Přeskočit navigaci.

Reportáž z letních táborů pro táborové novácky PRVNÍ TÁBORY 2014

Reportáž z letních táborů  PRVNÍ TÁBORY v roce 2014. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění z našich Prvních táborů.

 

První tábor 6 – Kytlice, Piráti

Sobota 9.8.

 

ztráty a nálezy ke stažení v .zip zde

V sobotu dopoledne nás čekalo už jen dobalit kufry a tašky, vyhlásit vítěze soutěže v uklízení kajuty, rozdat diplomy za osvobození zakletého piráta a mohli jsme vyrazit domů.

 

Pátek 8.8.

pt6_posledni_2-nahled pt6_posledni_5-nahled Páteční dopoledne se opět neslo ve znamení kroužků. Po obědě byl v táboře otevřen diamantový důl, kde si mohli piráti nasbírat diamanty, které v rámci odpoledního tržiště vesele utráceli. Mohli si nechat nalepit či namalovat tetování, uplést copánky nebo namalovat něco na tvář. Také si mohli pod Lukášovým dohledem zastřílet ve střelnici, koupit si balónek či něco sladkého a vyzkoušet megabublifuk. Snad největším hitem se staly palačinky, na které se stála nepřetržitá fronta :-).

pt6_posledni_5-nahled pt6_posledni_4-nahled Místo večerníčku dnes odstartovala karnevalová diskotéka. Mohli jsme zde spatřit různá zvířátka, princezny, povolání, spoustu pirátů a mnoho dalších. Děti i vedoucí nadšeně tančili až do doby, kdy se začalo stmívat a nadešel čas se pomalu chystat na cestu za pokladem. Ještě předtím každá pirátská posádka vypustila do vzduchu lampion splněných přání.

Piráta jsme našli v lese i s jeho velikou truhlou, osvobodili jsme ho otevřením truhliček s kouzelnými předměty a on dal za odměnu každému pirátovi pirátskou minci na památku a také zasloužený podíl z pokladu.

pt6_posledni_3-nahled

Čtvrtek 7.8.:

Na kroužcích se dnes tancovalo, na angličtině byla na programu zvířátka a na výtvarce si děti vyráběly svého vlastního barevného pirátského papouška.

pt6_0708_3-nahled pt6_0708_4-nahled Po poledním klidu přišly na řadu pirátské zkoušky. Děti potápěly nepřátelské pirátské lodě, přecházely oblast plnou žraloků, houpaly se na provaze z lodě na loď, zkoušely si svůj sluch a orientaci poslepu, v neposlední řadě také utíkaly ve dvojicích z vězení a lovily ryby, aby neumřely na moři hlady. Za každý úkol získávaly korálky na pirátský přívěšek, který se po dokončení stal dalším kouzelným předmětem.

Po hromadném táborovém focení došlo i na rozdávání odměn a diplomů.

Po setmění děti vyrazily na stezku odvahy a potom honem do postýlek, aby nabraly sílu na další den.

 

středa 6.8.:

pt6_3-4_1-nahled pt6_3-4_2-nahled Dnes jsme měli naplánovaný výlet, takže jsme po snídani zahráli jen krátkou hru nazvanou „Starý pirát“. Úkolem bylo za žraloka postupným vyměňováním s jednotlivými piráty získat vzácného papouška pro místního zámožného obchodníka. Nebylo to však tak jednoduché, jeden z pirátů byl totiž škodolibý a místo dalšího zvířátka občas rozdával okousanou kostru ryby, kterou pochopitelně nikdo vyměnit nechtěl, a děti musely začít od začátku. Za zvládnutí tohoto náročného úkolu samozřejmě dětem náležela odměna v podobě heboučkého červeného peříčka, které si děti opět uložily do svých truhliček.

Poté děti vyrazily vláčkem na Jedlovou. Cestou se občerstvily a po výstupu na rozhlednu si užívaly výhled do kraje. Po pochmurném ránu se ukázalo sluníčko, takže výlet nakonec neměl chybu. V průběhu celé cesty děti plnily malé úkoly, které pro ně připravily vedoucí. Za jejich zdárné splnění si při návratu mohly v jeskyni nedaleko tábora najít další stříbrnou minci – tentokrát za vytrvalost.

Večer máme naplánovaný táborák, tak snad nám vydrží počasí, upečeme si buřty a zazpíváme táborovou píseň.

 

úterý 4.8.:

Dnes děti čekaly 2 kroužky, které ještě neabsolvovaly – na výtvarce vyráběly pokladničku na kouzelné předměty sloužící jako klíče k pokladu, s Luckou se učily taneční sestavu a s Lukášem zkoušely rozdělávat oheň.

pt6_3-4_4-nahled Odpoledne jsme měly trasu po fáborkách s úkoly v lese – děti například skákaly přes kameny, musely najít cestu podle hádanky, házely na cíl, stavěly domečky pro mořské želvy a přecházely propast po laně. Na konci trasy musely děti vylovit z průzračné lesní studánky lahev bezové limonády, kterou si tam chladil lenivý pirát. Lahev předávaly v táboře přímo pirátovi, který každé skupince sehrál originální divadlo a děti si to moc užily. Zejména proto, že získaly další předmět k táborové hře – kouzelný korkový špunt.

Aby toho nebylo málo, po večeři se vypravily se svou vedoucí pro mince za odvahu a zdolávaly lanové překážky.

 

Pondělí 4.8.:

pt6_den1-2_3-nahled Po snídani a ranním nástupu děti spolu s ostatními absolvovaly kroužky. Konkrétně hledání zakopaného pokladu v písku podle mapy a indícií s Lukášem, ze kterého byly děti úplně nadšené. Potom si na angličtině s Ivčou říkaly něco o částech lidského těla. Na sportovkách hrály různé hry, například tematické „Chobotničky, chobotničky“.

Po dobrém kuřátku k obědu a poledním klidu museli všichni piráti splnit úkol pro hlavního pirátského vůdce. Rozsypala se mu totiž vzácná mozaika, jejíž kousky museli piráti přenášet přes mořské obludy, aniž by byli chyceni. Všem týmům se to povedlo v neuvěřitelném čase. Hlavní pirát je docela lakomý, ale díky jeho manželce, která se za piráty přimluvila, získali piráti první klíč k truhle pokladů. Byl to krásný třpytivý kámen, který si děti uloží do vlastní truhličky, jejíž výroba je čeká zítra na výtvarce.

pt6_den1-2_4-nahled pt6_den1-2_5-nahled Po dodělání pirátských vlajek jsme uspořádali průvod pirátských posádek za tónů pirátských písní v čele s hlavním pirátským vládcem. Děti pyšně kráčely se svými vlastnoručně vyrobenými vlajkami a mávaly přihlížejícím.

Poté ještě pokračovaly ve své oddílové hře o stříbrné mince, na které si vyrobily krásné měšce.

Po sprše už jim jejich vedoucí popřála sladké sny a hodně sil do dalšího dne…

 

Neděle 3.8.:

pt6_den1-2_1-nahled pt6_den1-2_2-nahled Po obědě a ubytování přišlo na řadu krátké seznamování s oddílem a hned poté divadlo o pirátském sněmu, který se dohodl, že se pokusí společně získat ohromný poklad. Každý z pěti pirátských vůdců si vybral svou pirátskou posádku, vymysleli pokřik, namalovali vlajku a seznámili se.

Poté oddíl začal se svou oddílovou hrou o stříbrňáky a po večerníčku se dětem v divadle ještě ukázal zakletý pirát s umělou nohou, kterého kvůli jeho lakotě zaklela bohyně moří, aby střežil svůj poklad, dokud ho neobjeví dobří piráti, kterým ho rozdá. Aby dětem dokázal, že se změnil, dokonce dal holčičce, která měla narozeniny, dárek ze své truhly. Tak snad se nám ho povede zachránit :-).

 

 

 

První tábor 5 – Kytlice, Mach a Šebestová

mamuti nás nesnědli, tak Vám můžu zase napsat. Máme se skvěle a počasí vychází zatím na jedničku. V Pravěku jsme stavěli chýše, ve kterých jsme měli spát,ale naštěstí Micka vzala Horáčkové sluchátko a přenesla nás do země Ťap Ťap, takže budeme spinkat ve svých postýlkách. V Pravěku jsme měli  k jídlu jen lžíce, takže byla fakt legrace :-). Na planetě Ťap Ťap jsme si vyráběli ťapky na nohy, ve kterých se dá opravdu chodit. Odpoledne jsme šli na bojovku, tentokrát po červených fáborkách, a plnili jsme bláznivé disciplíny např. sloní krok, nahlas zpívání písně, lovení klíče v humusu, obrátit si oblečení nebo jít v „kozích“ botách.

Večer byl pak táborák, kde jsme si pekli buřtíky a pak nás čekala stezka odvahy, kterou jsme zvládli jít všichni samostatně – Vedoucí Bára říkala, že jsme parádní hrdinové :-). Pak šupky hupky do postýlek a dobrou noc…

 

Čauky všem,

dneska je už čtvrtek, jsme mezi piráty, kam nás přeneslo sluchátko tentokrát na přání pana vedoucího Kadrnožky. Čekal nás celodenní výlet na Jedlovou. Jeli jsme super vláčkem a pak šli cca 3km pěšky na rozhlednu Jedlová. Po cestě jsme hráli hry s vedoucí Janou a Luckou. Stihli jsme si vyjít i na zříceninu Tolštejn. Večer nás čeká fotbal a „velké“ sprchování :-).

Večerníček byl opět velmi vtipný a zítra se přesouváme do ZOO, kde nás čeká pouť. Tak papa a třeba přivezu srdce z perníku

 

Máme se báječně, bouřky jsme přečkali v pohodě.

 

pt5_1-nahled pt5_2-nahled Ahoj mamčo a taťko, tak už nám začal první tábor a je to tu moooc pěkné. Celkem je nás tu šest dětí, ale kamarádů tu máme spousty z tábora pro rodiče s dětmi. Spíme ve dvou chatičkách s topením a kobercem . Naší vedoucí je Lucka a jmenuje se Bílá jako ta zpěvačka, ale není to ona. Nicméně také krásně zpívá a máme jí na dramatický kroužek. Také máme výtvarku, sportovky a přirodovědu, kde jsme si vyráběli dneska herbář.

Vaří tu moc dobře – už jsme měli zapečené těstoviny, guláš a také ovocné knedlíky s jahodama. Mňam, ty byly moc dobré. Začal se taky hrát turnaj ve stolním tenisu, tak mi držte palce.

Dneska odpoledne jsme šli po fáborkách do lesa na bojovku a byli jsme nejrychlejší a taky měl dneska kamarád Viktor svátek – spím s ním v chatičce, takže jsme slavili

Začíná se stmívat a za chvíli příjde vedoucí nám zhasnout, tak budu končit a zítra se těšte zase na zprávu – tentokrát z pravěku, kam nás poslalo sluchátko na přání Macha a Šebestové.

Tak pac a pusu. Dobrou noc.

 

První tábor 4 – Kytlice, Mach a Šebestová

img_3373-1-nahled

Ahojky

24-7-1-nahled 24-7-2-nahled Ráno jsme vstávali o chvilku dříve, abychom stihli vláček do Děčína. Cesta nám utekla jako voda a už jsme byli v aquaparku. Tam jsme se pořádně vyblbli v dětském bazénku, zajezdili na tobogánu, zahřáli ve vířivce, zahopsali na vodní houpačce, zajezdili v umělé řece a spoustu dalších akcí jsme stihli.

Po bazénu jsme si dali řízek k obědu, a pak jsme měli rozchod ve městě. Koupili jsme si sladkosti a hračky a potom jsme vyrazili zpátky do tábora.

24-7-3-nahled 24-7-nahled Po večeři bylo připravené další divadlo, tentokrát jsme byli na ostrově, protože si včera paní Kadrnožková přála být u moře. Sluchátko to trošku popletlo a místo toho, abychom byli na Kanárech, ocitli jsme se na ostrově plném pirátů. Naštěstí na nás byli hodní, ale jejich opička Machovi a Šebestové ukradla sluchátko a přála si, abychom zítra byli v Pražské ZOO, protože slyšela, že je to tam tuze krásné.

Tak jsme zvědaví, za jaká zvířátka zítra budou vedoucí J. Prozradili nám, že ráno určitě potkáme opice, plameňáka, tygra, krokodýla a možná přijde i král zvířat. Necháme se překvapit a teď už jdeme spinkat.

Dobrou noc, pa pa pa,

Vaši miláčkové

 

Ahojky,

Opět bylo krásně a od rána pěkně teploučko J

Byli jsme v Zemi Ťapťap, to si včera ve večerníčku vymyslela Micka a Jonatán, už je totiž nebavilo, že se všude mluví lidskou řečí, a tak chtěli být někde, kde se bude mňoukat a hafat. Od rána jsme tedy museli mít na sobě oblečení v jedné barvě jako Ťapáci J

Dopoledne jsme si vyrobili ťapťap pantofle, tentokrát nám to zabralo celé dopoledne, a tak jsme šli  rovnou na oběd. Měli jsme rajskou s těstovinama a byla to faaakt mňamka J

22-7-1-nahled Odpoledne byla taková vtipná etapa, měli jsme za úkol např. převlíknout si oblečení naruby, sloní kolotoč, hledání klíčů v kýblu s vodou a nějakými dalšími zvláštními věcmi, byla to fakt sranda.
Pak jsme měli chvilku volna, tak jsme si připravovali batůžky na zítra, jedeme přeci do aquaparku J

Po véče byl táborák i s buřtama, tak jsme si dali do nosu a pak šli spinkat, abychom na zítra byli svěží.

Tak zítra zase papáá

Vaše sluníčka

PS: děkujeme za pohledy a vzkazy na internetu

Ahoj, ahoj, ahoj

 

Ahoj rodičové J,

dneska nám krásně svítilo sluníčko.

22-7-nahled 23-7-3_-nahled Jsme v pravěku a představte si, že naše vedoucí ráno přišly jako pravěké ženy :-D Koukněte na fotku, to jsou ale bláznivé vedoucí, co? J

Po snídani jsme si vyrobili dinosaura ve vajíčku a ještě před obědem jsme stihli pár her.

K obědu jsme měli pravěké menu – vývar z mamuta a koule plněné mamutem se zelím

23-7-3-nahled Odpoledne jsme měli další etapu, naším úkolem bylo postavit chýše pro mamuťátka. Všem se nám to povedlo postavit a dokonce 1.oddíl postavil tak velkou chýši, že se tam vešly všechny tři vedoucí J.

Po véče jsme hráli hru „Pyramidy“, naším úkolem bylo posbírat co nejvíce kartiček s body. Vyhrál druhý oddíl, jupíííí J

Tak a už byl zase večer…

Dobrou noc a papa J

Vaše dětičky

 

 

Tak druhý den máme za sebou, sice jsme měli trošku pršavo, ale zvládli jsme to bez problémů.

21-7-nahled Dopoledne jsme kreslili a psali rodičům pohledy s Machem a Šebestovou. Doufáme, že co nejdříve dorazí a že se budou líbit J. Před obědem jsme ještě stihli vyrobit berušku pro štěstí z barevných papírů, až dorazíme domů, ukážeme vám, jak pěkně běhá po listu.

 

 

Odpoledne jsme měli první etapu. Šli jsme ve skupinkách po cestě po fáborkách a naším úkolem bylo odpovědět na otázky, které se týkaly Macha a Šebestové. Některé otázky byly docela záludné, schválně, jestli víte, čí je kočka Micka? Anebo, co se stalo, když Mach a Šebestová poprvé promluvili do sluchátka? J

21-7-1-nahled Po etapě jsme měli ještě docela dost času, tak jsme se svými vedoucími hráli hry a soutěžili.

K véče jsme měli ovocné knedlíky s borůvkami. Borůvky jsme sice měli včera, když jsme byli v lese, ale vůbec nám to nevadilo ba naopak, byly fakt výborný.

Po večeři bylo další divadlo. Mach, Šebestová a další jsou už taky na táboře, samozřejmě Pažout a Horáčková trošku zlobili a hlavně sebrali Machovi kouzelné sluchátko a vymysleli, že by zítra chtěli navštívit Pravěk. Tak to jsme na to tedy zvědaví :-)

21-7-2-nahled Po večeři nám už nepršelo, tak jsme toho využili a šli si ještě zahrát hry na hřiště, zase jsme si mohli zaskákat na trampolíně a někteří pokračovali ve čtení knížky Macha a Šebestové. A pak už byl zase večer a my šli do hajan J

Pac a pusu,

Vaši táborníci Kiss

 

Ahoj maminky a tatínci,

img_3377-2-nahled img_3379-1-nahled jen, co jste odjeli, seznámili jsme se s ostatními dětmi v oddíle, a pak si došli na oběd – měli jsme děsně dobrý guláš s knedlíky, mňam. Odpoledne jsme se seznámili s táborem a okolím, a šli jsme se projít do lesa, kde jsme stavěli domečky pro lesní skřítky. Taky jsme hráli spoustu her jako třeba Na upíra, Honzo vstávej, Hádej kdo jsem, Labyrint, Na Jezevce, Cukr-káva-limonáda, a tak. Před večeří jsme si ještě stihli zaskákat na super obří trampolíně a prolézt si prolejzačky. Po  večeři jsme shlédli první večerníčkové divadlo, kde jsme se dozvěděli, že Mach a Šebestová jedou na tábor, stejně jako my :-). Potom jsme si vyrobili kartonové peněženky a hned jsme za odměnu dostali první táborové penízky. A pak už se začalo stmívat, tak jsme šli do hajan. Zítra nás určitě čeká spoustu her a soutěží, tak už se moc těším

Papa a dobrou noc,

Vaše ratolesti


První tábor 3

19.7.

První tábor se nám chýlí ke konci, ale i přesto jsme si poslední den moc užili. Dopoledne jsme si vyrobili housenku a také jsme se vydali k lesíku naproti táboru, kde jsme se dozvěděli něco o lese. Poté jsme se šli posilnit obědem, který byl velice dobrý. Měli jsme rybu se šťouchanými brambory a zeleninou. V odpoledních hodinách nás čekala velká pouť – jezdili jsme na autodromu, házeli jsme na terč, probíhali jsme opičí dráhou a také jsme navštívili věštírnu, kde jsme se dozvěděli spoustu cenných informací z naší budoucnosti, např. kolik budeme mít dětí, nebo jak se bude jmenovat náš manžel.  Za penízky co jsme na stanovištích dostávali, jsme šli do kiosku, kde jsme si nakupovali různé věci. Následovala diskotéka, na které jsme si společně zatančili a zasmáli se. Po diskotéce jsme si zaskočili na večeři a po večeři nás čekala pohádka, na které se s námi všichni ze 3.B rozloučili a rozdali nám diplomy. Po večerníčku jsme napsali poslední dopisy, zaskákali si na trampolíně,vykoupali se a šup do postílek.

18.7.

Ahoj, dnes jsme se přesunuli k moři. Potkali jsme mnoho pirátů, sotva jsme vstali. Po vydatné snídani jsme si společně vyrobili plážový písek, který byl barevný a všem nám udělal velkou radost. Někteří si vyrobili i papírovou hru Nebe, peklo, ráj či papírový parník. Poté jsme se společně vydali do Kytlice, kde jsme nasedli na vlak a vyrazili směr rozhledna Jedlová. Na rozhledně jsme si dali výborné palačinky s borůvkami, prohlédli jsme si krajinu z rozhledny a udělal pár krásných fotek na památku. Po sestupu z rozhledny  jsme navštívili ještě hrad Tolštejn. Dohromady jsme ušli 7,5 km.Cesta vlakem zpět už utekla rychle, protože sem se všichni moc těšili na výbornou večeři, ke kteří jsme měli čočku s buřtem a kyselou okurku. Po večeři na nás už čekala trampolína a pohádka na dobrou noc.

Reportáž 16. 7. 2014

 

Krásný den přejeme, dnes jsme se ocitli v bláznivé zemi Ťapťap. Dnes jsme museli mít všichni jednobarevné oblečení. V dopoledních hodinách jsme si ve výtvarné dílně  vyrobili něco, abychom mohli ťapat kam se nám zachce. Vyrobili jsme si žabky.Nejdříve jsme si museli obkreslit nohy na karton, poté vystřihnout a ozdobit.Těšte se až je uvidíte J.  Tyto žabky nám daly tolik práce že jsme u nich strávili celé dopoledne.V odpoledních hodinách za námi přijeli přátelé, kteří nám vysvětlovali jak třídit odpad, kde se takové odpady zpracovávají  a mnoho dalších informací.Také jsme s nimi soutěžili a i něco vyhráli. Po tomto programu jsme navštěvovali jiná stanoviště, která byla stejně bláznivá jako celá planeta Ťapťap. Celkem bylo šest stanovišť, která nám přinesla neuvěřitelně moc peněz, které budeme moci utratit poslední den na pouti. Stanoviště byla například lezení jako rak, oblékání oblečení na ruby, zpívání písniček velmi nahlas, lovení klíčů z kýble plného vody, jehličí a hlíny aj. Po velmi dobré večeři, nás opět navštívili naši přátelé Mach, Šebestová, Horáček, Pažoutová a paní učitelka Kadrnožková, kteří nám oznámili, kam se pojede druhý dne. Paní učitelka kadrnožková, je totiž už tak moc unavená, že se rozhodla poprosit sluchátko o pomoc, které jí samozřejmě vyhovělo a na druhý den nám slíbilo, že se podíváme k moři. Po bláznivě stráveném dni mezi bláznivími lidmi, věcmi a činnostmi, jsme den zakončili společným posezením u ohýnku s buřtíkem a chlebem.

 

Reportáž 15. 7. 2014

Zdravíme vás z tábora, dnešní den jsme se ocitli v pravěku. Dopoledne jsme vyráběli dinosaury, zatančili jsme si s vedoucí Mončou a zahráli jsme si různé hry na hřišti. K obědu jsme měli dinosauří vývar a jako druhý chod jsme měli mamutí koule se zelím. V odpoledních hodinách jsme se vydali do lesa stavět pravěké chýše. Dětem se obydlí moc povedla. Při zpáteční cestě z lesa každý vzal do ruky pár klacků, abychom si mohli další den rozdělat oheň a upéct si buřtíky. Aby nám cesta z lesa utíkala rychleji, tak jsme zpívali písničky. Když jsme byli v táboře doběhli jsme se navečeřet – měli jsme mamutí srst s rajčaty. Po večeři nás navštívili znovu žáci z 3.B i s Mickou a Jonatánem. Micka s Jonatánem vzali kouzelné sluchátko Horáčkovi a Pažoutoví a společně si přáli, že se chtějí podívat někam, kde všichni ťapají a ňafají. Dnešní den jsme si moc užili a těšíme se na další.

 

Reportáž 14.7.

trd1_7-nahled trd_trampolina_2014-nahled Zdravíme vás z Kytlice. Dnes nám počasí celkem přálo. Ráno jsme vyskočili z pelíšků, rozcvičili jsme se a posilnili jsme se na den plný zážitků. V dopoledních hodinách jsme si vyrobili berušku na lístku, poté jsme přešli na hřiště, kde na nás čekaly různé hry – Rybičky a rybáři,Cukrkáva,Trpaslík,Horká brambora a Na jelena. Když jsme byli dosti plné her, zaběhli jsme za vedoucí Mončou, která si s námi před obědem zatančila. K obědu jsme měli kuře s bramborovou kaší. Po obědě jsme si odpočinuli a v odpoledních hodinách jsme vyrazili do lesa, kde na nás čekali fáborky s úkoly. Úkolů bylo mnoho, ale my jsme je všechny zvládli. Posledním úkolem bylo to, že musíme nakreslit nejoblíbenější postavu z Macha a Šebestové. Každého čekala sladká odměna. Poté jsme si hráli na trampolíně na zvířátka, na pocestné a další. K večeři nám paní kuchařka připravila ovocní knedlíky, z kterých jsme měli boule za ušima.Po večeři nás znovu navštívili žáci z 3.B s paní Kadrnožkovou. Pažoutová s Horáčkem ukradli kouzelné sluchátko Machovi a Šebestové .Ještě než ho ukradli Mach s Šebestovou stihli ještě vykouzlit pro všechny sisinky a jakmile se dostalo sluchátko do rukou těch dvou lumpů Horáčka a Pažoutové, tak bylo peklo. Omylem si přáli abychom  se přenesli do pravěku. Sluchátko nám odpovědělo to, že zítra se přesuneme do pravěku a že zde nebudou žádné telefony, ani vidličky ani žádné nože. Zítra se vám znovu ozveme jak to nakonec dopadlo.

Reportáž 13.7.

pt1_1-nahled pt1_4-nahled Dobrý den, zdravíme vás z našeho tábora. Dnes jsme se ubytovali, seznámili jsme se s areálem, táborovým řádem a s novými kamarády. Zahráli  jsme si  spoustu her a byla legrace.V odpoledních hodinách jsme si zaskákali i na trampolíně, která  nám zpříjemňuje pobyt a před večeří nás navštívili děti ze 3.B – Mach a Šebestová, Horáček s Pažoutovou,paní učitelka Kadrnožková,pes Jonatán, kočka Micka a dokonce i starý pán.Dnes paní učitelka Kadrnožková rozdávala dětem vysvědčení a pověděla jim, co si mají vzít s sebou na tábor do Kytlice, na který odjíždějí následující den.Když se s nimi rozloučila, Mach a Šebestová vyrazili do parku, kde potkali starého pána, který ztratil své brýle.Pomohli mu ztracené brýle najít a za to, dostali od pána kouzelné sluchátko.

Večer jsme šli na hřiště, kde jsme hráli na trpaslíka, cukrkávu, na opice. Poté jsme navštívili koupelnu, kde jsme si vyčistili zoubky a šli jsme do svých komnat ulehnout k spánku.

 


 

 

Neděle 6.července 2014

pt2_6_7_1-nahled pt2_6_7_2-nahled Krásný den, je neděle a my galští vesničané vyrážíme naproti dalšímu dobrodružství. V naší jídelně nás ráno přivítala vydatná snídaně v podobě párků s chlebem. Dopoledne jsme strávili hraním zábavných her a pobytem v lese, kde byla studánka, která nás ochladila v tento teplý den…Po poledním klidu přišel opět Asterix, Obelix a Panoramix. My jim předali králičí packy do kouzelného lektvaru a čekali, co bude dál. Znovu si pro nás vymysleli zapeklitý úkol. Museli jsme si vyrobit zbraně z lesních přírodnin a najít v lese obra, od kterého byl úkol získat vzácný kořen stromu. pt2_6_7_3-nahled pt2_6_7_4-nahled Všechny skupinky získaly  kouzelné kořeny a tešíme se, až je budeme moci předat těm třem chlapíkům…ale to není ještě pro dnešek všechno večer, když už byla poměrně tma, absolvovali jsme stezku odvahy. Na konci čekal Panoramix, u kterého bylo nutné se podepsat. I přes počáteční strach všichni cestu zvládli, ať už sám, s kamarádem nebo s vedoucí Šárkou, Peťou nebo praktikantkou Áďou… Těšíme se co přinese příští den…zdravíme z galské vesnice

Vaši vesničané

Sobota 5.července

pt2_1-nahled pt2_2-nahled Po noční bouřce jsme se probouzeli do slunného dne plného překvapení. Čekala nás první snídaně-vánočka a kakao a také ranní workshopy-výtvarná činnost,kde se vyráběly náramky, které nás budou zdobit celý náš první tábor, ale i nějaké výrobky z lesních přírodnin. Jako druhá dopolední činnost bylo zálesáctví, kde nám bylo vysvětleno, co se v lese smí a nesmí dělat, byla ochutnávka borůvek a lesních jahod, také jsme viděli mnoho žab, které nám skákaly přes cestu.Vydatným obědem pro nás byl guláš s knedlíkem…a následoval polední klid…. A to byste nevěřili, ale přišel k nám pak Asterix, Obelix a Panoramix… Asterix s Obelixem ztratili recept na kouzelný lektvar, a tak poprosili naše galské vesničany, aby jim pomohli najít přísady do onoho kouzelného pití. Jako první přísadu měli vesničané získat králičí packu, ale získat jí  nebylo vůbec jednoduché. Museli jsme jít do hlubokého lesa ke zlé čarodějnici a plnit různé úkoly, které si na nás vymyslela…Všichni králičí packu získali a na úkoly odpověděli správně a proto se můžeme těšit na další dny plného dobrodružství, protože tohle je jen začátek…zdraví vás vaši galští vesničané.

pt2_5-nahled

 

Pátek 4.7. 2014 – První tábor 2. turnus začíná

Dnes jsme se společně ubytovali, seznámili se s táborem a jeho okolí, některé děti byly v lanovém centru, sice se některé ze začátku báli, ale zvládli jsme to. Dále jsme si postavily domečky pro skřítky.

pt2_3-nahled pt2_4-nahled Domečky se dětem velice povedly a při této příležitosti jsme si nasbírali do pusy borůvky.Před večeří nás čekal program kde se děti dozvěděli jak mají třídit odpad, vyzkoušeli si vozit popelnici.Když splnili všechny úkoly tak dostali menší odměnu.Po večeři jsme si hráli na hřišti – házeli jsme si létajícím talířem,hráli jsme fotbal.Některé děti si vyráběli velice známou hru Nebe,peklo,ráj a parník.

 


Dnešní den byl zároveň posledním dnem našeho Prvního tábora 1, tábora, který byl pro naše dětské účastníky prvním táborem v životě. Doufáme, že se dětem tábor líbil a že jsme v nich zaseli to správné tábornické semínko. Krásné léto a nashledanou na dalších táborech, nejlépe táborech Dětí bez hranic!

Čtvrtek 3.7. 2014

Pro dnešní den byl úkol jasný! Hned po snídani na většinu z nás čekal autobus, se kterým jsme vyrazili do Příbramského aquaparku. Ti, co nejeli s námi se vydali s Šárkou do Rožmitálu do Podbrdského muzea a zažili spoustu legrace při převlékání se do zajímavých kostýmů středověkých bytostí. V aquaparku byla také zábava. Vyzkoušeli jsme jízdu na tobogánech, plavání v malém i velkém bazéně, a nakonec se ohřáli ve vířivce. K obědu byl balíček-řízek s chlebem, rohlík, jablko a sušenku. Po vyčerpávajících dvou hodinách jsme šli do Pražské ulice, kde jsme si koupili nanuky na osvěžení a poslední drobnosti domů. Vedoucí byli rády, že se nikdo neutopil a po návratu do tábora jsme začali balit domů. Po večeři k nám naposledy přišel Asterix, Obelix a Panoramix, se kterými děti společně uvařily lektvar, který každý z nás ochutnal. Po vyhodnocení celotáborové hry nás čekala poslední diskotéka. Někteří z nás už byli velmi unavení, a tak šli dříve spát.

 

pt_3_7_1-nahled pt_3_7_2-nahled pt_3_7_3-nahled

 

 

 

 

 

Středa  2.7.2014

Po včerejší bojovce jsme vstávali plní dojmů a zážitků z noční bojovky. Děti byly ale statečné. Ráno jsme stávali lehce přispali si a rozcvičku zrušili, to bylo odměnou za noční bojovku.

pt_2_7_201405-nahled pt_2_7_201403-nahled Dopoledne  na nás čekal Asterix s Panoramixem, kterému jsme předali kořen vzácného stromu a bylo nám sděleno že dnes budeme muset zístat kus vousu trpaslíka: cesta bludištěm za trpaslíkem. Museli jsme projít bludištěm a v tom bludišti každý musel najít kus zašifrovaného dopisu, poté jsme ho společně složili a rozšifrovali. Podle dopisu jsme šli hledat poklad, ve kterém stálo ať jdeme za trpaslíkem. Stálo nás to hodně sil ale trpaslíka jsme přemluvili a kus vousu jsme dostali.

pt_2_7_201407-nahled pt_2_7_201409-nahled Poté jsme se posilnili obědem, odpočinuli jsme si a vydali jsme se za piráty, na které jsme si pro jistotu vzali stříkací pistole. Šli jsme lesem po žlutých fáborkách až jsme narazili u potoka na dva proradné piráty, které jsme museli porazit v boji. Sice jsme drobet byli mokří, ale zároveň jsme byli plní dojmů. Na závěr večera jsme si opekli buřtíky, zazpívali písničky a vyrazili jsme do pelíšků.

Úterý   1.7.2014

image005-nahled image007-nahled Dnes naše vesničany z gálie probudilo sluníčko. Po vydatné snídani nás čekaly workshopy- výtvarná činnost a hry na hřišti-byli jsme rozděleni do dvou skupin. Výtvarníci vyráběli  kouzelné náramky z bavlnek  a na hřišti se hrály různé hry, jako na auta, na druidy, na jelena, vybíjená  a na trpaslíka. K obědu byla rajská omáčka s knedlíkem. Jako správní galové jsme po obědě odpočívali, abychom měli sílu na výlet na koně. Ti, kteří nebyli na koních, se vydali do Rožmitálu pod Třemšínem, cestou plnili zapeklité úkoly, na které všichni správně odpověděli. Večer nás čekalo stavění domečků v lese a poctivý očistec….a večer bude možná  bojovka J

Pondělí 30.6.2014

image009-nahled image001-nahled Zdravíme z naší vesnice plné galů. Máme se super.Dopoledne jsme zamířili do země obrů.Nejpreve jsme si vyrobili z klacků  zbraně a vyrazili jsme na cestu.Při cestě jsme sice drobet zmokli ale zvládli jsme to! Potkali jsme paní obryni, která byla velice hrozitánsky děsivá ale my jsme se jí vůbec nebáli.S paní obryní jsme přemohli kance a museli jsme vyjmenovat jaká zvířata žijí v lese.V odpoledních hodinách jsme rozluštili šifru a postavili jsme si v lese města př: Dubínkov,Jeřábov a další. Musím se zmínit i o tom, že nás pochválily slečny zdravotnice za to, že jsme nejlepší ze všech a že jsme dochvilní.

Neděle 29.6.2014

image003-nahled Zdravíme Vás z gallské vesnice. Dnes jsme ráno vyskočili z pelíšků, protáhli si naše těla, samozřejně nechyběla snídaně. Po snídani jsme se rozdělili na 2 skupiny a absolvovali jsme výtvarný a zálesácký kroužek. Ve výtvarce jsme si vyrobili pavouky a při zálesáckém kroužku jsme se vydali poznávat les. Zde jsme se seznámili s tím, jak se chovat v lese, a  ochutnali jsme i lesní plody. V odpoledních hodinách jsme si vyslechli Asterixe, Obelixe a Panoramixe, který nás vyslal do temného lesa, kde sídlí ježibaba, která nám zadala tři úkoly: hádanka, posbírání šišek a zazpívání písně. Když jsme vše splnili, tak jsme od ježibaby získali opravdové králičí packy. Den se moc povedl a těšíme se na další.

Sobota  28.6.2014

Zdravíme Vás z našeho tábora. Dnes jsme se společně ubytovali, seznámili jsme se s táborovým řádem a seznamovali jsme se. Atmosféra byla velice příjemná, s dětmi jsme si zahráli na opice a upíry, a sladkou tečkou na závěr byly buchtičky se šódou.

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]