Přeskočit navigaci.

Pozemek pro základnu

7. 5. 2007

Během jara 2007 se sdružení Děti bez hranic podařilo získat k pronájmu krásný pozemek v Praze 8 – Libni.

+++

Pozemek o rozloze 310m2 leží na břehu Vltavy v zelené zahrádkářské kolonii a co víc, sousedí přímo s lanovým centrem, které si někteří z vás pamatují z letošní jarní akce Spiderman.

Protože zahrada od povodní v roce 2002 ležela ladem bez jakékoliv péče a úklidu, prostě v takovém stavu, v jakém ji voda zanechala, byl na ni zpočátku smutný pohled. Při povodních zde spadla chatka a veškerý stavební materiál i osobní věci jejích obyvatel zůstaly ležet na jedné obrovské hromadě slepené bahnem. Díky tomu se opuštěný pozemek stal pro ostatní zahrádkáře vítaným místem pro skládku nepotřebného harampádí, které tam celá léta přibývalo a hromadilo se.

To nás však neodradilo a řekli jsme si, že společnými silami vytvoříme ze „skládky“ opět krásnou zahradu pro činnost sdružení Děti bez hranic. V neděli brzy ráno 26.8.2007 se nás na pozemku sešlo 10 vedoucích a s vervou jsme se pustili do náročné práce. Holky se chopily rýčů a lopat a přes síto prosívaly hlínu plnou bot, autosedaček, střepů, ponožek, lahví, železa, igelitů, dek a dalších neuvěřitelných věcí, abychom ji čistou mohli znovu použít na pokrytí již vyčištěné plochy pozemku. Kluci stavěli plot, vysekali prales plevele, založili kompost a opravili schůdky k řece. Hodiny a hodiny jsme třídili odpadky (pokud tedy vůbec šlo poznat o jaký materiál se jedná) a balili je do pytlů.

Konečný výsledek kolem 20. hodiny večerní zní: vyčištěná zemina, zarovnaný povrch pozemku, oploceno, skládka odpadu zmizela, 65 140-litrových pytlů naplněných roztříděným odpadem a připravených k odvozu a naprosto vyčerpaných 10 dospělých lidí. :-)

Myslím, že budu mluvit za všechny účastníky nedělní brigády, když řeknu, že jsme si sáhli na dno svých fyzických sil a všem, kteří se úklidu zúčastnili, za to patří velký dík. O to krásnější potom pro nás bude ten pocit, až si na zatravněné zahradě budou hrát děti a před stanem s kytarou budeme opékat buřtíky.

A jaké jsou naše další plány? V pondělí 27.8.2007 bude vyčištěná zemina oseta trávou a během 35. týdne odvezeme pytle s odpadem do sběrného dvora. Pak už budeme jen čekat, až se zahrada zazelená, náročnější práce nás tam již nečekají. Do budoucna plánujeme pořádat v zahradě víkendové akce pro děti spojené s programem v lanovém centru, plavbou na lodičkách, grilováním a spoustou her. Prozatím se bude spát ve stanech, ale jednou bychom si zde rádi postavili jednoduchou chatku jako základnu, která by bylo vhodná i pro přespání. Toalety a umývárna jsou společné pro všechny uživatele zahrádkářské kolonie, časem si možná postavíme vlastní vodovod.


Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

kamarádi zubaři: Obrázek organizace dětí a mládeže, ve kterých jsme členy:

Obrázek
logo_rdmp_1

 

 

 

Anketa
Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Diskutujte o táboření
Novinky

22. 5. 2014

Bambiriáda Praha 22.-25.5.2014

Bambiriáda - prezentace činnosti organizací dětí a mládeže a středisek volného času
Místo konání: Vítězné nám. na Praze 6, u stanice metra Dejvická
Kdy: 22.-25.5.2014 vždy od 9,00 do 18,00 (neděle jen do 17,00) hodin
Naše občanské sdružení má na této akci každoročně svůj stánek.
Co vás čeká: soutěže, výtvarné dovednosti, nabídka volnočasových aktivit
více informací naleznete na www.bambiriada.cz/praha

29. 12. 2013

Letní tábory - přihlašování otevřeno

DĚTI BEZ HRANIC otevřely příjem přihlášek na letní dětské tábory 2014 - 5 turnusů - a letní tábory pro rodiče s dětmi 2014 - 5 turnusů. Všechny tábory se konají na stejných místech jako dosud.

- letní dětské tábory - více zde

- tábory pro rodiče s děmi - více zde

22. 11. 2013

Pizza party Mikulášská

30. listopadu od 11. hodin pro Vás Péťa Valterová a její vedoucí připravují tradiční Mikulášskou Pizza party.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

Obrázek Obrázek Obrázek
logo_maminka-nahled logo_slunicko-nahled
[CNW:Counter]