Přeskočit navigaci.

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 1 2011

Reportáž z letního tábora Léto bez hranic 1 v roce 2011. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění z našeho letního tábora letošního Léta bez hranic 1 (1.7. – 13.7.) a nějaké fotečky.

ZPRÁVA O NOČNÍ BOUŘCE: V NOCI Z 9. NA 10. ČERVENCE BYLA VELKÁ BOUŘKA. DĚTI ANI TÁBOR NIJAK NEZASÁHLA A PROBUDILI JSME SE DO HEZKÉHO POČASÍ. 

11. 7. 2011

Ahoj já jsem Šebestová a spolu s Machem pozorujeme, co všechno táborníci celý den vyvádějí.

Dopolední program byl trochu netradiční, avšak velmi zajímavý.  Tonda obaly, tedy jeho zástupci k nám do střediska přijeli, aby dětem ukázali a povídali si s nimi o tom, jak je možné recyklovat nejrůznější materiály, že je dobré třídit odpad, a na co vše může být takovýto odpad použit. Také se děti mohly těšit na různé soutěže, jako je např. skákání v pytli, skládání puzzle na čas apod.

Jelikož se nám blíží návrat domů, pak odpoledne nemohla chybět poslední etapová hra s názvem
„ Získání ztraceného sluchátka“, kdy děti ve skupinkách procházely určitou trasu a plnily úkoly, jako byly např. v televizní soutěži Pevnost Boyard. Získávaly se klíče a různé indicie k tomu, aby bylo nalezeno to naše ztracené a zázračné sluchátko.  Některým se ve velmi rychlém čase podařilo trasu zdolat a indicie rozluštit, a tak bylo sluchátko zachráněno. Jak by taky ne, vždyť děti po dobu 13 dnů mě a Machovi moc a moc pomáhaly, takže díky nim jsme se dočkaly dobrého konce.

Večerní program byl taktéž pro děti překvapením. Lanové centrum, které nám včera v odpoledních hodinách vyrostlo mezi stromy v táboře, ozkoušely nejprve děti ze starších oddílů. Na menší děti čekají lanové hrátky až zítra dopoledne. Ale řeknu Vám, žádná sranda to tedy není, já bych na to raději ani nelezla, ještě bych si něco udělala a pomačkala bych si mašli. Za to děti, ty to zvládly na jedničku.

Večerníček znovu dětem naznačil, že je už čas jít na kutě, popřály jsme jim s Machem dobrou noc
a těšíme se, co se vše pro nás vedoucí oddílů a tábora připraví zase zítra.

Tak ahóóój.

11_71-nahled 11_72-nahled 11_73-nahled

 

 

 

 

 

11_74-nahled 11_75-nahled

 

 

 

 

 

 

 

10. 7. 2011

Sluneční paprsky vytáhly celý tábor z postelí a vykouzlily tak hned po ránu úsměv na tváři. Počasí nám dnes jistě bude přát, říkal pan školník Huml, který dnes zároveň bude vrchním hlídačem našich milých ratolestí.

Dopoledne se děcka připravovala na karneval, který bude odstartován v 19:00 hodin spolu s diskotékou. Bude se tančit a v průběhu celého večera se bude vyhlašovat i nejhezčí maska karnevalu. Děti byly velmi tvořivé a spolu s vedoucími si vytvořily krásné převleky, tak uvidíme, kdo vyhraje.

Odpolední program se nesl v olympijském duchu. Závodníci se připravovali na táborovou olympiádu, kde soutěžili v těchto disciplínách: hodu míčkem, skokem z místa, sprintem, vytrvalostním během a skokem přes švihadlo. Než celá olympiáda začala, tak na nástupu byl složen slib nejen samotných závodníků, kteří slíbili, že budou hrát fair play, ale také rozhodčích, kteří celé toto klání posuzovali spravedlivě a nezaujatě. Byli jsme svědky několika velmi vydařených výkonů.  Ani počasí nám plány nezkazilo, a tak přišla po odvedené práci zasloužená odměna, osvěžení v bazénu nemohlo chybět.

Večer, jak už bylo zmíněno, nás čekal karneval plný zábavy, hudby a tance.

Nejlepší maskou byla vyhlášena maska Agátka Pinekerová, která celý večer byla převlečena za Ferdu Mravence, obleček se opravdu povedl. Na druhém místě skončil David Pešta z 8. Oddílu, který byl převlečen za prsatou blondýnu, třetí místo získal Alan Chlopko, který byl převlečen za vymítače ďábla, tedy kněze. Dětem nechyběla fantazie, a tak jsme mohli shlédnout i vězně, Spidermana, kovboje, plavce, námořníka, Harryho Pottera, upíry a další bytosti ze světa pohádek.

Děti se správně vyřádily a s ostatními vedoucími se skvěle bavily. Těsně před spaním se děti jen pro dnešek rozloučily s Machem a Šebestovou při večerníčku a moc si přály, aby už bylo ráno, a mohlo tak začít další šebesťácké a machovské dobrodružství.

Tak dobrou noc a zítra se na Vás těší Šebestová.

10_71-nahled 10_72-nahled 10_73-nahled

 

 

 

 

 

 

10_74-nahled 10_75-nahled 10_76-nahled

 

 

 

 

 

9. 7. 2011

Dobré ráno všem, dnes mě, kočku Micku, poprosila paní Kadrnožková, abych dohlédla na dětský tábor, mňau.

Budíček byl jako obvykle v půl osmé ráno, děti se nasnídaly a mohly se tak připravit na dopolední program, tedy na „živnosti“, které byly připraveny staršími oddíly.  Živnosti spočívaly především v tom, že si děcka vymyslely různé obchůdky a nabízela služby za táborové peníze. Mezi služby patřilo např. věštění z karet, z mincí, z ruky, dále kadeřnický a masérský salon, salon krásy, dále tu byla k dispozici i úklidová četa dívek na koštěti či dokonce divadelní představení „Karkulán“.  Divadelní herci překvapili nejen svou fantazií, ale především perfektním hereckým výkonem. Utratit táborové peníze v tomto případě opravdu stálo za to.

Já jsem viděla a ozkoušela vše, ovšem nejraději jsem se hřála na klíně Macha a Šebestové, a krásně jsem si zamrouskala, mňau.

Odpolední program se nesl v duchu pirátském. Všichni táboroví vedoucí se převlékli za piráty s háky, s páskou přes oko, někteří měli i papouška a jiní zase šavle a mačety. Pirátské prostředí bylo vytvořeno kvůli další etapové hře, která nesla název „Piráti“. Po divadelní scénce, kde se děti dozvěděly, že připlula velká flotila s poklady, které musejí získat, aby od pirátů vykoupili Pažouta s Horáčkem a s nimi i ukradené sluchátko ze spárů těchto zlých a vypočítavých kumpánů. Boj to nebyl jednoduchý, ale Horáček i Pažout byli dětmi zachráněni před útokem hladových žraloků.

Večer nás čekal táborák, děti si upekly špekáčky a s naším milým vedoucím Ondrou si zazpívali nejen táborové písničky.  Nejprve si na kytaru zabrnkal Ondra a poté i praktikant Vláďa. Večerníček s Machem a Šebestovou jako obvykle nemohl chybět. Tentokrát se promítalo venku vedle táboráku. V půl desáté večer všichni zalezli do pelechů a těšily se na to, co je čeká další den.

Tak dobrou noc a zase zítra, mňáááuuu.

 

9_74-nahled

9_73-nahled9_76-nahled9_75-nahled9_72-nahled
 

 

 

 

9_77-nahled

 

 

 

 

8. 7. 2011

Pejsek Jonatán dnes vyrazil s Machem a Šebestovou na školní výlet, díky kouzelnému sluchátku se proměnil v pěkného chlapce, a tak jediný, kdo by mohl dohlížet na děti, byla paní Kadrnožková, sousedka Macha a Šebestové.

Ráno bylo stejné jako všechny předešlé, budíček v 7:30, snídaně v 8:00 hodin. Po nástupu následoval dopolední program, tedy poslední workshop. Na tanci měly holky poslední šanci nacvičit si tanečky, které budou předvádět na poslední disco trysko.  Zálesáci ozkoušeli orientaci v terénu, sporťáci si zahráli badminton, přehazku, softbal, fotbal, lakros a volejbal. Výtvarníci vyrobili 3D domečky z přírodnin, a ti co hráli deskové hry, se bavili při Aktivitách.

Po obědě následoval samozřejmě polední klid. Ve 14:15 byl táborový nástup, kde se odehrálo divadlo k další etapové hře s názvem „Země Ťap Ťap“, kde Horáček a Pažout díky ukradenému sluchátko všechny přenesli do země plné ufounků. Úkolem dětí bylo najít správnou cestu za Horáčkem a Pažoutem. Cestou je však čekaly různé úkoly a kvízy, takže nejlepší byli ti, co odpověděli správně na všechny otázky a splnili úkoly.

Po etapovce a večeři čekalo starší děti připravování „živností“ na následující den. To vše spočívalo v přípravě různých služeb, které děti budou nabízet ostatním dětem, mladším oddílům, za táborové machovské a šebesťácké penízky. Někteří si připravili věštírnu, jiní kadeřnický salon. O tom až zase zítra. Nechte se překvapit, fantazii dětí se meze nekladou, a tak i já stará Kadrnožka jsem moc a moc zvědavá, co děti vymyslí, asi se zítra zastavím a nechám se zkrášlit, protože už taky nejsem žádná krasavice. To víte ten věk…

Ve 21:00 začíná večerníček, všichni se už moc a moc těšíme a pak šupky dupky do pelechu.

Tak zase zítra na povídanou, krásnou dobrou noc.

8_71-nahled 8_72-nahled 8_73-nahled 8_74-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. 7. 2011

Haf, haf, dobré ráno, já jsem pes Jonatán a dneska Vám zaštěkám, jaký byl den.

Dnešek začal pro celý tábor velmi brzy, jelikož se na celodenní výlet jelo vlakem z Jetěnic, musely děti vstávat kolem 6 hodiny ranní, všichni to zvládli, nasnídali se a pádili na nádraží, které je od tábora cca 2 km. V 8 hodin vyrazil vlak plný dětí směr Tábor. Do města se všichni moc a moc těšili, někteří se těšili na strašidelnou prohlídku táborských katakomb starých přes 500 let a jiní na vodní radovánky v místním aquaparku.

Cestou na vlak maličko pršelo, ale jakmile jsme přijeli do Tábora, vítalo nás sluníčko svými zlatavými paprsky.  V Táboře jsme se rozdělili na dvě skupiny, každá se vydala jiným směrem, jedna šla rovnou na plavecký stadion a druhá začala poznávat město Tábor a jeho okolí.  Skupinka vedená vedoucími Alčou, Růžou a Míšou navštívili místní muzeum, které se nachází přímo na Žižkovském náměstí. Děti se na začátku prohlídky trochu bály, jelikož pro mě bylo připraveno strašidelné překvapení, ale po skončení prohlídky byli všichni nadšeni a program jim vykouzlil úsměv na tváři. O návštěvě katakomb si děti vyprávěly až do večerky, sdělovaly si všechny zážitky a dojmy z celodenního výletu.

I v aquaparku byla velká sranda, všechny děti naskákaly do bazénů jedna dvě, skotačily na tobogánech, skluzavkách a ve vodním víru. Samozřejmě vše pod dohledem svých vedoucích i místních plavčíků. Mě do vody nepustili, jelikož zvířátka tam nesmějí, ale aspoň jsem se mohl vyhřívat na sluníčku a odpočívat, haf, haf. Jen mě moc a moc lákaly ty svačiny, které jsme dostaly na výlet,  rád bych  všechno snědl, ale dětem by nic nezbylo a měli by velký hlad, proto jsem byl statečný a vydržel jsem nic neslupnout. Po návštěvě místního aquaparku se děti taktéž přesunuly do centra, kde měli možnost prohlédnout si město Tábor a nakoupit si něco dobrého k mlsání.

V 15:00 hodin naskákaly děti do zpátečního vlaku a tradáááá domů, tedy do tábora. Návrat proběhl naprosto klidně bez jakýchkoliv problémů. Jen všichni byli mírně unaveni, a  tak není divu, že nám dětičky tak trochu po cestě usnuly. Z Jetěnic je čekala ještě procházka, trvající cca půl hodiny, a tak se všichni zase pěkně probrali. V táborě už na nás čekala dobrá večeře a večerní program mohl začít. Děti si se svými vedoucími připravily několik her a proběhla také velká koupačka, jelikož byl sanitární den. Po večerníčku s Machem a Šebestou voňaví a unavení padly do svých pelechů a těšily se na další táborový den.

7_71-nahled 7_72-nahled 7_74-nahled 7_75-nahled 7_76-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. 7. 2011

Dobré ráno, já jsem netopýrek Pírek a dnes hlídám celý tábor já, sice vzhůru nohama, ale myslím, že to zvládnu, písk.

Vstávání bylo pro některé děti trochu náročnější, jelikož si Mach a Šebestová předešlou noc usmysleli, že noční hru tentokrát zažijí starší děti. Opět prošly propletenou cestičku při svitu svíček a na konci je čekalo milé překvapení v podobě táborového odznáčku s motivem ztraceného sluchátka. Všichni se vrátili živí zdraví, a tak mohli v klidu zalézt do svých vyhřátých postýlek.

Dopoledne děti opět tančily, sportovaly, malovaly, hrály deskové hry a zálesáci šli poznávat les. Dnes se počasí opravdu vydařilo od rána svítilo sluníčko, jen k večeru se pak na chvíli zatáhlo, a černý mrak upustil pár kapek. Jsem zvědavý, zda nám takové krásné počasí vydrží, ale doneslo se ke mně, že by následující dny mělo být velké teplo, tak už se moc a moc těšíme.

Odpolední program se velmi vydařil, hned po poledním klidu jsme procházkou došli do vesnice Podolí, kde na nás čekal sbor dobrovolných hasičů, kteří nám předvedli ukázku dětských závodů, stříkání z hadice, připravili si pro nás i projížďku cisternou. Prostě trochu akční odpoledne, které se, podle mého názoru, líbilo všem našim ratolestem, písk.

 

6_72-nahled 6_73-nahled 6_75-nahled

 

 

 

 

6_74-nahled

 

 

 

 

 

Večer děti čekal program s oddílovými vedoucími, a nejmladší oddíly, tedy č. 1, 2 a 3 si popovídaly s Pepou o první pomoci. Večerníček byl tentokrát od 15 minut dříve než obvykle, jelikož na děti čeká celodenní výlet, který bude opravdu náročný. Všichni pojedou vlakem do Tábora, kde se děti rozdělí na dvě skupiny, jedna půjde na vodní radovánky do místního aquaparku a ostatní se podívají na město Tábor a jeho okolí.

Písk, tak dobrou noc Vám přeje Váš netopýrek Pírek, písk.

6_76-nahled 6_77-nahled

 

 

 

 

 

 

5. 7. 2011

Dobré ráno všem, včelička povídala, že v RS U Můstku je spousta dětí a že si užívají prázdniny, tak se za nimi asi půjdu podívat. Já jsem lasička, Vánočka zauzlená, tohle jméno jsem nedostala náhodou.  Dneska děti prožijí s Machem a Šebestovou „Dobu ledovou“, užijí si Vánoce a Silvestra, takže zvířátkem, které bude dohlížet na děti, jsem byla pověřena správně.

V uplynulých dnech děti během svých workshopů připravily mnoho zábavy, tanečníci si připravili tanečky na závěrečnou disco, skupinka výtvarníků nám pro dnešní speciální den nádherně vyzdobila taneční sál vánočním stromečkem, dárečky, vločkami a dalšími vánočními motivy.  Zálesáci byli ovšem také velmi kreativní a rozhodli se vytvořit „kešku“, to znamená, že se vytvoří místo, kam se schová určitý předmět a ostatní, nejen děti na táboře, ale celý svět může tuto „kešku“ vyhledat pomocí GPS.  To je skvělé, třeba to také někdy vyčmuchám, už se moc těším.

Co se týká celého dnešního dne, tak dopoledne proběhla zdravověda pro mladší oddíly a ti starší měli tentokrát oddílový program, který byl plný her a zábavy. Odpoledne nás čekala další etapová hra, jak už jsem se pod fouskama zmínila, jmenovala se Doba ledová. Kropáček s Horáčkem ukradli kouzelné sluchátko a celý táborový svět byl zahalen sněhem a mrazem. Brrr, to je ale zima, zrovna když mám tak moc ráda teplo, ach jo, vezmu si ale šálu a nechám si narůst delší kožíšek a bude mi dobře.

Večerní program byl jasný, blížil se Silvestr a to neznamená nic jiného, než že nás čeká silvestrovská disco show, všichni tančili jako o život. Na závěr přišla také velká koulovačka, jak už to v zimě bývá. Auu, taky jsem jednu schytala, brrr, ten sníh je opravdu studený.

Celý den byl báječný, všichni jsme si ho do poslední chvíle náramně užili a už jsme se těšili do našich pelíšků. Speciální vánoční program se opravdu povedl, i kapříci z místního rybníčku vyskakovali ven, to totiž věděli, že tentokrát by na talíři neskončili. Tak zase zítra, ahóóóóój.

5_7a-nahled 5_7b-nahled 5_7c-nahled 5_7d-nahled 5_7f-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. 7. 2011

Bzzz, bzzz, já jsem včelička, dobré ráno, bzzz. Těším se, až dnes uvidím všechny děti, jak si užívají prázdniny na dětském táboře.

Dnešní ráno začalo jako každé jiné. Sluníčko ještě své paprsky nevystrčilo, ale už se nám vyjasňuje.  Posilněni snídaní  se dopoledne některé oddíly věnovaly oddílovému programu a ostatní se věnovali zdravovědě. Naučili se zásady první pomoci s naším milým zdravotníkem Pepou J.

Po obědě následoval samozřejmě odpočinek, který všichni uvítali, jelikož nás v odpoledních hodinách čekal další workshop, především tanečníci a sportovci si na chatičkách zalezli do svých pelíšků a na chvíli si zdřímli. To jenom já pořád poletuju někde v oblacích, bzzzz, měla bych si také odpočinout, asi se posadím na nějaký květ, ááá támhle vidím sedmikrásku.

Večerní program nabídl starším dětem hru s názvem „Bobule“,  které nepřálo počasí, a tak déšť vyhnal děti do chatek těsně před koncem. Mladší oddíly se svými oddílovými vedoucími hrály hry
a užívaly si posledních pár hodin tohoto dne. Všichni se náramně celý den bavili a do postýlek zalehli hned po večerníčku s Machem a Šebestovou.

Bzzzz, jsem unavená, bzzz asi brzy poletím a povím dalším zvířátkům, ať se na děti určitě přijdou podívat. Tak se mějte krásně a posílám, bzzzz, pozdrav z dětského tábora, kde nikdo nezlobí J.

 

3. 7. 2011

Kváák, kvááák, já jsem žabka z místního rybníčku a dnes na děti dohlížím já.

Budíček opět v 7:30, kváák, já bych raději ještě spala, ale děti vyskočily z pelechů jedna dvě, následovala rozcvička a potom se šli všichni dobře nadlábnout snídaní, aby na dnešní první „workshopy“ nabrali mnoho sil.  Workshopy jsou zájmové kroužky, ve kterých se mají děti opravdu něco naučit. Každý si mohl vybrat ze zálesáctví, „výtvarky“, deskových her, tancování a sportu. Jednotliví vedoucí, nyní zkušení lektoři, mají prostor aby s dětmi vytvořili nebo připravili něco velkého. To si tedy za dětmi doskáču, třeba na taneční sestavu se vyloženě těším, kvááák. Všichni si dopoledne náramně, kvááák, užili. Tančilo se a sportovalo i přes nepřízeň počasí.

Následoval oběd, pak polední klid, kdy všechny děti odpočívaly na chatičkách, jelikož nám počasí opravdu nepřálo. Já žabka mám déšť ráda, což o to, kvááák, ale i to sluníčko by mohlo alespoň na chvíli vykouknout. Tak snad příští den. Následoval „Školní turnaj“, což byla další etapa celotáborové hry, ve které děti soutěžily o nejlepší místo. To jsem zvědavá, jak to dopadne, kvááák.

Přichází večerní program. Kváááák, mě se chce spát, my žáby rády lenošíme, ale naše milé děti jsou stále plné energie, a tak menší děti hrály „ Pyramidy“ a starší se se svými oddílovými vedoucími věnovaly oddílovému programu.  Před večerkou čekala ještě mladší děti, tedy oddíly 1, 2 a 3, bojovka. Na cestě potkaly Macha s Šebestovou. Ti jim jako vzpomínku darovali odznáček se ztraceným sluchátkem, jako symbol za zdolání noční cesty. Nikdo se nebál, asi jenom já, kvááák.

Následovala večerka, děti byly z celého dne pěkně unavené, tudíž padly do postelí a v tu ránu spaly jako špalci. Kvááák, já už se tááák těším, až také někam zalezu do rákosí. Dobrou noc, kváááák.

3_7_asdf-nahled 3_7_asf-nahled 3_7_fasdfas-nahled 3_7_fasfasf-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.7.

Hurá, dobré ráno, jsem zajíc lesní, mám noru v blízkosti RS U Můstku a sojka mi svěřila hlídání dětí v táboře na celý dnešek, tak se už těším co s dětmi zažiju.

7.30 budíček a krátká rozcvička, to je správné protáhnout si nožky, tělo a packy, teda ruce po ránu. K snídani rohlík a šunka, no já si dám radši travičku, a pak hurá na dopolední program. V oddílu děti už hrály rafinovanější hry a už se všichni poznali, hej ty, už jsem tu vůbec neslyšel.  K obědu kuřecí stehno s brambůrkami a odpoledne první etapa celotáborové hry ! V tradičním předetapovém divadle, se dětem představil Mach se Šebestovou  a vysvětlili jim , jak se dostali ke kouzelnému sluchátku. Jé a  hráli také o nás, o zajících, jak z nás Mach dostal pětku a pak zase jedničku, když poklábosil, jako přeměněný zajíc, se Starým zajícem a pak co dělá sluchátko na táboře a tak ….no bylo to moc pěkné a všem se to moc líbilo a děti  tleskaly a já taky. Pak se děti rozdělily do nových skupinek do celotáborové hry, vyváženě tak aby všude byli malí, střední i velcí a v lese měly poznat další postavy z Macha a Šebestové. Nebylo to ale nic jednoduchého, každá postava říkala svůj příběh a děti jej měly vyluštit a uhodnout jméno postavy. Jsou ale chytré asi papaly hodně mrkvičky a všechny příběhy vyluštily .Pak dobrá véča a hurá na diskotéku, dneska hraje DJ Zuza. Z jídelny nás, lesní zvířátka, hudba nebude tak rušit, pak večerníček a hurá do nory, teda na kutě. Dobrou noc

 

1.7.2011

Ahoj jsem sojka, malý veselý ptáček a dnes jsem přiletěla se třemi autobusy vezoucími děti na letní  tábor do střediska U Můstku a celý den jsem je pozorovala, píp.

Děti se ocitly na okraji krásného lesa, na dohled rybníček,udržované  dřevěné chatičky , zkrátka útěk z města do přírody jaksepatří. Čerstvý vzduch jim udělá dobře,to jsem si jistá,píp.  Kluci a holky se ani nestačili rozkoukat a už byli rozděleni do 8 oddílů dle věku a přání a seznámili se mezi sebou a se svým vedoucím – od jedničky jsou to Eliška, Alča, Hanka, Růža, Tomáš, Ivka, Michal a Petr,podle   mého prvního ptačího dojmu samí zkušení vedoucí a sympaťáci. Vůně oběda přilákala všechny do nově zrekonstruované kuchyně a jídelny, kde si všichni pochutnali na špagetách, nic nezbylo, tak si budu muset sehnat něco v lese. Po obědě se děti doubytovaly,caparti do domečku nad jídelnou, ostatní do chatek a odpoledne patřilo poznávacím hrám v oddílech. Po rizotu k večeři  byl celotáborový nástup, kde se dětem ještě jednou představili všichni vedoucí,praktikanti a zdravotníci a hlavní vedoucí Bára všechny přivítala. Všude visí obrázky Macha a Šebestové, že by skutečně přijeli a uvedli celotáborovou hru, uvidíme zítra,  asi se sem ještě zaletím podívat. Ještě  trochu sportu na čerstvém vzduchu, pak vyčistit zuby, umýt se a spát. Už i mně se klíží víčka, nad táborem klid, jen baterka nočního hlídače Ondry neúnavně poskakuje mezi chatkami, tak dobrou noc a zítra  píp.

img_0772-nahled img_0773-nahled img_0774-nahled

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]