rozchod. Celý výlet nám utekl jako voda, ani jsem se nenadála a jeli jsme zase zpátky do tábora.  Po večeři byla ještě diskotéka , tak jsme si pořádně zatancovali a pak už hurá do chatiček a spát.

reportaz3-7-nahled reportaz3-7_3-nahled reportaz3-7_2-nahled

Mějte se krásně

Vaše Blaženka

 

 

 

 

Reportáž 2.7.

Ahoj mami, ahoj tati,

reportaz-2-7-_2-nahled reportaz-2-7-_4-nahled Dneska to bylo vážně napínavé. Dopoledne jsme měli oddílovku a hráli jsme spoustu her. Odpoledne jsme se vydali hledat Lovce snů na zbytky planety Gallifrey, kde to bylo úplně zamořené strašně nebezpečnými Daleky. Naštěstí byli ale porouchaní, takže se nám podařilo se jim všem vyhnout a překonat všechny překážky. V paláci ze skla jsme našli Lovce snů, a ten nám slíbil, že nám pomůže v boji s Noční můrou. Tak si myslím, že ji asi brzo porazíme.

reportaz-2-7-nahled reportaz-2-7_3-nahled reportaz-2-7_5-nahled

 

 

 

 

 

Zítra jedeme do akvaparku, takže si jdu zabalit plavky do baťůžku, hlavně abych je nezapomněla. Už se totiž strašně těším!

Blaženka

1.7.

Ahoj mami, tati,

Tak jsme měli první workshop. Mohli jsme si vybrat, jestli půjdeme na výtvarku, na sport, na dramaťák a ještě mezi dalšmi workshopy. Holky od nás z chatky píšou třeba táborové noviny, a kluci z oddílu vyrazili s workshopem do Rožmitálu na kolech. Tak nám dopoledne uteklo jako voda.

reportaz1-7-_3-nahled reportaz1-7-_2-nahled reportaz1-7-nahled Odpoledne se zase objevila Noční můra a představte si, zaklela Světloplašku, takže se z ní stala hladová černá díra a začala ničit Zemi za zrcadlem. Můra jí to přikázala, aby měla kam umístit svojí superzbraň na zničení světa. Tak jsme pašovali různé věci, abychom vydělali dost peněz a mohli Světloplašku vyléčit. Na hranicích nás ale chytali hlídači, takže to bylo dost napínavé.

Po večeři děti z velkých oddílů připravily táborák a zapěli jsme si pár táborových písní. A pak – překvapení! Čekala nás noční hra. Teď už jsem docela unavená, tak jdu spát, dobrou noc.

Vaše Blaženka

 

30.6.

Ahoj mami, ahoj tati,

reportaz-30-6-nahled reportaz30-6-_2-nahled Dneska se nás Noční můra tak bála, že ani nos nevystrčila. Dopoledne jsme se tak stihli naučit uzlovat, šifrovat, jaké jsou druhy ohnišť a další zajímavé věci, které každý správný táborník umí, i kdyby ho o půlnoci vzbudili. To se nám pak dost hodilo po obědě (dobroučké maso s rýží!), kdy jsme se vypravili do katakomb pod sopkou Tamatam. Museli jsme splnit spoustu úkolů, aby nás strážce sopky pustil dovnitř,a když jsme odpověděli na hromadu otázek, dozvěděli jsme se, že nám v boji proti Noční můře pomůže Lovec snů.

Večer byla konečně diskotéka, takže jsme si zatancovali a byla to prostě paráda. Taky přestalo pršet a určitě bude brzo teplo a sluníčko, na to se už strašně těším!

Mějte se!

Blaženka

 

29.6.

Ahoj mami a tati!

Včera jsme Noční můru málem porazili a vyhnali ji z Říše snů, bylo to vážně těsné. Příště se nám to určitě povede.

Dopoledne jsme dostali tajnou zprávu, kde máme hledat Pány snů. Ta zpráva byla zašifrovaná a museli jsme ji vyluštit každý sám. Nejdřív mi to moc nešlo, ale nakonec se mi to povedlo, hurá!

reportaz29-6-nahled reportaz29-6_2-nahled Potom jsme našli Pány snů. Rozdělili si nás do skupinek a odteď nám budou pomáhat v boji proti Noční můře. Ale nebylo to jen tak! Museli jsme splnit úkol! Bála jsem se, že budeme muset odříkat velkou násobilku, ale nakonec to bylo docela jednoduché. Všichni jsme to zvládli a dostali jsme za odměnu kouzelný knoflík.

Odpoledne jsme si připravili plakáty a bojová hesla. Potom jsme se představili Noční Můře, která když naše pokřiky slyšela, mohla puknout vzteky.

reportaz29-6_3-nahled reportaz29-6_4-nahled Večer jsme dostali dopis od anonymního přítele, že v katakombách sopky Tamatam nejdeme někoho, kdo Noční můru určitě porazí. Jenomže když jsme se tam chtěli dostat, zjistili jsme, že Noční můra mezitím v Říši snů rozbila celý čas i prostor. Vydali jsme se teda do země Rovnováha, abychom čas a prostor spravili. Sbírali jsme části mapy po lese a přitom jsme se vyhýbali Špatným mravům. Naštěstí to nebylo moc těžké. Když jsme našli všechny části mapy, tak jsme ji složili, abychom Říši snů opravili. Teď už je zase všechno OK a já jdu honem spát, abych byla zítra ráno pěkně svěží.

Dobrou noc a mějte se krásně

Vaše Blaženka

 

28.6.

Ahoj mami a tati,

reportaz28-6-nahled reportaz28-6_2-nahled

dojeli jsme včera dobře. Hned po příjezdu jsme se šli nadlábnout do jídleny, měli jsme kuře na paprice, mňam! Potom jsme se rozdělili do oddílů a ubytovali na chatkách a v domečcích. Všichni jsme prošli zdravotním filtrem – jsme zdraví. Podívali jsme se po táboře, takže všude trefíme, a zahráli jsme si hry na seznámení. Takže už znám všechny v oddíle!

reportaz28-6_3-nahled Večer na nástupu nás čekalo uvítání do Říše Snů. Měla nás přijít přivítat dokonce samotná Královna snů, ale místo ní se objevila zlá Noční Můra! Byla strašně ošklivá, fuj… Představte si, že teď vládne celé Říši Snů a chystá se ji proměnit v hrozně nebezpečnou zbraň, aby mohla zničit celý svět. Ale to my nedovolíme! Zítra prý budeme hledat Pány snů, kteří nám pomůžou v boji proti Noční Můře.

Šli jsme brzo spát, protože trošku pršelo a hlavně už jsem zívala tak, že bych spolkla slona. Zdály se mi samé krásné sny.

Mějte se krásně

Blaženka

 

 

 

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]