Přeskočit navigaci.

online reportaz SL

Reportáž z letního tábora Super léto 1

30.6.

Dneska jsme se kolem 14. hodiny v Praze všichni sešli a vydali se vstříc táborovým dobrodružstvím. Po příjezdu do tábora byly děti rozděleny do oddílů, proběhlo ubytování, představování se a zdravotní filtr.

1.7.

Dopoledne byla první pořádná oddílová činnost a odpoledne proběhlo rozdělení dětí do skupinek (států) na naši celotáborovou hru (Olympiáda) a následovalo představení jednotlivých států – 1. etapa, děti si vybraly stát. (Kanada, Amerika, Anglie, Řecko) Amerika – americký fotbal + roztleskávačky Kanada – psí spřežení, javorový sirup Řecko – řecká kuchyně, představení řeckých olympioniků Anglie – rozhovor s Davidem Backhamem Vítězem této etapy se stalo Řecko

2.7.

Slunečné dopoledne strávily všechny oddíly hrami a táborovými dovednostmi v blízkém okolí tábora. Po odpolední svačině proběhla druhá etapa celotáborovky s názvem – Školní olympiády (otázky z matematiky, fyziky, chemie, pracovní vyučování, tělocvik, přírodopis, ČJ). vítězem etapy se tentokrát stala Anglie. Večer jsme měli klidnější režim v rámci kterého jsme kreslili oblíbeneho vedoucího.

sl_1den-novy
sl_1den_-novy

Večer jsme měli diskotéku a jednotlivé státy se nám představily v rámci své zábavné prezentace. Sluníčko nám teď sice zalezlo, ale stále je ještě příjemně teplo a neprší. Snad nám to vydrží. :-)

3.7.

Dnešní den byl sice částečně zamračený, ale teplý. Dopoledne jsme měli 3. etapu – Jak dědeček měnil až vyměnil. Každý stát dostal jedno lízátko a směnil ho v Roželově za cokoli od domorodců. Toto dále směnoval a směnoval, výsledky byly hodně zajímavé… :-) Vítězem se stalo opět Řecko. Odpoledne jsme hráli obří člověče nezlob se a výborně se u toho bavili. Večer byl dnes poprvé otevřen táborový kiosek, ve kterém si děti mohou koupit pohledy a různé dobroty. Dnes večer nás čeká krátká večerka, protože včera byla dlouhá diskotéka, tak si potřebujeme všichni odpočinout a pořádně se vyspat na zítřejší den. Večer trochu asi půl hodiny pršelo, bouřka nebyla (na seznamu psali, že někde byly bouřky, u nás ne).

4.7.

Dnes máme polojasno, ideální počasí na dnešní etapu a oddílové činnosti. Dopoledne jsme si připravili velký večerní táborák. Odpoledne jsme navštívili pouť ve vedlejší vesničce Hvožďany – bylo to super! Večer jsme měli mít táborák, ale kvůli počasí se nekonal… Místo něho jsme hráli deskové hry a užili si taneční večer.

5.7.

sl_lana_resize-novy
sl_lana1_resize-novy
sl_lana2_resize-novy
sl_lana4_resize-novy
sl_lana8_resize-novy

Dnes dopoledne se část tábora (koho přihlásili rodiče) zúčastnila nizkých a vysokých lanových překážek, které pro nás postavili profesionální lezečtí instruktoři kousek od tábora. Druhá část tábora hrála míčové hry v táboře.

9.7.

Počasí se nám sice trochu zhoršilo, ale nám to nevadí, protože tu máme zajímavý program i uvnitř. Všichni se máme dobře, nejsou žádné problémy. Odpoledne jsme pečlivě balili kufry, protože zítra odjíždíme domů. Do Prahy přijedeme podle plánu dle 15.hodiny.

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]